Český svaz Judo

Webové stránky: http://www.czechjudo.org

Judo (jemná cesta) je styl japonského bojového umění, založené profesorem Džigoró Kanó v roce 1882. Dnes je především v Evropě velmi rozšířeným olympijským sportem. Judo rozvíjí sebe disciplínu a respekt před sebou samým a k druhým. Trénink juda přináší jak mentální výchovu (sebedůvěru, soustředění se, cílevědomost), tak fyzickou složku (koordinace, rychlost, obratnost, sílu a vytrvalost).

V roce 1964 se stalo judo olympijským sportem. V České republice se vznik juda datuje k roku 1919, kdy vysokoškolský sport zahájil první kurzy, a na ně navázala armáda s kurzy sebeobrany. Nejvyššími judistickými turnaji jsou mimo olympijské hry, mistrovství světa a kontinentální mistrovství, turnaje Grand Slam, Grand Prix, Continental Open a Continental Cup. Mezi nejvyšší domácí soutěže patří mistrovství republiky jednotlivců a dlouhodobé soutěže družstev.

Kontakt:
Zátopkova 100/2
Břevnov
160 17 Praha 6
E-mail: czechjudo@czechjudo.cz


17. dubna 2018 • 01:08

Evropský pohár dorostenců Teplice 2018

Dalším IJF Cadet Tour je Evropský pohár dorostenců a dorostenek, který proběhne 21-22. dubna v Teplicích.Na turnaj se přihlásilo 760 závodníků nejen z Evropy, ale např. z Mongolska a Brazílie.Rekordní účast přinese velmi kvalitní konkurenci v této kategorii.

9. dubna 2018 • 11:39

Mistrovství České republiky juniorů a juniorek 2018

O titul Mistr České republiky budou v Hranicích tuto sobotu bojovat junioři a juniorky z celé ČR.Novinkou je možnost zvážení se již v pátek večer (za jistých pravidel, uvedených v rozpisu soutěže).

9. dubna 2018 • 11:36

Medaile z Evropského poháru dorostu v Berlíně

Prestižního turnaje kadetů v Berlíně se zúčastnilo celkem 7 českých kadetů.Nejlepšího umístění dosáhnul Martin Bezděk (-81 kg), který sice v prvním kole prohrál, ale v opravách nezaváhal, a obsadil tak 3. místo.Dalšími pěknými výsledky je 5. místo Ester Svobodové a 9. místo Anny Třinácté.GRATULUJEME!

6. dubna 2018 • 09:43

Hlavní ceny fair play za rok 2017

Diplom za čin z této prestižní akce ČOV si odnese i český judista Štěpán Šimek z Judo Teplice, Štěpán, který na Českém poháru vzdal zápas těsně předtím, než zazněl gong, oznamující konec duelu. Rozhodčí si toho ale v hlučném prostředí nevšiml a chtěl Štěpána, který do té doby v utkání vedl, vyhlásit vítězem. Teplickýjudista ale rozhodčímu ihned přiznal, že utkání ještě před vypršením časového limitu vzdal.Za tento čin byl oceněn přímo i na Českém poháru v Jablonci.Gratulujeme!

19. března 2018 • 11:03

Nezmatkovala jsem a počkala si na chybu, říká zlatá Paulusová

Juniorská reprezentace vstoupila do sezony úspěšně, na turnaji European Open v portugalské Coimbře triumfovala Markéta Paulusová. „Dneska jsem se cítila velmi dobře, od začátku jsem si dávala pozor, abych nedělala chyby, což se mi podařilo,“ popsala vítězka kategorie nad 78 kilogramů.

14. března 2018 • 09:23

Krpálek a Petřikov v Olympijském magazínu

Česká televize se věnuje judu i ve vrcholící sezoně zimních sportů. V nejbližším dílu Olympijského magazínu se představí dva účastníci letních her v Riu Lukáš Krpálek a Pavel Petřikov.

13. března 2018 • 09:11

Pět vět na obranu České televize

Česká televize, která je mediálním partnerem Českého svazu juda, čelí v těchto dnech největšímu útoku na svoji nezávislost od dob takzvané Televizní krize v roce 2000.

12. března 2018 • 01:21

Konto Bariéry - Pojďme pomoci Jakubovi z Jičína

Jmenuji se Jakub, je mi 22 let, narodil jsem se s chybějící částí horní končetiny, konkrétně bez zápěstí, dlaně a prstů na pravé ruce. Mám to štěstí, že mám skvělé rodiče, kteří od malička k mému handicapu přistupovali se zdravým úsudkem, v ničem mě neomezovali, ale ani mi neulevovali a naopak mě vedli jak ke škole, tak i ke sportu. Díky nim jsem se naučil mnoho věcí, například i jezdit na kole.

9. března 2018 • 11:44

European Open Men Praha 2018 - ohlédnutí

V Praze jste mohli zažít nádherný sportovní zážitek, umocněný nejen skvělou diváckou kulisou, ale i výbornými výsledky našich závodníků.

9. března 2018 • 11:35

Zveme Vás na Český pohár - Grand Prix Jablonec

Přesně po měsíci se o víkendu 17-18. března 2018 sjedou do Jablonce judisté z celé republiky, aby bojovali o medaile na dalším kole Českého poháru.Turnaj Grand Prix Jablonec, se uskuteční na Městském stadiónu.

1. března 2018 • 12:56

Domácí fanoušci si užijí Krpálka poprvé od zlatého Ria

Po olympijském triumfu vynechal dva následující ročníky extraligy, a jinou příležitost ke startu na území České republiky prakticky ani neměl. Lukáš Krpálek bude tuto neděli obhajovat titul na turnaji European Open na pražském Podvinném mlýně. „Jsem v pozici, že do toho musím jít s tím, že chci vyhrát,“ prohlásil první nasazený judista kategorie nad 100 kilogramů.

1. března 2018 • 12:50

European Open podpoří v ČT i Lukáš Krpálek

Blížící se turnaj European Open v Praze se těší velkému zájmu médií. Ve čtvrtečních Sportovních zprávách na programu ČT sport budou účinkovat Lukáš Krpálek a David Klammert, aktuálně dva nejvýše postavení čeští judisté ve světovém žebříčku.

25. února 2018 • 12:17

European Open Men Praha 2018 - SOBOTA

Na turnaji v Praze můžete vidět celou českou reprezentaci. Neváhejte a přijeďte do Prahy nejen fandit našim nejlepším judistům, ale osobně se setkat s účastníky autogramiády: Lukáš Krpálek, Pavel Petřikov, David Klammert, Jaromír Musil!

10. února 2018 • 05:57

Lehké váhy se v Paříži neprosadily. Tým ale úspěšný bude, věří Pulkrábek

Úvodní den grandslamového turnaje judistů ve francouzské metropoli proběhl bez výhry českých závodníků. David Pulkrábek i Pavel Petřikov byli v kategorii do 60 kilogramů vyřazeni ve svých prvních duelech. „Myslím, že bylo vidět od začátku zápasu, že se dobře známe, že se spolu často pereme na kempech,“ poznamenal Petřikov po porážce s Britem Ashleyem McKenziem.

27. ledna 2018 • 11:03

IPPON - měsičník českého juda

Český svaz juda ve spolupráci s Českou televizí (Čtyřka Sport) pro Vás připravuje pravidelný měsíčník s názvem IPPON - měsíčník českého juda.V pravidelném 15 minutovém bloku uvidíte reportáže nejen ze světových turnajů, na kterých startují čeští reprezentanti, ale i z domácích turnajů. Měsíčník Vás pod vedením Petra Laciny v základech seznámí s judistickými technikami. Součástí budou medailonky judistických osobností, ale i seznámení s dětským judem a projekty jako je "Judo do škol" apod.Režisérem měsíčníku je Tomáš Klement, který náš sport mapuje již několik let.

24. ledna 2018 • 04:08

Cesta k bronzu? Klammertovi pomohla forma i rady kouče Ježka

České judo slaví medailové umístění ve Světovém poháru hned v úvodu nového ročníku. David Klammert se na Grand Prix v Tunisu blýskl bronzovým úspěchem a v elitním seriálu dosáhl tak nejlepšího výsledku kariéry. „Ještě ani nejsem ve fázi optimální připravenosti na závody,“ prozradila česká jednička kategorie do 90 kilogramů.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze