Kvalifikace na VC Emilia Romagna | ONLINE | 31.10.2020 14:00 | Formule 1 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Formule 1 - Kvalifikace na VC Emilia Romagna -  ONLINE PŘENOS -  31. října 2020   14:00

Ukončeno

Kvalifikace na VC Emilia Romagna

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 13.10 hodin sledovat online přenos ze samotného závodu. Mějte se fajn a hezký zbytek soboty.
Máme za sebou kvalifikaci na Velkou cenu Emilia Romagna, kterou o pouhou jednu desetinu sekundy vyhrál Valtteri Bottas před svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Do druhé řady se postaví Max Verstappen a Pierre Gasly. Verstappen asi vymačkal maximum, protože v průběhu kvalifikace měl problémy s motorem a mechanici měli co dělat, aby závadu opravili.


Pro Pierrea Gaslyho je čtvrté místo velký úspěch a v nedělním závodě se může stát opravdu cokoliv. V letošní sezoně jsme už byli svědky, že i jezdci s pomalejšími auty mohou překvapit účastí na stupních vítězů.


Ferrari pokračuje v neuspokojivých výsledcích. Charles Leclerc dojel až sedmý a Sebastian Vettel až čtrnáctý. Domácí stáj bude mít těžkou úlohu, aby se svým fanouškům zavděčila alespoň na italské Imole.

Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Emilia Romagna:
1. Bottas (Mercedes), 2 Hamilton (Mercedes), 3. Verstappen (Red Bull), 4. Gasly (AlphaTauri), 5. Ricciardo (Renault), 6. Albon (Red Bull), 7. Leclerc (Ferrari), 8. Kvjat (AlphaTauri), 9. Norris (McLaren), 10. Sainz (McLaren), 11. Pérez (Racing Point), 12. Ocon (Renault), 13. Russell (Williams), 14. Vettel (Ferrari), 15. Stroll (Racing Point), 16. Grosjean (Haas), 17. Magnussen (Haas), 18. Räikkönen (Alfa Romeo), 19. Latifi (Williams), 20. Giovinazzi (Alfa Romeo).
Konec kvalifikace.
0:00'
Pole position získává na Imole VALTTERI BOTTAS, který o pouhou desetinu sekundy poráží Lewise Hamiltona! Druhou řadu na startu nedělního závodu si pro sebe zarezervovali Max Verstappen a Pierre Gasly.
0:00'
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:10'
Alexander Albon zajel dobré kolo a je v tuto chvíli šestý. Ještě si ale raději počkejme, zda mu zase sportovní komisaři neseberou čas. Snad se tak nestane a Albon bude mít konečně klid. Thajec je v tomto docela smolař.
2:14'
Max Verstappen se jako poslední vrací na trať. Jezdci tak budou mít už jen jeden pokus, kterak si vylepšit čas a postavení. Nejtěžší pozici má Alexander Albon, jenž je stále bez času. Pokud se mu závěrečný pokus nepovede, odstartuje jako desátý.
3:10'
Je to tady! Piloti jedou zpět na závodní dráhu a finále kvalifikace se nám blíží. Jako poslední zůstal v boxech Max Verstappen. S ohledem na jeho problémy s motorem by bylo celkem překvapující, kdyby získal pole position.
4:41'
Největší ruch stále panuje v garážích jednotlivých týmů. Za chvíli by se ale jezdci měli vrátit zpět na trať, aby zabojovali o nejlepší umístění na startu nedělního závodu. Kvalifikace na Velkou cenu Emilia Romagna za pár minut vyvrcholí.
5:32'
Na okruhu se momentálně stále nic neděje. Alexander Albon nemá na svém kontě žádný měřený čas po zásahu sportovních komisařů. Ti jsou na toto pravidlo hodně hákliví, protože se zdálo, že tentokrát bylo jejich rozhodnutí hodně přísné.
6:05'
Je tomu tak. Všech deset závodníků se nachází u svých mechaniků a na dráze panuje naprostý klid před závěrečnou bouří. Pořadí je následující: Hamilton, Bottas, Verstappen, Gasly, Leclerc, Norris, Kvjat, Ricciardo, Sainz a Albon.
7:21'
Lewis Hamilton, Valtteri Bottas a Max Verstappen odbočili do boxové uličky. Postupně se k nim přidají i další jezdci a na trati tak nebude vůbec nikdo. Alexander Albon opět přišel o svůj měřený čas kvůli překročení limitů tratě.
8:15'
Tak nakonec nikoliv. Sice byl Bottas hodně rychlý, ale na Hamiltona jeho výkon nestačil. Šestinásobný mistr světa tak zůstává na vedoucí pozici a Bottas se musí o případný zisk pole position ještě porvat. Souboj těchto dvou kohoutů bude k vidění až za několik minut.
9:05'
Lewis Hamilton najel v poslední zatáčce do štěrkové zóny a nechal za sebou pořádný prach. Hamilton i navzdory tomuto zaváhání je na prvním místě. Bottas má rozjeté dobré kolo, po kterém možná vystřídá Hamiltona v čele.
10:12'
Na okruhu jsou v tuto chvíli všichni piloti. Za několik minut se ale sejdou znovu v boxech přesně podle zvyklostí. Uvidíme, nakolik bude moct Max Verstappen bojovat o pole position. Mechanici mu museli trochu opravit vůz.
11:38'
Jezdci na nic nečekají a vedeni Carlosem Sainzem jedou na trať. Za Sainzem jsou Norris, Verstappen, Ricciardo, Albon, Gasly, Hamilton a Bottas. Opakované záběry ukázaly, že Verstappen při výjezdu málem narazil do Daniela Ricciarda.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00'
Mezi desítku nejrychlejších neprošli Sergio Pérez (Racing Point), Esteban Ocon (Renault), Sebastian Vettel (Ferrari), George Russell (Williams) a Lance Stroll (Racing Point). Max Verstappen nakonec končí šestý, takže v pohodě si pohlídal účast v top 10. Traťoví maršálové ještě uklízí část okruhu, protože někdo z jezdců po výjezdu ze štěrkové zóny s sebou natáhl nějakou nečistotu.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:05'
Max Verstappen jede hodně rychle a zdá se, že si postup do třetí fáze kvalifikace pohlídá. Celý Red Bull a spolu s ním několik desítek nebo možná stovek fanoušků si hodně oddechne. Bylo to těsné, Verstappen měl prakticky jen jeden pokus, ale zvládl to.
2:32'
Momentálně by do třetí části kvalifikace nepostoupili Albon, Vettel, Stroll, Russell a již zmíněný Verstappen. Pokud se Verstappen zlepší natolik, že se vyšvihne do destíky, tak do eliminační zóny spadne Esteban Ocon.
3:41'
Dobrá zpráva pro fanoušky Maxe Verstappena! Nizozemec se po několikaminutovém intermezzu vrací na trať, ale zatím je poslední, takže bude muset máknout. Verstappen nasadil prostřední tvrdost pneumatik.
4:35'
Kromě Fernanda Alonsa je v garáži Renaultu také někdejší vynikající jezdec formule 1 Alain Prost. Svého času byl největším soupeřem Ayrtona Senny, který na tomto okruhu v zatáčce Tamburello přišel po nárazu do zdi o život.
5:14'
Je tomu skutečně tak. Sebastian Vettel jede zpátky na dráhu a jal se bojovat o postup do závěrečného kvalifikačního dějství. Max Verstappen je stále u mechaniků a je velmi pravděpodobné, že se na okruhu už neobjeví.
6:21'
Sebastian Vettel sice odbočil do boxů, ale on musí co nevidět zpátky na trať. Jisté je to, že bude mít plné ruce a nohy práce, aby se dostal mezi desítku nejrychlejších. Bude to mít ale hodně těžké, protože musí zdolat minimálně další tři soupeře.
7:35'
Sebastian Vettel se nevešel do zatáčky, lehce najel do štěrkové zóny, ale limity trati podle všeho nepřekročil. Vettel je až čtrnáctý, takže by se rovněž nezúčastnil třetí části kvalifikace. Na voze Maxe Verstappena se usilovně pracuje.
8:20'
Do garáže zamířili Valtteri Bottas, Lewis Hamilton, Pierre Gasly, Daniel Ricciardo a Lando Norris. Na převážení byl pozván Alexander Albon, který je na jedenácté příčce, čili za současné konstelace by se ho postup netýkal.
9:54'
Mezi nepostupujícími se nachází Albon, Stroll, Russell, Vettel a Verstappen. Na chvíli zavlály žluté vlajky, ale hned zmizely, takže se nejednalo o nic vážného. Opakované záběry prokázaly, že důvodem žlutých vlajek byly hodiny Alexandera Albona.
10:04'
Všichni piloti kromě Maxe Verstappena zůstávají na okruhu. Pokud by se Verstappen do kvalifikace už nevrátil, přišli by Lewis Hamilton a Valtteri Bottas o svého největšího soupeře. Zatím to vypadá, že se o vítězství utkají jen Hamilton s Bottasem.
11:10'
Max Verstappen zajel ke svým mechanikům a zřejmě se na dráhu jen tak zpátky nepodívá. Co je konkrétně za problém, není jasné. Podle rádiové komunikace je potíž s pohonnou jednotkou. Mechanici začali ihned pracovat na Verstappenově monopostu.
12:19'
Piloti se nachází ve svých prvních měřených kolech. V boxech zůstávají Pérez a Stroll. Max Verstappen hlásil do týmového rádia, že jeho motor nefunguje tak, jak by měl. To by mohla být teoreticky konečná pro mladého ambiciozního Nizozemce.
13:36'
Po chvilce opustili boxy rovněž Lewis Hamilton a Valtteri Bottas. Spolu s nimi také Max Verstappen, Esteban Ocon, Alexander Albon a George Russell. Právě Russell pokračuje ve svých dobrých kvalifikačních výkonech v letošní sezoně.
14:44'
Sebastian Vettel, Daniil Kvjat, Pierre Gasly a Charles Leclerc na nic nečekali a okamžitě se vydali na trať. Kimi Räikkönen se hodně divil, proč mu byl smazán čas. Podle jeho slov se koly dotýkal obrubníku. Ale s rozhodnutím komisařů nic neudělá.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do dalšího kvalifikačního dějství nepostupují Romain Grosjean (Haas), Kevin Magnussen (Haas), Kimi Räikkönen (Alfa Romeo), Nicholas Latifi (Williams) a Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo). Kimi Räikkönen sice na poslední chvíli zajel výborný čas, který jej vysunul až na jedenáctou pozici, ale poté mu byl čas smazán kvůli překročení limitů trati.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:05'
Kevin Magnussen ještě mohl zabojovat o postup do druhé fáze kvalifikace, ovšem udělal chybu, vyjel mimo trať a svůj pokus vzdal. Vzápětí zajel rovnou do boxů a je jistým nepostupujícím. To je škoda pro dánského pilota.
2:27'
V boxech jsou Verstappen, Leclerc, Gasly, Norris a Kvjat. Tito piloti mají své jisté a ve zbytku první části kvalifikace se na trati už neobjeví. Nečekaně jsou na okruhu Lewis Hamilton a Valtteri Bottas.
3:10'
Do čela se mezitím propracoval Lewis Hamilton následován Valtterim Bottasem, Maxem Verstappenem a Charlesem Leclerc. Tady není nic nového. Poslední postupové místo drží Kevin Magnussen, který bude muset odrazit ataky Kimiho Räikkönena.
4:04'
Za současné konstelace by do dalšího kvalifikačního segmentu nepostoupili Russell, Ricciardo, Giovinazzi, Latifi a Albon. Uvidíme, kterak se s danou situací poperou Ricciardo a Albon. Jejich vypadnutí by bylo velkým překvapením.
5:35'
V garáži Renaultu je Fernando Alonso, který pro příští rok ohlásil návrat do formule 1. Na svůj comeback se začal pečlivě připravovat a jeho účast na Velké ceně Emilia Romagna je toho jasným důkazem. Příznivci F1 jsou zcela určitě zvědavi, jak si povede.
6:21'
Alexander Albon porušil stejné pravidlo jako Valtteri Bottas před ním a i jemu sportovní komisaři smazali čas. Thajec je až devatenáctý a musí se znovu snažit, aby si zajistil účast ve druhé fázi kvalifikace. Toto pravidlo je opravdu neúprosné.
7:15'
První patnáctka jezdců se nachází v boxech a jako jeden z mála je na okruhu Daniel Ricciardo, který je ve svém prvním měřeném kole. Australan si dal načas, než opustil své mechaniky a vydal se na trať. Ricciardo by ale měl v pohodě postoupit.
8:14'
Valtterimu Bottasovi byl vymazán čas, protože překročil limity tratě. Fin tak spadl mezi nepostupující a bude se muset ještě snažit, aby se znovu vyhoupl na místa, která jsou pro něj obvyklá. O Bottase ale jeho fanoušci rozhodně strach nemají.
9:52'
Do boxů postupně zajeli Leclerc, Gasly, Kvjat, Pérez, Vettel, Stroll, Russell, Grosjean nebo Giovinazzi. Je zcela jisté, že se na dráze v průběhu první části kvalifikace ještě vrátí. Žádný z nich dosud nezapsal takový čas, který by mu na postup stačil.
10:09'
Carlos Sainz náhle zpomalil, ale zdá se, že bude nakonec bez problémů pokračovat v kvalifikaci. Opakované záběry ukázaly, že Lewis Hamilton najel na obrubník a měl co dělat, aby svůj monopost ukočíroval. Něco podobného potkalo i Bottase.
11:14'
V eliminační zóně se momentálně nachází Latifi, Magnussen, Bottas, Sainz a Ricciardo. Posledně dva jmenovaní ale nezajeli žádný měřený čas. Valtteri Bottas se zcela určitě z této nepostupové pasti dostane. Bylo by velkým překvapením, kdyby náhodou skončil už v první části.
12:21'
Carlos Sainz opouští své mechaniky a vyjíždí na trať. Jako jediný borec, který se zatím na dráze nepředstavil, jest Daniel Ricciardo. Počasí na Imole přeje, nebe je téměř vyčištěné od mraků a žádný déšť pro kvalifikaci nehrozí.
13:38'
V boxech jsou stále Daniel Ricciardo a Carlos Sainz. Na vedoucí pozici se nám pořadí začíná měnit. Nyní je na prvním místě Danill Kvjat, za ním je Pierre Gasly. Pomyslné stupně vítězů pak uzavírá Charles Leclerc.
14:42'
Jezdci zajíždí první měřené časy. Na čele se nachází Kevin Magnussen následován Nicholasem Latifim a Pierrem Gaslym. Toto pořadí ale nevydrží moc dlouho, protože piloti s rychlejším auty zatím nemají zaznamenán žádný čas.
15:35'
Naopak u svých mechaniků jsou stále Lewis Hamilton, Valtteri Bottas, Daniel Ricciardo, Esteban Ocon, Alexander Albon, Carlos Sainz a Lando Norris. O pole position budou na Imole opět bojovat Hamilton, Bottas a Verstappen.
16:28'
Na dráhu se chystají další a další závodníci. Mezi nimi například Pierre Gasly, Charles Leclerc, Daniil Kvjat, Lance Stroll, Sergio Pérez, Sebastian Vettel, Antonio Giovinazzi, Kimi Räikkönen a George Russell.
17:52'
Jako první vyrazili na trať Kevin Magnussen a Nicholas Latifi. Pro Magnussena by to měla být poslední sezona v barvách stáje Haas stejně tak pro Romain Grosjeana, který zatím zůstává v garáži. Americký tým bude mít od příštího ročníku novou jezdeckou dvojici.
18:00'
První část kvalifikace právě začala.
TRÉNINK


Závodní víkend v Imole je zajímavý tím, že se uskuteční jen ve dvou dnech – v sobotu a neděli. Tradiční páteční tréninky byly z logistických důvodů zrušeny. Jel se tak pouze jeden, který vyhrál Lewis Hamilton z Mercedesu časem 1:14.726. Druhému Maxi Verstappenovi z Red Bullu nadělil 297 tisícin sekundy a třetímu Valtterimu Bottasovi, týmovému kolegovi, 492 tisícin.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na třináctý závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Emilia Romagna. Tato Grand Prix byla do letošního kalendáře zařazena na základě celosvětové pandemie korovinaru, která původní rozpis závodů roztrhala. Aktuální Velká cena nese název podle regionu, ve kterém se nachází okruh Imola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.
Články odjinud