Český svaz Judo

Webové stránky: http://www.czechjudo.org

Judo (jemná cesta) je styl japonského bojového umění, založené profesorem Džigoró Kanó v roce 1882. Dnes je především v Evropě velmi rozšířeným olympijským sportem. Judo rozvíjí sebe disciplínu a respekt před sebou samým a k druhým. Trénink juda přináší jak mentální výchovu (sebedůvěru, soustředění se, cílevědomost), tak fyzickou složku (koordinace, rychlost, obratnost, sílu a vytrvalost).

V roce 1964 se stalo judo olympijským sportem. V České republice se vznik juda datuje k roku 1919, kdy vysokoškolský sport zahájil první kurzy, a na ně navázala armáda s kurzy sebeobrany. Nejvyššími judistickými turnaji jsou mimo olympijské hry, mistrovství světa a kontinentální mistrovství, turnaje Grand Slam, Grand Prix, Continental Open a Continental Cup. Mezi nejvyšší domácí soutěže patří mistrovství republiky jednotlivců a dlouhodobé soutěže družstev.

Kontakt:
Zátopkova 100/2
Břevnov
160 17 Praha 6
E-mail: czechjudo@czechjudo.cz


18. července 2018 • 12:38

EUROPEAN MIXED TEAM JUDO CHAMPIONSHIPS

Český tým po prohře nad ruskou komandou pokračoval v opravných bojích.Zde nedokázal porazit ukrajinské družstvo, a s ME se loučí 9. místem.Těšit ho může porážka Portugalska a dobré výkony všech našich borců.

14. července 2018 • 01:31

Příprava v Japonsku je u konce. Krpálek exceloval v hodech

Lehké a střední váhy zůstaly trénovat na univerzitě Kokušikan, trojice „těžkých“ judistů se na poslední třetinu přípravy přesunula do areálu univerzity Nihondai. „Tohle je hlavní část přípravy před mistrovstvím světa, tak doufáme, že se tady maximálně připravíme, že se nám vyhnou všechna zranění a budeme na šampionát v Baku stoprocentně připravení,“ vzkázal z japonské metropole olympijský vítěz Lukáš Krpálek.

12. července 2018 • 05:38

Mistrovství Evropy smíšených týmů 2018

V ruském Jekatěrinburgu proběhne ve středu 18. července Mistrovství Evropy smíšených týmů, kterého se zúčastní i český reprezentační tým.

8. července 2018 • 07:04

Evropský pohár juniorů v Polsku

Renata Zachová dosáhla na turnaji Evropského poháru juniorů v polské Gdyni skvělého výsledku a vybojovala zlatou medaili. V cesté za vítězstvím vrátila v semifinále porážku z Leibnitz Dánce Olsen a ve finále zvítězila již v první minutě nad Holanďankou Den Hartog.Gratulujeme!

29. června 2018 • 12:42

Mistrovství Evropy Masters 2018

Ve dnech 14,-17.6. proběhlo ME veteránů v Glasgowě. Celkově se šampionátů zúčastnilo 1191 judistů z 35 zemí. Za Českou republiku bojovalo 20 judistů (16 mužů a 4 ženy). V konečném součtu zúčastněných zemí jsme obsadili celkově ziskem medailí 18. místo (1x zlatá, 2x stříbrná a 2 bronzová medaile, k tomu do hodnocení 3x 5.místo).Šampionát ukázal, že veteránské judo v Evropě zaznamenalo výrazný posun. Závodníci, kteří nastupovali na žíněnku byli špičkově připraveni nejen technicky, ale i fyzicky a takticky. To obnáší nejen maximální nasazení, ale hlavně pravidelnou přípravu,. Tam mají naši závodníci velké rezervy. Bohužel málokdo má možnost se připravovat podle svých představ …. Nezanedbatelná je i otázka financí, kdy všichni závodníci, až na výjimky, si platí vše sami. Proto si myslím, že všichni, kteří nastoupili na tatami si zaslouží obdiv a uznání! Konstatoval Jaroslav Banszel.

1. června 2018 • 12:52

Další díl měsíčníku IPPON čeká na své diváky

Další díl magazínu IPPON na programu ČT sport nahlédne pod pokličku přípravy českých reprezentantů, kteří se chystají na start téměř dvouleté kvalifikační bitvy o nominaci na olympijské hry v Tokiu. Domácí hvězdy se také svěří, jak vnímají a prožívají potvrzené pořadatelství mistrovství Evropy 2020 v Praze.

30. dubna 2018 • 05:03

Tisková konference s čerstvým Mistrem Evropy

Na dnešní tiskovou konferenci ve Stromovce se dostavili hned dva Krpálkové - Toník a Lukáš, dále předseda ČSJu - Jiří Dolejš a trenér USK Praha - Jaromír Laurer.Zatímco se Toník věnoval lízátku, Lukáš odpovídal na otázky novinářů. Vyjádřil radost nad přidělením ME 2020 do Prahy, kde se určitě chce ukázat v co nejlepší formě.Popsal své pocity z ME, své další plány a chuť utkat se s nejlepším judistou světa - Teddy Rinerem.I díky Toníkovi byla tisková konference velmi veselá :-)

25. dubna 2018 • 04:12

Skončil tréninkový kemp dorostu v Teplicích

Evropský pohár kadetů pokračoval v pondělí tréninkovým kempem dorostenek a dorostenců, kterého se zúčastnili naši nejlepší judisté této kategorie.Sezóna pokračuje, tak jedeme!

25. dubna 2018 • 04:07

Tak, jdeme na to!

Jeden z posledních tréninků před odletem reprezentace na mistrovství Evropy do Tel Avivu ???? držíme všem borcům palce!

25. dubna 2018 • 04:05

Mistrovství Evropy mužů a žen 2018

Dámy a pánové, judistické mistrovství Evropy klepe na dveře! ?????? První do boje jde už zítra Pavel Petřikov. V pátek se o evropské kovy poperou Jaroušek Musil a Jirka Petr. Poslední den v sobotu to na žíněnce rozbalí David Klammert a Lukáš Krpálek ?? Hodně štěstí, kluci, sledujeme vás!

17. dubna 2018 • 01:08

Evropský pohár dorostenců Teplice 2018

Dalším IJF Cadet Tour je Evropský pohár dorostenců a dorostenek, který proběhne 21-22. dubna v Teplicích.Na turnaj se přihlásilo 760 závodníků nejen z Evropy, ale např. z Mongolska a Brazílie.Rekordní účast přinese velmi kvalitní konkurenci v této kategorii.

9. dubna 2018 • 11:39

Mistrovství České republiky juniorů a juniorek 2018

O titul Mistr České republiky budou v Hranicích tuto sobotu bojovat junioři a juniorky z celé ČR.Novinkou je možnost zvážení se již v pátek večer (za jistých pravidel, uvedených v rozpisu soutěže).

9. dubna 2018 • 11:36

Medaile z Evropského poháru dorostu v Berlíně

Prestižního turnaje kadetů v Berlíně se zúčastnilo celkem 7 českých kadetů.Nejlepšího umístění dosáhnul Martin Bezděk (-81 kg), který sice v prvním kole prohrál, ale v opravách nezaváhal, a obsadil tak 3. místo.Dalšími pěknými výsledky je 5. místo Ester Svobodové a 9. místo Anny Třinácté.GRATULUJEME!

6. dubna 2018 • 09:43

Hlavní ceny fair play za rok 2017

Diplom za čin z této prestižní akce ČOV si odnese i český judista Štěpán Šimek z Judo Teplice, Štěpán, který na Českém poháru vzdal zápas těsně předtím, než zazněl gong, oznamující konec duelu. Rozhodčí si toho ale v hlučném prostředí nevšiml a chtěl Štěpána, který do té doby v utkání vedl, vyhlásit vítězem. Teplickýjudista ale rozhodčímu ihned přiznal, že utkání ještě před vypršením časového limitu vzdal.Za tento čin byl oceněn přímo i na Českém poháru v Jablonci.Gratulujeme!

19. března 2018 • 11:03

Nezmatkovala jsem a počkala si na chybu, říká zlatá Paulusová

Juniorská reprezentace vstoupila do sezony úspěšně, na turnaji European Open v portugalské Coimbře triumfovala Markéta Paulusová. „Dneska jsem se cítila velmi dobře, od začátku jsem si dávala pozor, abych nedělala chyby, což se mi podařilo,“ popsala vítězka kategorie nad 78 kilogramů.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze