Český svaz Judo

Webové stránky: http://www.czechjudo.org

Judo (jemná cesta) je styl japonského bojového umění, založené profesorem Džigoró Kanó v roce 1882. Dnes je především v Evropě velmi rozšířeným olympijským sportem. Judo rozvíjí sebe disciplínu a respekt před sebou samým a k druhým. Trénink juda přináší jak mentální výchovu (sebedůvěru, soustředění se, cílevědomost), tak fyzickou složku (koordinace, rychlost, obratnost, sílu a vytrvalost).

V roce 1964 se stalo judo olympijským sportem. V České republice se vznik juda datuje k roku 1919, kdy vysokoškolský sport zahájil první kurzy, a na ně navázala armáda s kurzy sebeobrany. Nejvyššími judistickými turnaji jsou mimo olympijské hry, mistrovství světa a kontinentální mistrovství, turnaje Grand Slam, Grand Prix, Continental Open a Continental Cup. Mezi nejvyšší domácí soutěže patří mistrovství republiky jednotlivců a dlouhodobé soutěže družstev.

Kontakt:
Zátopkova 100/2
Břevnov
160 17 Praha 6
E-mail: czechjudo@czechjudo.cz


17. ledna 2018 • 12:03

European Open Men Praha 2018

Zveme Vás na turnaj European Judo Open Men, na kterém můžete na vlastní oči vidět v akci naší judistickou špičku.

17. ledna 2018 • 11:58

Judisty čeká první světový turnaj roku. Zraněný Krpálek zůstal doma

Reprezentaci judistů čeká první turnaj roku 2018. Na úvodní podnik světové série do Tunisu se vypraví čtyři závodníci. „Jde o nominační turnaj pro mistrovství Evropy a také o získávání bodů do světového žebříčku,“ vypočítal reprezentační šéftrenér Petr Lacina.

17. ledna 2018 • 11:58

Naši reprezentanti na Grand Prix Tunis

Tento víkend zahájí Lukáš Krpálek, Michal Horák, David Klammert, Petr Ivan a Pavel Petřikov sezónu na Grand Prix v Tunisu.Držte našim reprezentantům palce!

10. prosince 2017 • 09:21

Seminář trenérů EJU - Jane Bridge "Zlepšete svůj klub"

Víceprezidentka EJU paní Jane Bridge vedla seminář trenérů na téma "Zlepšete svůj klub". Tohoto semináře se zúčastnilo na 130 trenérů z celé republiky. O tom, že se víkend v Teplicích vyvedl, svědčil potlesk účastníků a spokojenost paní Jane Bridge.

3. prosince 2017 • 06:33

Rozhovor s Radkem Heclem o trénování a žití v Japonsku

Do Japonska se vydal na zkušenou. Teď už je judista Hecl občanem Tokia osm letSvůj první turnaj světového okruhu v letošní sezoně absolvoval v Tokiu Radek Hecl. Český judista žije a trénuje už osm let právě v japonské metropoli. „Byl jsem na výšce a tehdy byla taková móda vycestovat někam aspoň na rok, všichni moji kamarádi jezdili do Ameriky, ale já, protože mám rád judo, jsem samozřejmě zvolil Japonsko,“ vzpomínal dvaatřicetiletý judista.

3. prosince 2017 • 06:19

O finále a celkovém vystoupení na turnaji

„Určitě na tom mělo velký podíl to, že jsem šel tak dlouhý semifinálový zápas. Je to pro mě obrovský úspěch, ale mrzí mě, že když už jsem tam byl takhle dlouho, že jsem to nedotáhl do konce.“

1. prosince 2017 • 12:17

Hlasy Lukáše Krpálka před grandslamovým turnajem v Tokiu

„Do Japonska jezdíme hodně často, v letošním roce jsem tady potřetí a i v předchozích letech to bylo podobné, času jsem tady strávil hodně. Je to země, která se mi hrozně moc líbí a vracím se sem rád, jsou tu dobří lidé a příznivá atmosféra.“

12. listopadu 2017 • 01:31

V Maroku jde o miliony, ve hře byl i Michal Horák

Mistrovství světa Open v Marrákeši je vůči judistům mimořádně štědré. V každé kategorii se rozděluje na odměnách 500 tisíc eur (12,8 milionu korun). „Prize money jsou tu na judo nevídané, už při postupu mezi nejlepších šestnáct vydělá závodník peníze,“ upozornil reprezentační šéftrenér Petr Lacina...

28. října 2017 • 12:12

28. říjen - Světový den juda

Světový den juda si připomínáme každý rok 28. října. V tomto datu se narodil Jigoro Kano, zakladatel našeho sportu. Po celém světě se judu věnuje více než 28 milionů lidí. Světová federace (IJF) má 196 členských národních federací a 5 kontinentálních odborů.Tímto počtem se judo řadí mezi nejrozšířenější sporty na světě.

28. října 2017 • 12:12

28. říjen - Mezinárodní den juda

Světový den juda si připomínáme každý rok 28. října. V tomto datu se narodil Jigoro Kano, zakladatel našeho sportu. Po celém světě se judu věnuje více než 28 milionů lidí. Světová federace (IJF) má 196 členských národních federací a 5 kontinentálních odborů.Tímto počtem se judo řadí mezi nejrozšířenější sporty na světě.

23. října 2017 • 04:09

Mistrovství České republiky dorostu - Brno

Tuzemským vrcholem roční přípravy pro kategorii dorostenek a dorostenců je Mistrovství České republiky dorostu, které se bude konat 4. listopadu v Brně.Dorostenci startují na základě startovní listiny. Dorostenky mají start volný.

23. října 2017 • 03:53

Judo Show Cup - finále Extraligy 2017

jménem Českého svazu judo, sportovního klubu USK Praha a organizátora akce Petra Jákla Vás srdečně zveme na Judo Show Cup 2017, který se uskuteční v neděli 5.listopadu 2017 od 18 hod ve Sportovní hale Folimanka, Na Folimance 2, Praha 2.V rámci kulturně sportovního programu s charitou pro děti z dětských domovů a Jedličkova ústavu v Praze, proběhne i finále extraligy judo a vyhlášení nejlepšího judisty ČR. Po programu bude následovat after párty.Žádáme Vás o potvrzení účasti počtu osob nejpozději do 31. října na email: robin@genesy.cz.Požadovaný počet vstupenek Vám zdarma předají hostesky v den pořádání akce od 17:15 hod ve vstupní hale Folimanky.Těšíme se na setkání s Vámi,Jiří Dolejš, Předseda ČSJu, Pavel Vaněk, předseda oddílu judo USK Praha, Petr Jákl, organizátor akce

19. října 2017 • 01:39

Na juniorském MS bojuje kvarteto českých judistů

Světový šampionát juniorské kategorie hostí od středy do soboty chorvatská metropole Záhřeb. V nominaci českého týmu figurují čtyři reprezentanti. „Každý z nich má při troše štěstí na sedmé místo,“ odhadl místopředseda svazu a vedoucí výpravy Petr Smolík.

3. října 2017 • 09:23

FPD Interliga 2017 - Finále

V sobotu 14. října se v Praze uskutečnilo poslední - finálové kolo mezinárodního turnaje družstev - FPD Interliga.

21. září 2017 • 09:52

XXVII. Mezinárodní mistrovství Rakouska Masters

V Linci proběhlo XXVII. Mezinárodní mistrovství Rakouska masters judo. Českou republiku reprezentovalo 22 závodníků. Za účasti 11 států vybojovala česká výprava: 7 zlatých, 4 stříbrné a 6 bronzových medaili. Celkově v součtu umístění Česká republika získala 1.misto!Vítězové soutěže: Banszel Jaroslav, Bradler Rudolf, Brodec Tomáš, Humpálová Ludmila, Maroušek Milan, Šiška Dan, Wágner Milan,

19. září 2017 • 09:35

Český pohár - Memoriál Václava Prokeše - Teplice

Posledním kvalifikačním turnajem v této sezóně je Memoriál V. Prokeše.V kategorii staršího žactva a dorostu je možné získat body do Ranking Listu.Podmínkou pro start ve všech kategoriích je minimálně 5.KYU!

16. září 2017 • 12:45

Páté místo mě trochu mrzí, svěřila se Věra Zemanová

Přečtěte si ohlasy Věry Zemanové bezprostředně po jejím úspěchu na mistrovství Evropy juniorů. Vystoupení českých reprezentantů první den šampionátu v Mariboru hodnotí i trenér juniorské reprezentace Václav Sedmidubský a místopředseda svazu Petr Smolík.

11. září 2017 • 01:57

Přípravný kemp na World Championship Veterans Olbia 2017

Ve dnech 8.-10.9.2017 proběhlo ve Vršovicích finální soustředění na Mistrovství světa masters, které se koná na Sardinii. Během tří dnů se vystřídalo na vršovické žíněnce přes 40 judistů nejen z České republiky, Slovenska, ale i z Uzbekistánu. Na přípravě se trenérsky podíleli Jaroslav Banszel, olympionici Jaromír Ježek a Jaromír Musil.Účastníci udělali v tréninku maximum pro vrchol sezony a věříme, že se to promítne do výsledku.Českou republiku bude reprezentovat na MS celkem 24 závodníků.Držte nám palce!

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze