Český svaz Judo - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Český svaz Judo

Webové stránky: http://www.czechjudo.org

Judo (jemná cesta) je styl japonského bojového umění, založené profesorem Džigoró Kanó v roce 1882. Dnes je především v Evropě velmi rozšířeným olympijským sportem. Judo rozvíjí sebe disciplínu a respekt před sebou samým a k druhým. Trénink juda přináší jak mentální výchovu (sebedůvěru, soustředění se, cílevědomost), tak fyzickou složku (koordinace, rychlost, obratnost, sílu a vytrvalost).

V roce 1964 se stalo judo olympijským sportem. V České republice se vznik juda datuje k roku 1919, kdy vysokoškolský sport zahájil první kurzy, a na ně navázala armáda s kurzy sebeobrany. Nejvyššími judistickými turnaji jsou mimo olympijské hry, mistrovství světa a kontinentální mistrovství, turnaje Grand Slam, Grand Prix, Continental Open a Continental Cup. Mezi nejvyšší domácí soutěže patří mistrovství republiky jednotlivců a dlouhodobé soutěže družstev.

Kontakt:
Zátopkova 100/2
Břevnov
160 17 Praha 6
E-mail: czechjudo@czechjudo.cz


29. května 2020 • 12:15

Konečně zpátky na tatami. Restart přípravy judistů mapuje i Česká televize

Pátý letošní díl magazínu IPPON na programu ČT sport přinese reportáž z návratu českých reprezentantů do běžného tréninkového procesu. K tématu hovoří Lukáš Krpálek, David Klammert či David Pulkrábek. Toho si také připomeneme coby účinkujícího v další relaci České televize UčíTelka.

19. května 2020 • 02:37

Mistrovství Evropy v Praze se uskuteční v listopadu

Dvakrát odkládaný termín evropského šampionátu 2020 v judu dostal konečnou podobu. Vrcholný kontinentální turnaj sezony přivítá pražská O2 arena od 8. do 10. listopadu. „Klíčové bylo, že Český svaz juda a Evropská unie juda se shodly, že chtějí uspořádat mistrovství Evropy v Praze ještě v letošním roce. To také byla fakticky jediná možnost,“ uvedl předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš.

28. dubna 2020 • 01:04

Mistrovství Evropy mužů a žen 2020

Mistrovství Evropy mužů a žen, které bylo původně plánováno na 1.-3.května 2020 a poté přesunuto na 19.-21.června 2020 se opět odkládá z důvody mimořádného opatření vlády.

25. dubna 2020 • 01:38

Televizní IPPON akcentuje současnou situaci

Měsíčník českého juda na programu ČT sport pokračuje i v období nouzového stavu. Převážná část dubnového dílu se věnuje důsledkům restrikcí vlivem šíření koronaviru. Dozvíme se podrobnosti o další změně termínu mistrovství Evropy v Praze.

29. března 2020 • 10:35

Sportem Proti Viru

K tréninku juda se teď nikdo jen tak nedostane. Proto pro Vás reprezentační trenér Petr Lacina připravil několik videí, která Vám poradí, jak správně posilovat.

29. března 2020 • 10:35

Procvič si judistické názvosloví

K tréninku se teď nikdo jen tak nedostanem, natož k judu. A právě k judistickému tréninku neodmyslitelně patří i japonské názvosloví. Procvič si ho u videa!

26. března 2020 • 09:49

Televizní IPPON nás zavede do Ostravy a do Nymburka

Třetí letošní díl měsíčníku juda v České televizi připomene významné mezinárodní události na našem území. Vítkovická atletická hala hostila silně obsazený Ostrava Open 2020, kterého se zúčastnili mladí závodníci ze šestnácti zemí. Turnaj zařazený do seriálu Českého poháru představil i spoustu talentů českého juda.

25. března 2020 • 11:37

Správné rozhodnutí, jde o zdraví, kvituje přesun OH šéf českého juda

V úterý 24. března padlo historické rozhodnutí, vůbec poprvé byly odloženy olympijské hry. Na přesunutí her v Tokiu na rok 2021 se dohodli japonský premiér Šinzó Abe a předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, kteří tak reagovali na vývoj šíření pandemie koronaviru.

25. března 2020 • 08:57

Tonda by se pral, ale mně trénink juda chybí, uznává Krpálek

Útok Lukáše Krpálka na další olympijský úspěch se odkládá. Šampion z Ria se popere pod pěti kruhy nejdřív až napřesrok, na kdy byly tokijské letní hry prozatím odloženy. „Je to mnohem lepší, než kdyby to posunuly na letošek někdy ke konci roku, protože přeci jenom to by byla taková nejistota,“ prohlásil Krpálek za všechny judisty.

24. března 2020 • 06:15

Olympijské hry v Tokiu přeloženy

Olympijské hry v Tokiu se letos v létě kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Japonský premiér Šinzó Abe se dnes s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomasem Bachem dohodl v telefonickém rozhovoru na přeložení her na příští rok. Budou se konat nejpozději v létě 2021 stejně jako paralympijské hry, jež jsou na programu tradičně v dějišti OH po jejich skončení a dnes byly odloženy také.

12. března 2020 • 03:54

OZNÁMENÍ!

Na základě rozhodnutí vlády o vyhlášení stavu nouze do odvolání ruší vedení ČSJu veškeré sportovní akce a vyzývá všechny sdružené subjekty a všechny trenéry k dodržování opatření vyhlášených vládou ČR.

12. března 2020 • 03:31

Mistrovství Evropy v judu 2020 ODLOŽENO

Vzhledem k současné zdravotní situaci v Evropě se výkonný výbor EJU a Českého svazu juda společně rozhodly odložit Mistrovství Evropy v judu 2020 na pozdější termín, a to 19. až 21. června. Věříme, že do té doby se situace v Evropě uklidní a šampionát se uskuteční v plném rozsahu.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud