OH - Plavání - 1500m volný styl - rozplavby (muži) -  ONLINE PŘENOS -  30. července 2021   12:48

Ukončeno

1500m volný styl - rozplavby (muži)

Přenos se aktualizuje automaticky

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost.
Rozplavby na 1500 metrů ve volném stylu jsou za námi! Nejlépe si vedl Ukrajinec Michajlo Romančuk (UKR), jehož čas činil 14:45,99. Bohužel Janu Mickovi se nezadařilo, s 23. místem určitě spokojený nebude.
Postupující plavci:

1. Michajlo Romančuk (UKR) 14:45,99
2. Robert Finke (USA) +1,21
3. Florian Wellbrock (GER) +2,54
4. Gregorio Paltrinieri (ITA) +3,18
5. Daniel Jervis (GBR) +4,26
6. Sergij Frolov (UKR) +5,84
7. Felix Auböck (AUT) +5,89
8. Kirill Martynyčev (ROC) +6,67
...
23. Jan Micka (CZE) +31,72
Rozplavby skončily.
Michajlo Romančuk doplaval v čase 14:45,99. Nejrychlejší dnešní rozplavba.
Gregorio Paltrinieri, obhájce zlaté medaile, je ze hry o výhru v této rozplavbě venku. Trochu překvapivě. Je tu posledních sto metrů a Romančuk nasadil famózní tempo.
Romančuk se už dostává na úroveň Finkeho. Do cíle zbývá tři sta metrů.
Na předních příčkách se nic nemění. Čeká nás posledních 500 metrů, ve kterých se rozhodne o vítězi této rozplavby.
Je za námi 800 metrů a Gregorio Paltrinieri ztrácí vteřinu na Ukrajince s Američanem. Trochu překvapení, na druhou stranu finále by ho minout nemělo.
Do finále se rozhodl protlačit i Ukrajinec Michajlo Romančuk, který se nachází jen tři desetiny od prvního místa. Naopak Costa je ze hry venku.
Na dalších 150 metrech ho překonal Američan Robert Finke. Nicméně i dvojice Costa, Paltrinieri plave na úrovni postupu.
Guilherme Costa (BRA) po 200 metrech vede s časem 1:55,06. Uvidíme, jak dlouho mu to vydrží, přece jen Gregorio Paltrinieri (ITA) už je v závěsu.
Jdeme na poslední rozplavbu!
Jan Micka v cíli ztratil necelou půlminutu. Čas 15:17,71 rozhodně není něčím, s čím by mohl být alespoň částečně spokojen.
Wellbrock uplaval 1500 metrů za 14:48,53. Jervis ztratil dvě vteřiny, Frolov pak tři. S největší pravděpodobností tuto trojici uvidíme i ve finále.
Wellbrock postoupí do finále, Jervis taktéž. Ke skvělému finiši se odhodlal Ukrajinec Frolov, který chce taktéž promluvit do bojů o finále. Nejspíše se mu to i povede.
Jan Micka se stále nechytá. Na předposledního plavce Dána Ipsena ztrácí devět vteřin.
Wellbrock už si jede vlastní závod. 1000 metrů uplaval v čase 10:50,09 a potvrzuje, že z tokijského bazénu chce medaili.
Bohužel. Jan Micka se v Tokiu s formou nepotkal. Plave na posledním místě a dvanáctou příčku z Ria rozhodně nevylepší.
A Němec se dostává před něj. Wellbrock absolvoval 600 metrů v čase 5:52,32. To je zhruba o čtyři sekundy lépe, než plaval ve druhé rozplavbě Auböck.
Světový rekord přestává být v ohrožení, nicméně je to stále Brit, který táhne startovní pole. O pár desetin za ním plave favorizovaný Florian Wellbrock (GER).
Jan Micka bohužel už ztrácí. Momentálně je šestý, jeho čas na čtyřstém metru činí 3:57,69.
Začátek je opravdu svižný. Daniel Jervis (GBR) zatím plave na úrovni světového rekordu. Dvě stě metrů uplaval rychleji o osm setin než Číňan Sun Jang v roce 2012.
Čeká nás třetí rozplavba. V té se nachází jediný český zástupce Jan Micka!
Felix Auböck (AUT ho překonal, a to tak že s grácií! Čas 14:51,88 mu postup může vynést, o slušný výsledek se tedy bát nemusí.
Rakušan má skvělý finiš a dostává se před Rusa! A plave na úrovni svého rakouského národního rekordu, kterým je čas 15:01,18. Ten je z roku 2016.
Felix Auböck (AUT) už stáhl svou ztrátu na jednu vteřinu. Martynyčev uplaval 1100 metrů v čase 10:54,53, což je pro představu o deset vteřin rychleji než Ir z minulé rozplavby.
Čas 14:41,13 je ruským národním rekordem na této trati, o který se postaral v Pekingu Jury Prilukov. Nemyslím si, že by ho mohl Martynyčev atakovat, ale stát se může všechno.
Ostatní plavci už na něj ztrácí přes dvě vteřiny. Ve hře o první místo v rozplavbě se drží Rakušan Felix Auböck, jemuž se ale nedaří ubírat z náskoku soupeře.
Na osmou otočku doplaval ruský závodník v čase 3:56,06. Tohle vypadá na finálový útok.
Plavci se zatím drží víceméně pohromadě. Náskokem padesáti setin disponuje po úvodní dvoustovce Kirill Martynyčev (ROC).
Začíná rozplavba číslo dva.
Pod magickou hranici patnácti minut to Daniel Wiffen stlačit nedokázal, přesto může být spokojen. Jeho čas 15:05,40 mu na postup stačit nebude, vylepšení osobáku je to ale více než výrazné.
Daniel Wiffen (IRL) se otočil v čase 14:08,12 a jde na poslední stovku. Tohle vypadá na skvělý čas.
Plavci mají před sebou posledních 300 metrů. O vítězi rozplavby je jasno, teď už jen záleží na dosaženém čase.
Nejlepší čas Wiffena a zároveň celého Irska činí 15:16,90. Na něj by určitě mohl dnes zaútočit, bude to ovšem mít těžké.
Théo Druenne (MON) plave dva bazény za ostatními.
Marcelo Acosta (ESA) a Aflah Prawira (INA) už ztrácí deset vteřin.
Svým soupeřům se Daniel Wiffen utrhl. 700 metrů uplaval v čase 7:03,65
Marwan Elkamash (EGY) do rozplavby neodstartoval. Vpředu se nám utvořila trojice plavců, na které už přestal stíhat Théo Druenne (MON).
Máme za sebou 400 metrů a s časem 4:02,31 vede Ir Daniel Wiffen.
Na první otočku se dostal jako první Aflah Prawira (INA). V první skupině jsou hlavně outsideři a nejde očekávat, že by některý z nich mohl promluvit do bojů o postup.
Rozplavby začaly.
Světový rekord drží na 1500m volným stylem Číňan Sun Jang. Ten zaplaval v Londýně v čase 14:31,02 a vybojoval své třetí kariérní olympijské zlato.
Jediný český zástupce v této disciplíně, Jan Micka, se do Tokia kvalifikoval s časem 14:48,52. Ve třetí rozplavbě se jedná o čtvrtý nejlepší čas, přičemž tím nejlepším se prezentoval Němec Florian Wellbrock (14:36,51). Ten i patří mezi největší adepty na zlatou medaili. Nicméně o cenném kovu bude určitě přemýšlet i Ital Gregorio Paltrinieri, jenž si doplaval pro zlato v Riu.

