Český svaz Judo - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Český svaz Judo

Webové stránky: http://www.czechjudo.org

Judo (jemná cesta) je styl japonského bojového umění, založené profesorem Džigoró Kanó v roce 1882. Dnes je především v Evropě velmi rozšířeným olympijským sportem. Judo rozvíjí sebe disciplínu a respekt před sebou samým a k druhým. Trénink juda přináší jak mentální výchovu (sebedůvěru, soustředění se, cílevědomost), tak fyzickou složku (koordinace, rychlost, obratnost, sílu a vytrvalost).

V roce 1964 se stalo judo olympijským sportem. V České republice se vznik juda datuje k roku 1919, kdy vysokoškolský sport zahájil první kurzy, a na ně navázala armáda s kurzy sebeobrany. Nejvyššími judistickými turnaji jsou mimo olympijské hry, mistrovství světa a kontinentální mistrovství, turnaje Grand Slam, Grand Prix, Continental Open a Continental Cup. Mezi nejvyšší domácí soutěže patří mistrovství republiky jednotlivců a dlouhodobé soutěže družstev.

Kontakt:
Zátopkova 100/2
Břevnov
160 17 Praha 6
E-mail: czechjudo@czechjudo.cz


14. října 2019 • 10:18

Zveme Vás na:

V Mladé Boleslavi se představí nejlepší judisté v kategorii mladšího a staršího žactva, kteří budou bojovat o titul Přeborník České republiky 2019.

14. října 2019 • 03:34

Skončilo Mistrovství světa veteránů v Marakeši

10.–13. října proběhlo Mistrovství světa masters v Marakeši za účasti 1185 judistů z 51 krajin světa. Za Českou republiku startovalo 26 závodníků, kterým se mimořádně dařilo. Celkovým součtem medailí se ČR umístila na vynikajícím 7. místě a podtrhuje to vysokou úroveň českých veteránů ve světě.

4. října 2019 • 12:26

Do Brazílie míří trio českých judistů, Krpálek chce do čela žebříčku

Nejbližšího turnaje světového okruhu judistů se zúčastní tři čeští závodníci. Každý z nich drží nadějnou pozici v olympijském žebříčku. „Začínáme sbírat body do druhého roku kvalifikace a chceme se posunout vzhůru také vzhledem k Masters,“ uvedl před grandslamovým turnajem v Brazílii reprezentační trenér Petr Lacina.

27. září 2019 • 11:01

Adam Kopecký dál píše historii, po kontinentálním titulu má i světové zlato!

V červnu se zapsal do zlatého fondu českého juda coby první dorostenecký mistr Evropy. A v pátek 27. září dosáhl Adam Kopecký dalšího historického milníku, to když se stal šampionem své kategorie i na mistrovství světa. „Ještě mi to úplně nedochází, mísí se ve mně tolik pocitů, je to neskutečný,“ rozplýval se šestnáctiletý judista krátce po svém triumfu v Kazachstánu.

25. září 2019 • 03:03

Mezinárodní mistrovství ČR veteránů a KATA

Do Vršovic se již po patnácté sjeli veteráni nejen z česka, ale i z okolních států, aby si změřili svoje síly v otevřeném Mistrovství ČR veteránů a veteránek. V neděli budou své dovednosti v KATA ukázali nejen dospělí, ale i mládež.

14. září 2019 • 11:41

Český pohár - BRNO CUP 2019

V sobotu startovali muži, ženy a dorost. V neděli se o medaile utkali mladší a starší žácia žákyně.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud