Český nohejbalový svaz

Webové stránky: http://www.nohejbal.org

Nohejbal je kolektivní míčový sport, který pochází z Československa, byť už se dnes hraje v mnoha zemích světa. Existuje Mezinárodní nohejbalový svaz (FIFTA), založený v roce 1987 či Mezinárodní nohejbalová unie (UNIF), založená v roce 2010. Pořádají se mistrovství Evropy i mistrovství světa.

Pravidla nohejbalu se začala rodit v roce 1922 v klubu Slavia Praha, kde ho původně hráli jako „fotbal přes šňůru“ (až později se začal hrát přes síť). Na rekreační nohejbal není potřeba žádné speciální boty ani další doplňky. Právě proto je oblíbeným odpočinkovým sportem.

Kontakt
Zátopkova 100/2, P.S. 40
Praha 6 - Strahov, 160 17
Telefon: +420 602 940 312
E-mail: nohejbal@cuscz.cz


15. října 2018 • 22:17

EL: Nejen gesto hodné mistra = finále

(Vsetín, Žatec) Souboje na opačných pólech byly k vidění v rámci nejvyšší mužské ligové soutěže. O finálovou účast si to v rozhodujícím třetím klání rozdaly domácí obhajující Vsetín a hostující Čelákovice, které po porážce musí na vysněné finále počkat další ročník. V prvním barážovém mezisoutěžním střetnutí se domácí Žatec kanárově prošel po poraženém finalistovi 1. ligy z Modřic.

10. října 2018 • 23:13

1L: Uprostřed Vltavy bouchalo šampaňské

(Praha) V kolonce "vítěz první ligy 2018" bude navždy zapsáno SK Start Praha. Celek z metropole otočil finálovou sérii proti modřickému béčku a příští rok se (s největší pravděpodobností) představí mezi extraligovou elitou. Pražané dokázali v sobotním střetnutí urvat vyrovnání v holubické hale, aby o den později na Střeleckém ostrově mohli oslavit svůj triumf, který je potvrzením jejich první příčky po základní části soutěže. Modřičtí o víkendu doplatili především na absence v sestavě, když se v obou duelech museli z nejrůznějších důvodů obejít bez řady stěžejních hráčů.

9. října 2018 • 00:15

EL: Modřická družina má finále v kapse

(Čelákovice, Karlovy Vary) Extraliga mužů pomalu spěje ke svému konci. Známe pořadí po základní části i konečné pořadí na 4.-8. místě. Ve hře tak zůstávají jen medailisté a je otázkou, kdo kterou hodnotu pobere. Asi největší letošní favorit z Modřic bude nejhůře druhý, protože své ambice potvrdil po domácí výhře i na půdě Karlových Varů. Druhá semifinálová série vítěze nevygenerovala, Čelákovice se vzepřely osudu, doma skolily mistra a poslaly tak sérii ještě jednou do Vsetína.

5. října 2018 • 14:45

EL: 2. semifinále tipuje Ondřej Pachman

(Praha) Tři extraligová finále za sebou si zahrál univerzál ONDŘEJ PACHMAN, ani jedno však ke kýženému titulu nevedlo. I letos se v pražských Čakovicích snilo o dalším pokusu na otevření zlaté brány, historicky premiérové, jenže tentokrát se jízda nečekaně zastavila už ve čtvrtfinále. Naše redakce 28letého univerzála přizvala pro natipování druhých utkání semifinále nejvyšší soutěže.

3. října 2018 • 21:28

2L: Příšovice v cíli

(Příšovice) Finálovou sérii proti Hradecku s přehledem zvládly a jsou vítězem druhé ligy. Mrzet je může jen fakt, že cesta nahoru je letos zavřená. Řeč je o Příšovicích, tedy o týmu, který vznikl na půdorysu někdejšího Mnichova Hradiště a letos z pozice nováčka soutěže došel až na její vrchol. I druhé finálové střetnutí rozhodly trojice, ve kterých byli domácí výrazně lepší.

2. října 2018 • 22:19

1L: Střelecký ostrov neodolal ataku z Moravy

(Praha) K prvoligovému triumfu má po úvodním finálovém utkání blíž modřická rezerva. Moravský celek totiž dobyl tvrz Startu na Střeleckém ostrově a odvezl si odtud první vítězství v sérii. Možná trochu překvapivě, ale po zásluze. Po vyrovnaném začátku totiž sebevědomí hosté poměrně rychle překlopili střetnutí na půdě premianta základní části na svoji stranu. Od vítězství v soutěži je tak dělí už jen jediný krok.

1. října 2018 • 20:41

EL: Domácí kolaps poslal Brod o soutěž níže

(Český Brod, Modřice, Vsetín) Zatímco v Čakovicích a na Šacungu play-off ukončili, dva týmy do něho naopak vstoupily. A vítězně, byť jak obhajující Vsetín, tak vítěz základní části z Modřic museli o výhru bojovat. S nejvyšší soutěží se loučí Český Brod, který doma zopakoval selhání s Žatcem.

27. září 2018 • 23:56

EL: 1. semifinále tipuje Martin Sehrig

(Chabařovice) Extraligové premiéry bývají různé a někdy připomínají houpačku. Tak tomu bylo i v případě 21letého univerzála MARTINA SEHRIGA, hájícího letos barvy benešovského Šacungu. Jeho tým minulý týden ukončil sezónu a i proto byl volbou redakce pro natipování prvních utkání semifinále play-off i rozhodujícího třetího utkání play-out nejvyšší soutěže.

26. září 2018 • 21:49

2L: Hradecká pevnost padla

(Hradecko) Hned v prvním utkání finále druhé ligy se Příšovicím povedlo to, co letos dosud nikomu. Zvítězily na půdě Hradecka a ujaly se vedení ve finálové sérii. Západočeši sice měli výborný vstup do utkání, jenže postupem času jejich výkon uvadal. V odvetě budou mít co napravovat.

25. září 2018 • 20:41

1L: Modřičtí vykouzlili další obrat

(Holubice, Holice) Tahle tajenka je vyluštěna. K určení obou prvoligových finalistů stačila dvě utkání, jsou jimi týmy Startu Praha a Modřic B. V odvetách se ovšem za postupem prodíraly odlišným způsobem. Moravanům nevyšla, stejně jako v prvním utkání, v holubické hale první polovina střetnutí. Opět se ale zázračně vzpamatovali a ve druhé částí klání už čakovickou rezervu výrazně převyšovali. Start naopak hned v úvodu dostal dvakrát na lopatky Mrákavovy sestavy a v Holicích ukázal, kdo bude na hřišti pánem. Domácí sice zmobilizovali síly, ale stačilo to jen na korekci výsledku. Finále začíná v neděli na Střeleckém ostrově, ale už teď je jisté, že Start drží v ruce vstupenku do extraligy. Tu mu nikdo nevezme, ať už poslední série skončí jakkoliv.

24. září 2018 • 16:55

EL: Semifinalisté jasní, Brod udržel naději

(Benešov, Karlovy Vary, Žatec) Odvetná utkání byla na programu prvního kola play-off/out mužské extraligy. Ve dvou případech znamenala rozhodnutí. Karlovy Vary nečekaně zdolaly čakovického vicemistra i doma a pro toho tak sezóna končí předčasně. Čelákovice musely vydřít postup posledním možným míčem v Benešově. Jediným týmem, který v páteční státní svátek "musí do práce" je Český Brod, ale rozhodně nesmutní. Díky výhře v Žatci si uchoval naději, že si nejvyšší soutěž zahraje i další ročník.

23. září 2018 • 19:30

Tituly do Vršovic a Českého Brodu

(Chabařovice) Žádné překvapení. Stejně jako loni si oba tituly z dvoudenního 26. MČR dvojic a trojic žen rozdělily týmy, které budou hrát za měsíc superfinále. Tentokrát si ale vyměnily disciplíny. Ve dvojicích excelovaly hráčky Vršovic a v nedělních trojicích zase dominovala děvčata z Českého Brodu.

21. září 2018 • 10:50

EL: 2. čtvrtfinále tipuje Miroslav Sachl ml.

(Praha) Není snadné dělat svazového činovníka, arbitra, kouče a ještě podávat kvalitní výkony na hřišti. Své o tom dobře ví například MIROSLAV SACHL ml. Předseda Komise rozhodčích ČNS, aktivní rozhodčí v nejvyšší soutěži a hrající trenér prvoligového Startu Praha se má co ohánět. Se svým týmem ale směřuje vstříc extralize. I proto dostal důvěru redakce k natipování výsledků druhých utkání sérií play-off a play-out v nejvyšší soutěži.

