SESTŘIH: Předkolo play off (1. zápas): Chomutov - Kometa Brno 2:1 po prodloužení

Já se s vámi pro dnešek loučím, ale již zítra je tu druhé utkání série, které bude nejspíše stejně vyrovnané. Nashledanou.
Prodloužení tedy končí bleskově a z výhry se dnes radují chomutovští hokejisté. Útočnou akci zakončoval Brett Skinner, který se stal jednoznačným hrdinou dnešního utkání.
62:13
Piráti právě vstřelili branku!
Tak toto byla naprostá paráda od chomutovských hokejistů! Štěpán Hřebejk zavezl puk do třetiny po pravé straně, kde následně přihrál Romanu Červenkovi, který chytrou přihrávkou našel BRETTA SKINNERA, kterému se povedlo přidat druhou branku a utkání rozhodnout! Asistence: Roman Červenka, Jan Rutta.
61:18
Do útočné třetiny najel Jan Hruška, jehož střela z mezikruží byla tečována obráncem Skinnerem do ochranné sítě.
60:31
Roman Červenka přihrával zpoza branky do brankoviště, kde se mu ale nikoho ze svých spoluhráčů najít nepovedlo.
60:01
Hráči se vracejí na ledovou plochu a prodloužení tak může začít. Rozhodne se v něm, anebo uvidíme nájezdy?
Ve třetí třetině byl jasně aktivnější domácí celek, kterému se ale povedlo dát jedinou branku. Brett Skinner se v přesilové hře odhodlal ke střele, která skončila až za zády brněnského brankáře. Čeká nás tedy osmnáctiminutová přestávka, po níž uvidíme dvacetiminutové prodloužení.
60:00
59:42
Juraj Valach puk jen nahodil do útočného pásma, kde nikdo z chomutovských nebyl. Domácí střídají a my uvidíme prodloužení.
59:05
Vypadá to, že se třetí třetina spíše dohrává a utkání se rozhodně až v nastavované části hry.
58:34
Vojtěch Němec přenechal puk najíždějícímu Špirkovi, který ale svým pokusem branku vůbec netrefil.
58:11
Dělovka Sergeje Pereťjagina byla těsně před brankou sražena mimo branku Marka Čiliaka.
57:17
Davidu Kämpfovi se následně nepovedlo za brankou udržet puk a hosté jej o mantinel vyhodili mimo obranné pásmo.
57:06
David Květoň zajel s pukem za branku, který následně dával před branku. Davidu Kämpfovi se ale v závaru nepovedlo vstřelit branku!
56:12
Brett Skinner to následně zkoušel z levé strany, ale nyní mu to nevyšlo. Piráti i nadále aktivní.
55:35
Vyloučen je ovšem za zákrok za brankou Tomáš Kaberle. Ten přidržel Štěpána Hřebejka. Velká šance pro domácí.
55:03
Peter Ölvecký se prodral do útočného pásma a puk předal Růžičkovi, který byl po tvrdém zákroku poslán k ledu.
54:13
Roman Červenka dostával puk do třetiny, ale hned k němu přistoupili hráči a zamezili mu cokoliv kloudného udělat.
53:39
Následně se do úniku dostal po levé straně Martin Dočekal, kterému se ale nepovedlo překonat připraveného Kristana.
53:24
David Kämpf dával puk před branku, ale tam se jeho spoluhráči nepovedlo ideálně zakončit.
52:42
Puk mezi kruhy dostal Jan Hruška, který svou střelu poslal ale jen nad branku chomutovského brankáře.
52:32
Následně se Roman Červenka prodíral po pravé straně, ale střelou pod víko se mu nepovedlo překonat brankáře. Ten jeho pokus vyrazil.
52:02
Od modré čáry nahazoval puk na branku Dominik Tejnor, jehož střela byla tečována, ale skončila jen těsně vedle branky.
51:40
Nyní se hosté osvobodili jen vyhozením za branku Roberta Kristana, ale Piráti míří hned do útočného pásma.
50:54
Vladimír Růžička dostával puk před branku, ale Čiliaka se mu překonat nepovedlo! Kometa je pod tlakem chomutovského celku.
50:40