Jan Micka by určitě rád vylepšil své olympijské maximum, kterým je dvanáctá pozice z Ria. Bohužel neprožil zrovna ideální sezónu a bylo by překvapením, kdyby se mu to povedlo
Startovní listina:

1. rozplavba:
Théo Druenne (MON)
Marcelo Acosta (ESA)
Aflah Prawira (INA)
Daniel Wiffen (IRL)
Marwan Elkamash (EGY)

2. rozplavba:
Lung Čcheng (CHN)
Ákos Kalmár (HUN)
Kirill Martynyčev (ROC)
Thomas Neill (AUS)
Gergely Gyurta (HUN)
Michael Brinegar (USA)
Victor Johansson (SWE)
Felix Auböck (AUT)

3. rozplavba:
Anton Ipsen (DEN)
Domenico Acerenza (ITA)
Daniel Jervis (GBR)
Florian Wellbrock (GER)
Henrik Christiansen (NOR)
Jan Micka (CZE)
Sergij Frolov (UKR)
Huy Hoang Nguyen (VIE)

4. rozplavba:
Guilherme Costa (BRA)
Lukas Märtens (GER)
Robert Finke (USA)
Gregorio Paltrinieri (ITA)
Michajlo Romančuk (UKR)
Alexander Nǿrgaard (DEN)
Jack Alan McLoughlin (AUS)
Alexandr Jegorov (ROC)
Přeji krásné páteční odpoledne všem fanynkám a fanouškům olympijského sportu! Dnes se společně podíváme na mužské rozplavby na 1500 metrů ve volném stylu, které začínají ve 12:48.
Články odjinud