Kvalifikace VC Singapuru | ONLINE | 16.9.2017 15:00 | Formule 1 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

Formule 1 - Kvalifikace VC Singapuru -  ONLINE PŘENOS -  16. září 2017   15:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Singapuru

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 14 hodin sledovat on-line přenos ze samotného závodu. Mějte se fajn a hezký zbytek soboty.
Máme za sebou noční kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru, kterou ovládl Sebastian Vettel, jenž v posledním pokusu zajel čas 1:39.491, čímž si zajistil pole position. Druhý Max Verstappen na něj ztratil téměř půl sekundy, o dalších dvacet šest tisícin sekundy zaostal třetí Daniel Ricciardo, kterého ve druhé řadě doplní Kimi Räikkönen. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas obsadili až páté, resp. šesté místo. Spokojenost určitě zavládla u McLarenu, protože oba jezdci se probojovali až do třetí části kvalifikace a Alonso dojel osmý a Vandoorne devátý. Naopak zklámání panuje u Williamsu, protože ani Felipe Massa ani Lance Stroll neprošli sítem první části kvalifikace.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Singapuru: 1. Vettel (Ferrari), 2. Verstappen (Red Bull), 3. Ricciardo (Red Bull), 4. Räikkönen (Ferrari), 5. Hamilton (Mercedes), 6. Bottas (Mercedes), 7. Hülkenberg (Renault), 8. Alonso (McLaren), 9. Vandoorne (McLaren), 10. Sainz (Toro Rosso), 11. Palmer (Renault), 12. Pérez (Force India), 13. Kvjat (Toro Rosso), 14. Ocon (Force India), 15. Grosjean (Haas), 16. Magnussen (Haas), 17. Massa (Williams), 18. Stroll (Williams), 19. Wehrlein (Sauber), 20. Ericsson (Sauber).
Konec kvalifikace.
0:00'
Piloti se sice snažili, ale nikdo svůj čas nedokázal zlepšit. Pole position tedy získává SEBASTIAN VETTEL, kterého v první řadě doplní Max Verstappen. Na třetí pozici dojel Daniel Ricciardo, čtvrtý skončil Kimi Räikkönen, pátý Lewis Hamilton a šestý Valtteri Bottas.
0:00'
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola!
1:42'
Závodníci najíždí do svých posledních měřených kol, na čele je stále Sebastian Vettel, kterého budou nahánět Max Verstappen, Daniel Ricciardo, Kimi Räikkönen a možná do bojů o pole position zasáhnou ještě Lewis Hamilton a Valtteri Bottas.
2:05'
Christian Horner z Red Bullu nervózně čeká, jak si povedou jeho svěřenci. Max Verstappen drží momentálně druhou a Daniel Ricciardo třetí příčku, což by znamenalo první a druhou řadu na startu.
3:45'
Jezdci pomalu vyráží zpět na trať a my budeme svědky závěrečných kvalifikačních pokusů, do kterých dají naprosto všechno. Jdeme na to!
4:35'
Průběžné pořadí zatím vypadá takto: Vettel, Verstappen, Ricciardo, Räikkönen, Hamilton, Bottas, Alonso, Vandoorne, Hülkenberg a Sainz.
5:10'
Piloti pomalu zajíždí do garáží, aby nabrali síly na závěrečné pokusy. Na trati tak bude na chvíli klid a poté vyvrcholí kvalifikace na Velkou cenu Singapuru.
6:30'
Tak teď se nám to na čele průběžného pořadí pořádně promíchalo! Nejprve se na první místo dostal Daniel Ricciardo, toho vzápětí překonal Max Verstappen, ale ještě rychlejší byl Sebastian Vettel (1:39.669)!
7:20'
Na první místo se mezitím zařadil Kimi Räikkönen časem 1:40.069, čímž překonal dosavadní rekord tratě. Ale za ním mají dobře našlápnuto Ricciardo, Verstappen a Vettel.
8:14'
Všichni závodníci pochopitelně mají na svých vozech opět ultra-měkké pneumatiky.
9:21'
Jezdci neponechali nic náhodě a naprosto všichni vyjeli na trať. Podle dosavadních výsledků z tréninků se jako favorité jeví Daniel Ricciardo a Max Verstappen, ale kdoví, třeba nás čeká nějaké překvapení.
10:32'
Postupně míří na dráhu další a další piloti. Mezi nimi například Lewis Hamilton, Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Valtteri Bottas či oba borci z Red Bullu.
11:54'
Jako první vyjel na trať Fernando Alonso, za ním se seřadili Carlos Sainz a Stoffel Vandoorne.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do třetí části kvalifikace nepostupují Palmer, Pérez, Kvjat, Ocon a Grosjean. V závěrečném segmentu tedy neuvidíme ani jednoho z pilotů Force Indie a své trápení ukončil i Romain Grosjean.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:17'
Valtteri Bottas, který se řadí k favoritům celého šampionátu, je až osmý. Mercedesu se v Singapuru zatím moc nedaří, ale co není, může být. Máme před sebou ještě třetí část kvalifikace a zítřejší závod.
2:02'
Na čele se stále drží Max Verstappen časem 1:40.379, druhý je Sebastian Vettel se ztrátou 150 tisícin sekundy.
3:21'
Za současné konstelace by do třetí fáze kvalifikace neprošli Alonso, Pérez, Kvjat, Ocon a Grosjean. Francouz, který na své formuli vozí číslo 8, stále nezajel měřený čas. Grosjean postoupil do tohoto kvalifikačního dějství s velkým štěstím, které se ho ale nemusí držet napořád.
4:41'
Piloti pomalu opouští své mechaniky a vrací se na trať. Uvidíme, zdali Fernando Alonso se Stoffelem Vandoornem dokáží zopakovat úspěch z předchozí části kvalifikace, kdy Alonso skončil třetí a Vandoorne pátý.
5:51'
Vzhledem k tomu, že se na dráze vůbec nic neděje, mohou fanoušci alespoň sledovat, co se právě teď odehrává v garážích jednotlivých týmů a nasávat atmosféru této kvalifikace, která se jede, stejně jako zítřejší závod, pod umělým osvětlením.
6:05'
Všichni jezdci jsou momentálně u svých mechaniků a na trati se tak neděje vůbec nic. Fernando Alonso, který dojel v předchozím segmentu třetí, je aktuálně jedenáctý a ještě bude mít co dělat, aby vybojoval postup mezi desítku nejrychlejších.
7:24'
Romain Grosjean znovu opustil trať a vzhledem k tomu, že kvůli tomuto výletu ztratil drahocenné vteřinky, tento kvalifikační pokus vzdal a zůstává bez zajetého času na poslední pozici.
8:31'
Jezdci nechali pro druhou část kvalifikace na svých monopostech fialově označné pneumatiky, což jsou ultra-měkké gumy.
9:47'
V nepostupující zóně se momentálně nachází Pérez, Kvjat, Ocon, Palmer a Grosjean. Kvjat je v současné chvíli u svých mechaniků a svůj čas jen tak nezlepší.
10:27'
Jako poslední odjel z boxů Jolyon Palmer, který Renault po skončení této sezony pravděpodobně opustí.
11:15'
První čas zajel Sebastian Vettel, který zaknihoval čas 1:40.529. Se ztrátou 470 tisícin sekundy se na druhé místo zařadil Kimi Räikkönen a o 546 tisícin byl pomalejší třetí Lewis Hamilton.
12:02'
Na okruhu už krouží také Lewis Hamilton, Valtteri Bottas, Kimi Räikkönen a dosud vládnoucí Daniel Ricciardo s Maxem Verstappenem.
13:38'
Piloti postupně vyjíždí z pit lane, na dráhu se naopak jen tak nechystají Palmer, Ocon, Grosjean a Hülkenberg. Grosjean se v první fázi dvakrát postaral o vyvěšení žlutých vlajek, protože vyjel mimo trať.
14:25'
Sebastian Vettel nelení a ihned opustil prostor garáží. Odjet od mechaniků se chystá i Max Verstappen, který časem 1:42.010 vyhrál úvodní kvalifikační segment.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do druhého kvalifikačního segmentu nepostupují Magnussen, Massa, Stroll, Wehrlein, Ericsson. Nepostup obou pilotů stáje Sauber Pascala Wehrleina a Marcuse Ericssona se víceméně očekával, ale zklámání určitě zavládlo u Williamsu, protože jak Felipe Massa, tak Lance Stroll končí hned v prvním kvalifikačním dějství. Naopak radost mají u McLarenu, protože Fernando Alonso, světe, div se, skončil třetí!
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:15'
Zajímavostí je, že všichni piloti nasadili pro první kvalifikační díl ultra-měkké pneumatiky. Z tohoto pohledu tak mají všichni stejné podmínky.
2:10'
Marcus Ericsson před malou chvíli zaznamenal měřený čas, ale na lepší než šestnácté místo to nestačí. Pilot stáje Sauber ale bude mít ještě šanci urvat postup do další kvalifikační části.
3:35'
Dobrá zpráva pro fanoušky Williamsu! Felipe Massa se po poškožení zavěšení zadní pneumatiky vrací na trať a bude tak bojovat o postup do druhé fáze.
4:02'
Za současné konstelace by do druhé fáze kvalifikace nepostoupili Ericsson, Magnussen, Wehrlein, Stroll a Massa.
5:47'
Měřený čas stále nemá na svém kontě Marcus Ericsson, ale mladý Švéd je momentálně na trati, tak může vše napravit.
6:17'
Daniel Ricciardo ztratil na svého týmového kolegu Maxe Verstappena 53 tisícin sekundy, což není moc velký rozdíl. Třetí Hamilton zaostal o 445 tisícin vteřiny a čtvrtý Bottas byl pomalejší o více než sekundu.
7:14'
Max Verstappen zajel čas 1:42.010 a jde na první pozici! Red Bullu se od začátku tohoto závodního víkendu daří, protože zde ovládl všechny tři tréninky. První dva vyhrál Daniel Ricciardo, třetí pro sebe uzmul Max Verstappen.
8:24'
Felipe Massa se otřel o zeď a poškodil si zavěšení pneumatik! Brazilec bude muset do boxů a uvidíme, zdali bude ještě pokračovat v této kvalifikaci. Spíš to vypadá, že to bude pro tohoto zkušeného jezdce konečná.
9:36'
Je tomu skutečně tak, Daniel Ricciardo zajel ještě rychlejší čas než všichni jeho soupeři a vyšvihl se na první pozici.
10:51'
Pořadí na čele se nám začíná zase měnit, hodně dobré kolo má rozjeté Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne. Dobře si vede rovněž i Daniel Ricciardo, jenž útočí na první místo.
11:46'
Romain Grosjean bude zřejmě potřebovat nějakou mapu okruhu, protože podruhé za sebou vyjel mimo trať a znovu způsobil krátké vyvěšení žlutých vlajek.
12:25'
Lewis Hamilton s Valtterim Bottasem si tentokrát dali hodně načas, než vyjeli poprvé na trať. Stalo se tak právě teď a Räikkönen s Vettelem na čele se tak budou muset mít na pozoru.
13:02'
Sebastian Vettel byl v cíli pomalejší o 620 tisícin sekundy než jeho týmový parťák Kimi Räikkönen. Oba piloti stáje Mercedes Lewis Hamilton a Valtteri Bottas jsou stále u svých mechaniků.
14:05'
První měřený čas zajel Kimi Räikkönen (1:44.060), který se logicky zařadil na první místo. O bariéru se lehce opřel Lance Stroll a o krátkodobé vyvěšení žlutých vlajek se postaral Romain Grosjean, jenž na moment opustil trať.
15:14'
Na dráhu vyjíždí oba jezdci stáje Sauber Pascal Wehrlein a Marcus Ericcson. V jejich případě se však neočekává, že budou bojovat o postup do druhé části kvalifikace a znovu tak budou pravděpodobně startovat do zítřejšího závodu z chvostu pole.
16:38'
Boxy opouští i Räikkönenův týmový kolega Sebastian Vettel, zatímco takový Max Verstappen, který ovládl třetí trénink, zatím zůstává v garáži. Dosud nevyjeli ani Lewis Hamilton a Valtteri Bottas, kteří jindy míří na trať jako první.
17:40'
Mezi prvními vyjel na trať Kimi Räikkönen, jemuž se v Singapuru zatím moc nedaří. Reputaci tak může vylepšit v právě probíhající kvalifikaci, potažmo v samotném závodě.
18:00'
První část kvalifikace právě začala.
TRÉNINKY