Po dalším vhazování se k puku dostal Jan Rutta, který ale spíše takovým nahozením trefil jen lapačku brankáře.
50:16
Z levé strany střílel Sergej Pereťjagin, který ale svým pokusem z levé strany jen těsně minul Čiliakovo branku.
50:08
Piráti jsou samozřejmě ve varu a svého soupeře tlačí. Uvidíme, jestli se jim nakonec povede vstřelit také druhou branku.
49:22
Pirátům se konečně povedlo využít přesilovou hru a máme vyrovnáno! BRETT SKINNER se dostal k puku na modré čáře a takovým spíše nahazovaným pokusem překonal Čiliaka poprvé! Asistence: Roman Červenka, Jan Rutta.
Dnešní utkání sleduje 4 612 diváků!
48:49
Za vražení na hrazení je vyloučen hostující Vojtěch Němec, který dostává za tento zákrok dvouminutový trest.
48:15
Peter Ölvecký byl u pravého mantinelu otravaván hostujícími obránci, až se mu nakonec povedlo jen puk nahodit na Čiliaka.
47:50
Střelu Davida Květoně od modré čáry zkoušel tečovat Roman Červenka, ale místo teče se puk od jeho hole odrazil od branky.
46:57
K volnému puku se následně mezi kruhy dostal hostující Hynek Zohorna, kterému se ale nepovedlo překonat slovinského brankáře!
46:24
Následně z levé strany střílel nebezpečně také Sergej Pereťjagin, ale hostující brankář dneska chytá opravdu skvěle.
45:54
Nebezpečná rána Juraje Valacha od modré čáry byla těsně před brankářem sražena mimo jeho branku.
45:09
Následně se Kometa dostala do útoku, ale opět jí zbrzdilo to, co jí trápí celé utkání. Ofsajd.
44:38
Štěpán Hřebejk následně vybojoval kotouč za brankou Komety, gólová šanci se mu ovšem nepovedlo vytvořit.
44:17
Následně se chomutovští hokejisté osvobodili vyhozením mimo všechny čáry. Následovat bude vhazování před Kristanem.
43:57
Vojtěch Němec se po chybě Michala Vondrky dostal do samostatného úniku, který zakončoval forhandem. Skvěle ale betonem zasáhl Robert Kristan!
43:16
Piráti do třetí třetiny vlétli aktivně a chtějí za každou cenu skórovat. Defenzíva Komety dnes ovšem funguje na jedničku.
42:40
Roman Červenka se zpoza branky prodral před ní, ale svou střelou se mu povedlo trefit jen boční síť!
41:49
V útočném pásmu operuje druhá chomutovská lajna, ale hosté skvěle brání a svého soupeře nikam nepouští.
41:03
Z pravého kruhu následně pálil Peter Ölvecký, který svou střelou trefil jen oblouk branky Marka Čiliaka.
40:50
Piráti jsou i nadále v útočném pásmu. Nyní se jim povedlo vybojovat buly z levé strany.
40:22
Roman Červenka hledal mezi kruhy volného Jana Ruttu. Přihrávku na poslední chvíli zachytil jeden z bránících hráčů.
40:01
Druhá třetina byla vyrovnaná, ale o něco aktivnější byli domácí Piráti i díky mnoha přesilovkám, které je ovšem i dnes sráží. V početních výhodách se jim nepovedlo cokoliv vymyslet, a i proto je stav utkání po dvou třetinách příznivější pro hostující celek.
40:00
39:20
Po neúspěšném pokusu Růžičky se k puku dostal Brett Skinner, který ale místo střely najel na levý kruh, kde akci pokazil.
38:42
Puk před branku nahazoval ruský bek Pereťjagin, ale nikomu z chomutovských se následně nepovedlo puk tečovat do branky.
38:10
Marek Račuk dostal přihrávku na levou stranu a před branku mu najížděli spoluhráči. Chomutovský mladík ale nepřihrál a následně byl dohrán.
37:45
Další ofsajd hostujícího celku, který se i díky častým vyloučením nedokáže dostat do útoku.
37:22
Jeden z hostů nahodil puk na branku Kristana a v úplném závěru přesilovky vybojoval útočné pásmo pro svůj celek.
37:16
Vladimír Růžička hledal přihrávkou zpoza branky najíždějícího Jakuba Sklenáře, ale tomu se puk nepovedlo trefit.
36:48
Brno vjelo do útočného pásma, ale tam jim byl odpískán ofsajd. Domácím zbývá jen pár sekund z přesilovky.
36:42
Následně se chomutovským nepovedlo z levé strany přesně přihrát, a tak puk končí na hokejce hostujícího hráče.
36:17
Po tvrdém zákroku zůstal na ledě ležet Marek Račuk. Vylučovat se ale nejspíše nebude. Račuk se po pár sekundách zvedá.
35:48
Brett Skinner poslal nahození před branku, kde se ale nikdo v bílém neprosadil. Kometa následně puk vyhodila.
35:32
Petr Mrázek následně fauloval jednoho z chomutovských hráčů, a tak tu bude další přesilovka pro domácí.
35:14
Vilém Burian dostal přihrávku na levou stranu, odkud následnou přihrávkou na střed nenašel nikoho z hostů.
34:50
Na druhé straně vjela Kometa do nepovoleného postavení. Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.
34:36
Štěpán Hřebejk ujel po pravé straně do úniku a následně akci zakončoval individuálně. Branku se mu ovšem vstřelit nepovedlo.
34:23
David Ostřížek dostal přihrávku na modrou čáru a následně si sjel blíže k brance. Jeho pokus ale Kristan chytil.
34:07
Neuspěl svou střelou ani Vojtěch Němec, který zamířil vedle branky. Následně Kometa vyhodila na zakázané uvolnění.
33:44
Tvrdou střelu od modré čáry vystřelil Sergej Pereťjagin, jenže jeho pokus zablokoval první bránící hráč stojící před ním.
33:17
Již po skončení početní výhody se domácí drali do útoku, ale tam jim byl odpískán ofsajd.
32:57
A další vyhození. Přesilovka domácího celku pomalu a jistě končí beze střely a nějaké šance.
32:33
Již třetí tragickou přesilovku sledují domácí fanoušci, kteří jsou hrubě s touto hrou nespokojeni.
32:02
Ani další akce chomutovských nevyšla a hosté se osvobozují vyhozením z obranné třetiny.
31:31
Chomutovským se povedlo špatně přihrát, a Kometa se vyhozením dokázala osvobodit.
31:14
Marek Tomica ujel do protiútoku, ale následně byl faulován hostujícím Lukášem Kozákem. Přesilovka pro domácí celek.
30:33
Následně se chomutovským nepovedlo ideálně zakombinovat, ale přihrávka ze středního pásma skončila na zakázaném uvolnění.
30:10
Přihrávku na modrou čáru dostal od Romana Červenky Jan Rutta. Ten vypálil k levé tyčce, ale jeho pokus brankář vyrazil do ochranné sítě.
29:38
Domácí následně projeli do útočného pásma, kde se jim nepovedlo zakombinovat, a puk je mimo útočné pásmo domácích.
29:17
Již po skončení přesilovky se střelou z levé strany zkoušel prosadit Juraj Valach, kterému se ale povedlo trefit jen masku Čiliaka.
28:40
Z pravého kruhu zakončoval David Kämpf, ale tomu se svižnou střelou nepovedlo překvapit brněnského brankáře.
28:02
Michal Vondrka si sjel před branku, ale tam nezakončil, protože mu puk ujel. Následně ale skončil na chomutovských hokejkách.
27:24
Michal Vondrka nepřihrál za branku Červenkovi přesně a hosté se následným vyhozením osvobozují.
27:11
Na trestnou lavici míří Vojtěch Němec, který podrazil chomutovského obránce Valacha.
27:11
26:40
Chomutovští hrají výhodu a následně budou mít k dispozici svou druhou přesilovku v utkání.
26:14
Piráti se sice dostali dopředu, ale tam nic nevymysleli. Následně se ale Kometa nedostala do útočného pásma v rámci pravidel.
25:27