18. září 2018 • 23:21

1L: Výhodu domácí antuky využil jen Start

(Praha) Oba pražské celky vstoupily do prvoligového semifinále na své půdě, výsledek byl ovšem rozdílný. Start potvrdil roli favorita, soupeře z Holic nepustil v průběhu střetnutí ani jednou do vedení a kontrolovaně si dokráčel pro první výhru v sérii. Zato v Čakovicích prožili černou sobotu. Po dopolední porážce áčka od Karlových Varů to v odpoledním klání dvou extraligových rezerv ještě po šestém zápase vypadalo na domácí vítězství. Jenže Modřičtí v závěru zlikvidovali dvoubodové manko a Pražané už rozjetého soka nedokázali v rozhodujícím deblu zastavit. Moravané se tak, možná trochu nečekaně, ujali v semifinále vedení.

18. září 2018 • 00:04

EL: Karlovy Vary vyloupily Prahu

(Praha, Čelákovice, Český Brod) Dvě utkání čtvrtfinále play-off a jedno utkání play-out, to byl program mužské extraligy týden po skončení základní části. Přeladit na vyšší level se dobře podařilo předloňskému mistru z Karlových Varů, který zaskočil čakovického vicemistra. Ve druhém čtvrtfinále se překvapení nekonalo a Čelákovice v derby zdolaly Šacung. Krůček nad sestupovou hlubinou stojí Český Brod, který doma padl s Žatcem.

14. září 2018 • 15:33

EL: 1. čtvrtfinále tipuje Daniel Svoboda

(Karlovy Vary) Zatímco v extralize mužů v řadě oddílů patří k oporám čtyřicátníci, na druhé straně pólu je mladá krev. Ne vždy se jedná o hráče, kteří výrazně přerostli hranice dorostenecké soutěže a jejich jména jsou experty skloňována. Jsou i hráči, kteří mezi elitu pronikají menšími krůčky a trpělivě čekají na zabydlení. K takovým patří i třiadvacetiletý blokař a smečař DANIEL SVOBODA, který letos poprvé startuje jako kmenový hráč mužského áčka Karlových Varů. Redakce jej oslovila k natipování výsledků prvního kola čtvrtfinále extraligového play-off a play-out.

11. září 2018 • 21:14

1L: Přerov i Prostějov jsou z kola venku

(Holubice, Přerov) Pražskému Startu se postaví do cesty Holice a ve druhém semifinále si proti sobě zahrají rezervy Čakovic a Modřic. Rozhodla o tom dvě sobotní čtvrtfinále, ve kterých se nedařilo týmům z Hané. Holice si odvezly vítězství z Přerova a po základní části lépe postavenému sokovi vystavily definitivní letošní stopku. Svědkem velké bitvy byla tělocvična v Holubicích, kde poměřily síly domácí Modřice B a Prostějov. Hostům nakonec na postup nestačil ani heroický výkon Matkulčíka a po nejtěsnější porážce jim sezona také končí.

10. září 2018 • 23:25

EL: Druhým semifinalistou je obhájce

(Praha, Žatec, Karlovy Vary, Modřice) Až poslední kolo vyřešilo zbývající tajenky základní části mužské extraligy. K vítězi základní části (a tím jistému medailistovi) se na semifinále mohou v předstihu těšit i ve Vsetíně. Ve 14. kole to však nezařídil jejich vlastní výkon, ale porážka Čelákovic v Modřicích. Ostatní výsledky nic zajímavého nepřinesly. 

7. září 2018 • 18:38

EL: 14. kolo tipuje Petr Vít

(Žatec) Většina tajenek je v nejvyšší mužské ligové soutěži zodpovězena, ale stále ještě je o co hrát. Týká se to i žateckého celku, k jehož stabilním pilířům patří PETR VÍT. Dvaatřicetiletý univerzál se konečně dočkal i své reprezentační premiéry, a to v rámci mezistátního utkání širšího výběru s Rumunskem. I proto byl osloven jako expert pro natipování výsledků posledního 14. kola základní části.

5. září 2018 • 22:03

České béčko v Kluži neuspělo

(Rumunsko, Cluj) V rámci příprav a prezentace podzimního světového mužského šampionátu se v rumunské Kluži uskutečnilo mezistátní utkání domácího a českého reprezentačního výběru mužů. Akce je zároveň zařazena do Poháru národů. Češi se prezentovali silně obměněným kádrem a ten nakonec domácí sestavě těsně podlehl 2:3.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze