Kvalifikace VC Belgie | ONLINE | 26.8.2017 14:00 | Formule 1 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

Formule 1 - Kvalifikace VC Belgie -  ONLINE PŘENOS -  26. srpna 2017   14:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Belgie

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 14 hodin sledovat online přenos ze samotného závodu. Mějte se fajn a hezký zbytek soboty.
Máme za sebou kvalifikaci, kterou bez problémů ovládl Lewis Hamilton, který získal 68. pole position v kariéře, čímž vyrovnal rekord legendárního Michaela Schumachera. Do první řady se s Hamiltonem postaví Sebastian Vettel, druhou řadu obsadí Valtteri Bottas a Kimi Räikkönen. Kdo rozhodně nemůže být s touto kvalifikací spokojen, je stáj Williams. Felipe Massa a Lance Stroll totiž skončili už v první části kvalifikace stejně jako oba piloti stáje Sauber. Smůla znovu potkala Fernanda Alonsa, který měl na dosah postup do třetího kvalifikačního segmentu, ale při posledním pokusu mu formule vypověděla službu.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Belgie: 1. Hamilton, 2. Vettel, 3. Bottas, 4. Räikkönen, 5. Verstappen, 6. Ricciardo, 7. Hülkenberg, 8. Pérez, 9. Ocon, 10. Palmer, 11. Alonso, 12. Grosjean, 13. Magnussen, 14. Sainz, 15. Vandoorne, 16. Massa, 17. Kvjat, 18. Stroll, 19. Ericsson, 20. Wehrlein.
Konec závodu.
0:00'
O překonání Lewise Hamiltona se pokusil Sebastian Vettel, který sice porazil Valtteriho Bottase, ale Hamiltona nikoliv! Pole position tedy patří LEWISI HAMILTONOVI!
0:00'
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
0:02'
Lewis Hamilton projel cílem v čase 1:42.553, druhý Valtteri Bottas byl pomalejší o 541 tisicín. Své kolo má ale rozjeté ještě Sebastian Vettel. Kimi Räikkönen už je ze hry venku, protože při svém závěrečném pokusu udělal chybu.
0:24'
Lewis Hamilton je v průběhu svého posledního kola o 311 tisícin rychlejší než v předchodím pokusu! Trojnásobný světový šampion je hodně blízko!
1:41'
Lewis Hamilton najel do svého posledního měřeného kola! Tak co? Povede se mu vyrovnat legendárního Schumiho?
2:35'
Všichni ostatní jezdci postupně opouští boxy a budou se snažit nahnat Lewise Hamiltona a zkomplikovat mu jeho snahu o dotáhnutí se na Michaela Schumachera.
3:21'
Jako první vyrazil zpět na dráhu Lewis Hamilton, který si jede pro vyrovnání rekordu Michaela Schumachera. Zdali se mu to povede, se dozvíme za nějaké tři minuty.
4:44'
Déšť, který byl prognózován s 50% pravděpodobností, nakonec nepřišel. Pro fanoušky, kteří milují drama a adrenalin, je to škoda. Ostatní tento průběh kvalifikace přivítali.
5:29'
Všichni jezdci jsou momentálně v boxech a na trati tak panuje klid před závěrečnou bouří.
6:21'
Jezdci pomalu míří do boxů, aby se vydýchali a připravili se na závěr třetí části kvalifikace. Téměř současně zamířili do garáží Esteban Ocon a Sergio Pérez, tedy týmoví kolegové.
7:57'
Prakticky všichni závodníci nazuli nejměkčí, tedy ultra-měkkou směs pneumatik. Jolyon Palmer možná ani z desátého místa neodstartuje, protože pokud bude muset měnit převodovku, půjde o pět pozic dozadu.
8:16'
Jeden z jezdců ohlásil do týmového rádia, že z vozu Jolyona Palmera mohl na trať vytéct olej nebo jiná tekutina. Snad to ostatním pilotům nikterak nezkomplikuje život.
9:52'
Na trati tak momentálně krouží jen devítka nejrychlejších jezdců. Prapor Renaultu tak drží už jenom Nico Hülkenberg, od kterého se ale nečekají žádné extra výsledky.
10:02'
Jolyon Palmer má problém na svém voze! Brit ve službách Renaultu zajel mimo trať a odstavil svůj vůz v bezpečí. Co je příčinou tohoto předčasného konce, zatím není jasné.
11:20'
Jezdci na nic nečekají a hromadně se pouští do bojů o pole position. Je pravděpodobné, že jej získá zase někdo z kvarteta Hamilton, Bottas, Räikkönen a Vettel. Ale třeba překvapí i někdo z Red Bullu.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do třetí části kvalifikace nepostoupili Alonso, Sainz, Magnussen, Grosjean a Vandoorne.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
0:15'
Tak to je velká škoda! Fernando Alonso vzdal svůj poslední pokus! Vzápětí do týmového rádia sdělil důvod: jeho monopost ztratil na výkonu. To už snad není možné...Alonso možná ani nepostoupí do třetí části kvalifikace.
1:51'
Lewis Hamilton zajel další nejrychlejší kolo tohoto okruhu, tentokrát zaknihoval čas 1:42.927 a je samozřejmě první. Hamilton chce za každou cenu vyrovnat rekord Michaela Schumachera v počtu získaných pole positions.
2:17'
Do boxů mezitím zajel Kimi Räikkönen, který se s největší pravděpodobností na trati už neobjeví. Jeho čas mu v pohodě stačí na postup mezi desítku nejrychlejších. Zato Fernando Alonso bude muset ještě hodně zabojovat, neb drží poslední postupovou pozici.
3:07'
Co se týče počasí, je zatím klid. Žádné dešťové kapky dosud nespadly, což je pro další průběh kvalifikace jen dobře.
4:48'
Zdá se, že Stoffel Vandoorne do druhého kvalifikačního segmentu nakonec ani nevyjede. Důvodem je právě penalizace v podobě ztráty 60 míst na startu zítřejšího závodu.
5:39'
Nico Hülkenberg není jediným, kdo má problémy se svým monopostem. Jolyon Palmer málem nedojel ani do boxů, mechanici mu museli jít naproti a do garáže jej doslova dotlačit.
6:10'
Do třetí část kvalifikace by v současné chvíli neprošli Hülkenberg, Magnussen, Grosjean, Sainz a Vandoorne.
7:25'
Abychom učinili všem penalizacím zadost, musíme zmínit, že tresty čekají také Pascala Wehrleina, Marcuse Ericcsona, Daniila Kvjata a již zmíněné Felipeho Massu a Stoffela Vandoorna.
8:14'
Nico Hülkenberg hlásil do týmového rádia, že má nějaké problémy se svým vozem. Snad to nebude nic vážného a Němec ve službách Renaultu bude moct pokračovat v kvalifikaci.
9:05'
Jediným pilotem, který se dosud ve druhé části kvalifikace neobjevil na trati, je Stoffel Vandoorne. S nadsázkou lze říci, že jemu může být dnešní kvalifikace, lidově řečeno, ukradená, protože má "v kapse" penalizaci 60 míst na startu.
10:12'
Je tomu skutečně tak, Lewis Hamilton zaznamenal čas 1:43.539, což je nový nejlepší čas v historii tohoto okruhu! Druhý Kimi Räikkönen na něj ztratil 161 tisícin a třetí Bottas 287 tisícin.
11:34'
Své mechaniky opustili také Sebastian Vettel a Daniel Ricciardo. Lewis Hamiltom má mezitím rozjeté hodně dobré kolo a útočí na překonání traťového rekordu.
12:52'
Aktuální předpověď počasí slibuje z 50 % déšť. Uvidíme, jestli se nakonec rozprší. Podle prognóz lze říci, že je to buď, a nebo.
13.14'
Na dráze krouží také Valtteri Bottas a Kimi Räikkönen. Všichni se nachází ve svých prvních měřených kolech.
14:47'
Opět jako první vyjel z boxů na trať Lewis Hamilton, který jede na ultra-měkké sadě pneumatik. Zajímavostí je, že Velkou cenu Belgie si nenechal ujít ani bývalý vynikající pilot Alain Prost, největší rival Ayrtona Senny.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě začala.
Do druhé části kvalifikace nepostupují Massa, Kvjat, Stroll, Ericsson a Wehrlein.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
0:51'
Fernando Alonso se zlepšil a vyhoupl se na jedenácté místo. Alonsa bychom tedy měli vidět ve druhém kvalifikačním segmentu. To se ale rozhodně nedá říci o Felipemu Massovi.
1:38'
Zklamání opět zavládne ve stáji Sauber. Marcus Ericsson je předposlední a Pascal Wehrlein dokonce poslední. Zlepšení v této švýcarské stáji stále ne a ne přijít.
2:47'
Plán Romainu Grosjeanovi vyšel. Pilot stáje Haas se vyšvihl až na 12. příčku a mezi nepostupující odsunul Felipho Massu. Massa ztrácí na Sainze, který teď drží 16. místo, dvě desetiny.
3:28'
Romain Grosjean zůstal na trati i proto, že má rozhodně co dohánět. Francouz se totiž nachází na první nepostupové pozici, což bude chtít zcela jistě vylepšit.
4:17'
Velká nepříjemnost potkala domácího jezdce Stoffela Vandoorna, který za porušení pravidel inkasoval penalizaci v podobě ztráty 60 míst na startu. Trestu se nevyhnul ani Felipe Massa.
5:34'
Drtivá většina jezdců se v této chvíli nachází v boxech. Mezi stále jezdícími na trati jsou pouze Kevin Magnussen a Romain Grosjean, oba reprezentující barvy stáje Haas.
6:02'
Pascal Wehrlein se dokonce propadl až na poslední místo a vzhledem k tomu, že před malou chvílí zajel ke svým mechanikům a čas neúprosně běží, je pravděpodobné, že úvodní část kvalifikace bude pro něj konečnou.
7:10'
Pascal Wehrlein sice proťal imaginární cílovou pásku, ale jeho čas nebyl vůbec dobrý a zůstal mezi nepostupujícími. Poslední postupující pozici drží momentálně Felipe Massa.
8:24'
Za současné konstelace by do další části kvalifikace neprošli Ericsson, Wehrlein, Palmer, Hülkenberg a Kvjat. Poslední čtyři jmenovaní navíc nezajeli žádný měřený čas.
9:04'
Esteban Ocon zajel svůj první měřený čas, který není vůbec špatný. S mankem přes jednu sekundu se zařadil na slušné sedmé místo.
10:32'
Stejný krok jako Kimi Räikkönen udělal také jeho stájový kolega Sebastian Vettel, který rovněž odbočil do boxů. Oba piloti by neměli mít potíže s postupem do druhé fáze kvalifikace.
11:05'
Kimi Räikkönen zajel ke svým mechanikům, ale vzhledem k tomu, že do konce první části kvalifikace zbývá ještě jedenáct minut, je pravděpodobné, že se na trati ještě objeví.
12:51'
Lewis Hamilton byl z dosavadního prvního místa sesazen. Sebastian Vettel zajel čas 1:44.275 a poskočil na vedoucí příčku. Hamiltona porazil o 41 tisícin sekundy.
13:24'
Valtteri Bottas byl pomalejší o 457 tisícin a zařadil se tak za Lewise Hamiltona. Uvidíme, zda trojnásobný mistr světa udrží prozatímní první příčku, protože rozjeté kolo mají i Vettel s Räikkönenem.
14:01'
Lewis Hamilton projel cílem v čase 1:44.316 a logicky se usadil na čele průběžného pořadí. Jak odpoví jeho kolega Valtteri Bottas?
15:10'
Prostor garáží opouští také oba jezdci stáje Force India, Sergio Pérez a Esteban Ocon. Na dráze krouží i oba piloti Ferrari Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen, který vyhrál první a třetí trénink.
16:55'
Během tréninků se nad okruhem spustil déšť, který ovlivnil průběh hlavně druhého tréninku. Kvalifikace ale začala na suché trati, ale do jejího konce zbývá ještě téměř hodina.
17:39'
Jako první vyjel na trať Lewis Hamilton, který bude útočit na vyrovnání rekordu Michaela Schumachera v počtu získaných pole positions.
18:00'
První část kvalifikace právě začala.
TRÉNINKY


Úvodní trénink na Velkou cenu Belgie ovládl Kimi Räikkönen z Ferrari časem 1:45.502. Druhý Lewis Hamilton na něj ztratil 53 tisícin a třetí dojel Sebastian Vettel s mankem 145 tisícin sekundy. O větší vzrušení se hned na začátku závodního víkendu postaral Felipe Massa, který poslal svůj vůz do bariéry a postaral se o vyvěšení červených vlajek. Technické problémy postihly Fernanda Alonsa a Pascala Wehrleina.


Druhý trénink pro sebe uzmul Lewis Hamilton, jenž zajel čas 1:44.753. Vítěz předchozího tréninku Kimi Räikkönen obsadil druhé místo s deficitem 262 tisícin a na třetí příčce se usadil Valtteri Bottas, který byl o 427 tisícin sekundy pomalejší než Hamilton. Kevin Magnussen a Romain Grosjean měli potíže se systémem DRS. Dvacet minut před koncem tréninku dorazil na okruh déšť a jezdci pak už téměř vůbec nevyjeli.


Před začátkem třetího tréninku se znovu rozpršelo, ale déšť postupně ustal a trať oschla. Nejlepší čas zajel Kimi Räikkönen (1:43.916), jeho týmový kolega Sebastian Vettel zaostal o 197 tisícin a o další jednu tisícinu sekundy projel cílem na třetí pozici Lewis Hamilton.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 12. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Belgie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.
Články odjinud