V kombinační hře ale nadále pokračují hosté, kteří Piráty naprosto přehrávají a zatím stav utkání jasně kontrolují.
24:57
Do šance se dostal vracející se David Kaše, ale tomu se jeho střelou nepovedlo překonat připraveného Čiliaka!
24:05
Hynek Zohorna dostával puk před branku, ale tu se mu nakonec nepovedlo trefit! Puk mu hokejku přeskočil.
23:54
Následně byla jedna z přihrávek nepřesná a Roman Červenka poslal touš mimo obranné pásmo rychlou střelou.
23:21
Kometa krouží v útočném pásmu, ale ke střele se jim zatím nepovedlo dostat se.
22:43
Chomutovští se po vyhrané buly osvobozují vyhozením Sergeje Pereťjagina.
22:39
První přesilovka také pro hosty. Dvouminutovým trestem za podražení je potrestán Robert Kristan, trest odpyká David Kaše.
22:20
O puk bojovala čtveřice hráčů těsně před modrou čárou Chomutova. Rozhodčí následně hru přerušil.
21:14
Puk do útoku dostával Vladimír Růžička, kterému se ale následně puk nepovedlo zachytit a v souboji za brankou jej nedokázal vybojovat.
20:46
Snažení chomutovských ale pokračoval. Puk zpoza branky dostal najíždějící David Květoň, který ale brankáře nepřekonal.
20:20
Po pravé straně postupoval Michal Vondrka, ale tomu se následně nepovedlo projít přes bránící hráče.
20:01
Hráči se vrací na ledovou plochu a za pár chvilek začne druhá třetiny prvního zápas předkola play-off.
První třetina končí za stavu 1:0 pro hostující celek. Piráti vletěli do utkání hodně aktivně, ale branku se jim z tutových šancí nepovedlo vsítit. Následně začali mnohem lépe hrát hosté, kteří se nakonec po krásné kombinaci dočkali branky, kterou vsítil Petr Mrázek. Brno je zatím mnohem aktivnější a domácí budou muset ještě hodně zabrat.
20:00
19:34
Brno svíralo domácí v útočném pásmě a vše bylo zakončeno střelou Hynka Zohorny z pravého kruhu. Proti tomuto pokusu byl ale Kristan pozorný.
18:59
Do útočného pásma následně vjeli hosté dříve, než by měli. Rozhodčí píská ofsajd v době, kdy začíná poslední minutka.
18:27
Následně se chomutovským nepovedlo zakombinovat, a puk skončil po nepřesné přihrávce za brankou Čiliaka – zakázané uvolnění.
18:02
V závěru přesilovky pálil mimo branku Dominik Tejnor. Jeho střela byla ale ještě před brankářem sražena.
17:23
Štěpán Hřebejk nepřihrál přesně za branku a hosté se dalším vyhozením opět osvobodili. Hosté to zatím zvládají na jedničku.
16:48
Roman Červenka hledal přihrávkou před Vladimíra Růžičku, ale tento pokus brněnská obrana zachytila a puk vyhodila mimo pásmo.
16:17
Hned po buly se ovšem hostům povedlo puk vybojovat a po mantinelu jej poslat do za branku chomutovského brankáře.
16:07
Jan Hanzlík nedovoleně bránil pronikajícího Petera Ölveckého. Zkušený brněnský obránce bude prvním vyloučeným hráčem utkání.
15:09
Následně se chomutovským nepovedlo přesně zakombinovat a puk skončil jen na zakázaném uvolnění. Vhazování před Kristanem.
14:53
Po levé straně se do velké šance dostal Michal Vondrka, který byl tísněn, ale nepovedlo se mu zamířit mezi betony Marka Čiliaka!
13:56
Chomutov aktuálně neví, jak projít do útočného pásma a Kometa hru kontroluje a hraje opravdu skvěle.
13:16
Po útoku se po pravé straně následně prodral Jan Hruška, kterému se ale střelou mezi betony nepovedlo překonat chomutovského brankáře.
12:35
Po levé straně ujel Dominik Tejnor, kterému se ale následně nepovedlo střelou mezi betony překonat Marka Čiliaka.
11:31
Z pravého kruhu vypálil hned po otočení Rastislav Špirko. Tomu se ale svou střelou nepovedlo překonat Kristana, který puk hned rozehrál.
11:19
Po přejetí útočného pásma vystřelil na branku chomutovského brankáře David Ostřížek, který ale svou střelou neuspěl.
10:53
Následně střílel od modré čáry Sergej Pereťjagin, kterému se ale dělovkou nepovedlo překonat brněnského brankáře.
10:42
David Kaše najel aktivně do pásma, ale přízemní pomalou střelou se mu nepovedlo překonat pozorného Čiliaka.
09:54
Kometa právě vstřelila branku!
Do vedení jdou hostující hokejisté po krásné akci! Přihrávku z pravé strany od Vojtěcha Němce dostal PETR MRÁZEK, kterému se přízemní střelou povedlo překonat položeného Roberta Kristana! Asistence: Vojtěch Němec, Jan Káňa.
09:17
Jakub Sklenář zasáhl puk tělem ve vzduchu, a ten letěl do branky. Marek Čiliak ale překvapen nebyl, a puk se mu povedlo chytit.
08:42
Střelu Davida Ostřížka z levého kruhu zablokoval jeden z chomutovských hráčů mimo branku.
08:19
Do útočného pásma si najel Martin Dočekal, který následně z mezikruží vystřelil na Kristanovu branku. Slovinský brankář připraven.
07:38
Jakub Sklenář najel po pravé straně do pásma, ale z pravého kruhu se mu nepovedlo přesně přihrát. Skvěle zasáhl bránící hráč Komety.
07:09
Hraje se aktivně hraje na obě strany a vidíme pravý zápas play-off. Uvidíme, komu se povede skórovat jako prvnímu.
06:04
Puk před odkrytou branku dostával jeden z hostů, ale Kristan vložil hokejku do přihrávky a zamezil tak velké šanci!
05:27
Michal Vondrka se vrhnul do útočného pásma, kde ale jeho svižnou ránu zablokoval David Ostřížek.
04:59
Zakončení Jana Rutty ztečoval Jakub Koreis na poslední chvíli jen ochranné sítě. Vhazování před Čiliakem.
04:47
Z pravého kruhu pálil Jakub Sklenář, ale tomu jeho střela vůbec nesedla a skončila hodně mimo brněnskou branku.
04:09
Z pravé strany si najel před branku Chomutova Jan Hruška, ale tomu se svou střelou nepovedlo překonat Kristana. Branku jen přestřelil.
03:45
Přihrávku hostujících hokejistů srazil Brett Skinner. Puk se následně objevil u Kristana, který jej následně přikryl.
03:08
Nahození ze středního pásma z hokejky Jana Hanzlíka skončilo v lapačce brankáře Kristana.
02:43
Kometa klidní hru kombinací za svou branku. Brňané jsou zatím pod velkým tlakem.
02:02
Po Šidlíkově nahození na branku se nepovedlo nikomu z chomutovským puk tečovat za záda Čiliaka.
01:21
Jan Hruška následně dostal přesnou přihrávku před branku, ale přízemní střelou nedokázal překonat Kristana!
01:09
Od modré čáry následně vypálil Juraj Valach, ale Marek Čiliak puk dokázal nadvakrát přikrýt.
01:02
David Kämpf v další chomutovské akci! Branku Marka Čiliaka objel, ale puk mu nezasunul mezi betony.
00:44
Ze středního pásma poslal puk na Čiliaka Juraj Valach, ale slovenský brankář Komety dokázal puk ukrýt v lapačce.
00:24
Piráti se hned dostali do útoku a byla z toho velká šance. Roman Červenka našel přihrávkou zpoza branky Michala Vondrku, který ale z předbrankového prostoru nepřekonal Čiliaka!
00:05
Úvodní buly vyhráli chomutovští hokejisté, kteří kombinují s pukem za svou branku.
00:01
Na ledové ploše již krouží hostující hokejisté, které za pár sekund doplní chomutovští hokejisté.
Na led chomutovské SD ARÉNY právě vjeli rozhodčí dnešního duelu. Aréna se plní a čeká se na příchod obou celků.

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Rutta, Skinner, Valach, Tejnor, Šidlík, Mrázek, Pereťjagin – Červenka, Růžička, Vondrka – Květoň, Kämpf, Hřebejk – Ölvecký, Dušek, Sklenář – Račuk, Kaše, Tomica

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Kozák, Hanzlík, Kováčik, Malec, Trška, Kuboš – Dočekal, Čermák, R. Zohorna – Káňa, Němec, Špirko – Ostřížek, Hruška, H. Zohorna – Burian, Koreis, Mrázek – Dvořák

Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Lhotský, Svoboda.
Dnešním dnem se do chomutovské sestavy vrací kapitán Michal Vondrka, který nějakou dobu nehrál kvůli zranění. Na druhé straně se do sestavy vrací útočník Jakub Koreis. Pro koho to bude vítězný návrat?
Vzájemné zápasy v letošní sezóně

11.10.2015, 10. kolo
HC Kometa Brno 6:4 Piráti Chomutov
14. Káňa (Špirko, Hanzlík), 20. Vondráček (Kováčik, Káňa), 23. Burian (Dočekal), 46. Hruška (Spang, Němec), 54. Vondráček (H. Zohorna, Hanzlík), 54. Němec (Hruška) – 1. Červenka (Pospíšil), 29. Chlouba (Pospíšil, Vondrka), 33. Pospíšil (Rutta), 55. Hřebejk (Hovorka, Rutta)

27.11.2015, 23. kolo
Piráti Chomutov 4:2 HC Kometa Brno
1. Rutta (Červenka), 39. Růžička (Červenka, Vondrka), 44. Dlapa (Šidlík, Dušek), 55. Červenka (Vondrka) – 25. Dočekal (Kováčik, Káňa), 53. Čermák (Dujsík)

12.1.2016, 36. kolo
HC Kometa Brno 3:1 Piráti Chomutov
36. Ton, 43. Hruška (Ton, Kaberle), 53. Káňa (Trška, Špirko) – 51. Květoň (Peretiagin, Dušek)

26.2.2016, 49. kolo
Piráti Chomutov 5:2 HC Kometa Brno
32. Skinner (Červenka), 42. Kämpf (Květoň), 49. Červenka (Tomica, Račuk), 52. Harant (Račuk), 53. Kämpf (Mrázek) – 12. Ton (Hruška), 45. Ostřížek (Ton, Hruška)
Individuální statistiky

Brankáři
Jan Strmeň (90,91%), Robert Kristan (88,02%) – Marek Čiliak (90,64%), Martin Falter (86,86%)

Nejlepší střelec
Roman Červenka (23) – Jan Hruška (20)

Nejlepší nahrávač
Roman Červenka (38) – Vojtěch Němec (25)

Nejtrestanější hráč
Roman Červenka (92 TM) – Jozef Kováčik (82 TM)