Úvodní trénink na Velkou cenu Singapuru ovládl Daniel Ricciardo z Red Bullu časem 1:42.489. Se ztrátou 109 tisícin sekundy skončil druhý Sebastian Vettel z Ferrari a třetí Max Verstappen nabral na svého týmového kolegu manko 121 tisícin. Trocha zklamání zavládla u Mercedesu, protože Lewis Hamilton byl "až" čtvrtý (+0,415) a Valtteri Bottas šestý (+0,945). Třikrát si udělal výlet mimo trať Romain Grosjean, Jolyon Palmer se na dráze roztočil a problémy s převodovkou postihly Lance Strolla. V barvách stáje Toro Rosso se představil mladíček Sean Gelael, jenž obsadil 18. místo.


Také druhý trénink byl v režii Daniela Ricciarda (1:40.852), za ním tentokrát skončil stájový parťák Max Verstappen, jenž byl pomalejší o víc než půl sekundy. Oproti předchozímu tréninku se zlepšil Lewis Hamilton, jenž dojel třetí s deficitem 703 tisícin. Hned za ním se umístil Valtteri Bottas (+1,252). Radost určitě neměli zástupci Ferrari, protože Kimi Räikkönen zajel až devátý a Sebastian Vettel jedenáctý čas. O slovo se v průběhu tréninku přihlásil virtuální safety car poté, co se Vettel otřel o bariéru. Technické trable měli na svých vozech Nico Hülkenberg a Romain Grosjean.


Tréninkům v Singapuru dominoval Red Bull. V závěrečných tréninkových jízdách kraloval Max Verstappen časem 1:41.829. Druhou pozici obsadil Sebastian Vettel, jenž v cíli ztratil 72 tisícin a pomyslné stupně vítězů uzavřel Lewis Hamilton (+0,142). V průběhu tréninku si na problémy s řazením stěžoval Max Verstappen, ale navzdory tomu dokázal zajet nejrychlejší čas. Jeho týmový kolega Daniel Ricciardo, jenž pro sebe ukořistil předchozí dva tréninky, se opřel o bariéru. Hůře dopadl Marcus Ericsson, který dostal hodiny, narazil do zdi a způsobil tak vyvěšení červených vlajek. Potíže s přilnavostí hlásil Valtteri Bottas.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 14. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Singapuru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 15:00.
Články odjinud