Český svaz Judo - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Český svaz Judo

Webové stránky: http://www.czechjudo.org

Judo (jemná cesta) je styl japonského bojového umění, založené profesorem Džigoró Kanó v roce 1882. Dnes je především v Evropě velmi rozšířeným olympijským sportem. Judo rozvíjí sebe disciplínu a respekt před sebou samým a k druhým. Trénink juda přináší jak mentální výchovu (sebedůvěru, soustředění se, cílevědomost), tak fyzickou složku (koordinace, rychlost, obratnost, sílu a vytrvalost).

V roce 1964 se stalo judo olympijským sportem. V České republice se vznik juda datuje k roku 1919, kdy vysokoškolský sport zahájil první kurzy, a na ně navázala armáda s kurzy sebeobrany. Nejvyššími judistickými turnaji jsou mimo olympijské hry, mistrovství světa a kontinentální mistrovství, turnaje Grand Slam, Grand Prix, Continental Open a Continental Cup. Mezi nejvyšší domácí soutěže patří mistrovství republiky jednotlivců a dlouhodobé soutěže družstev.

Kontakt:
Zátopkova 100/2
Břevnov
160 17 Praha 6
E-mail: czechjudo@czechjudo.cz


5. května 2021 • 07:56

Pulkrábek konečně zažil „den D“. Pral jsem se jako lev, hlásí z Kazaně

David Pulkrábek se při své patnácté účasti na Grand Slamu IJF dostal poprvé do přímého souboje o medaili. Na turnaji v Kazani porazil grandslamového vítěze Mammadsoye či vicemistra světa Lutfillajeva a skončil pátý. „Dnešní výkon bych zhodnotil velice kladně. Páté místo po sérii proher v prvním kole mi dodalo sebevědomí, považuji to za velice důležité, jsem za to rád,“ hodnotil Pulkrábek jeden z nejúspěšnějších dnů své kariéry.

4. května 2021 • 05:26

Na posledním Grand Slamu před MS tři čeští judisté

Více než 400 závodníků z osmdesáti zemí, taková bude účast na grandslamovém turnaji v ruské Kazani. České judo v metropoli Tatarstánu reprezentují Věra Zemanová, David Pulkrábek a David Klammert. Soutěž se koná od 5. do 7. května.

3. května 2021 • 05:31

Televizní IPPON: Chytrá, Krpálek a spol.

Letošní čtvrtý díl magazínu IPPON na ČT sport nás zavede mimo jiné na mistrovství Evropy do Lisabonu. Judisté starého kontinentu se dočkali dalšího šampionátu v rekordně krátkém čase, necelých pět měsíců po ME v Praze. A bronzový Lukáš Krpálek vrátil české judo o třech letech na stupně vítězů.

28. dubna 2021 • 03:24

Judo Talkshow | Adam Kopecký

Do dalšího dílu Judo Talkshow jsme si pozvali dorosteneckého mistra Evropy a světa Adama Kopeckého.

17. dubna 2021 • 03:33

Mistrovství Evropy mužů a žen 2021 - Adam Kopecký a Jaromír Musil

Adam Kopecký se ve druhém kole (první měl volné) ukázal v nejlepším světle, když krásně hodil Gardaševiče (MNE) na Ippon. V dalším kole nastoupil proti světové 14, Lappinagovi z Ruska. Minutu před koncem vyrovnaného zápasu však Adam neustál soupeřovu Uchi-matu, a utkání prohrál. Obsadil tak 9. místo!Jaromír Musil svoje první utkání se Srbem REKHVIASHVILIM prohrál, a s ME se rozloučil.

16. dubna 2021 • 01:51

Mistrovství Evropy mužů a žen 2021 - Věra Zemanová

Porážkou své polské rivalky Kowalczyk úspěšně vstoupila Věra Zemanová do Mistrovství Evropy. V dalším kole jí čekala belgičanka Libeer. V základní části neukázala ani jedna závodnice úspěšnou techniku. V Golden Score se Věrce nepovedl útok, který Libeer okontrovala, a utkání tak rozhodla ve svůj prospěch.

14. dubna 2021 • 08:51

Mistrovství Evropy mužů a žen 2021

V portugalském Lisabonu se o titul Mistra Evropy utkají nejlepší evropští judisté. Nebude se bojovat jen o titul, ale i o cenné body do olympijské kvalifikace.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud