Český nohejbalový svaz - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Český nohejbalový svaz

Webové stránky: http://www.nohejbal.org

Nohejbal je kolektivní míčový sport, který pochází z Československa, byť už se dnes hraje v mnoha zemích světa. Existuje Mezinárodní nohejbalový svaz (FIFTA), založený v roce 1987 či Mezinárodní nohejbalová unie (UNIF), založená v roce 2010. Pořádají se mistrovství Evropy i mistrovství světa.

Pravidla nohejbalu se začala rodit v roce 1922 v klubu Slavia Praha, kde ho původně hráli jako „fotbal přes šňůru“ (až později se začal hrát přes síť). Na rekreační nohejbal není potřeba žádné speciální boty ani další doplňky. Právě proto je oblíbeným odpočinkovým sportem.

Kontakt
Zátopkova 100/2, P.S. 40
Praha 6 - Strahov, 160 17
Telefon: +420 602 940 312
E-mail: nohejbal@cuscz.cz


14. srpna 2018 • 21:13

Vyšel třetí díl Osadních toulek

(Praha) Letní turnajová sezóna vrcholí, a tak není překvapením, že právě v této době přichází na trh již třetí díl knižní řady Osadní toulky, mapující na jihu a jihozápadě Čech dva české vynálezy - tramping a nohejbal.

13. srpna 2018 • 21:54

Valašskou jízdu nikdo nezastavil

(Vsetín) Co se před rokem nepovedlo Karlovým Varům, to letos zvládl Vsetín. Nohejbalisté úřadujícího českého šampióna vyhráli v sobotu ve svém domácím prostředí světový pohár klubů – UNIF CLUB WORLD CUP 2018. Valaši nebyli vlídnými hostiteli - neztratili ani jediný dílčí zápas a na konci  mohli z rukou starosty města Jiřího Růžičky zaslouženě převzít velký pohár pro vítěze.

9. srpna 2018 • 08:33

Vsetín přivítá mezinárodní klubovou elitu

(Vsetín) Největší mezinárodní akcí měsíce srpna je bezpochyby UNIF Club World Cup 2018, tedy turnaj klubových mistrů jednotlivých členských zemí světové nohejbalové asociace. Akci hostí již tuto sobotu český úřadující mistr NK Climax Vsetín. Domácí celek je určitě aspirantem na vítězství, ale nebude to mít jednoduché. Naznačuje to „až“ druhé místo Karlových Varů, jež se v loňském ročníku musely ve vlastní hale sklonit před rumunským týmem Tengo Salonta.

8. srpna 2018 • 17:57

Matia: Jsme šikanováni, že hrajeme nohejbal

(Čelákovice) Enfant terrible slovenského nohejbalu, tak bývá titulován první muž Slovenské unie nohejbalu SUN. IVAN MATIA jako každý vizionář nemá v konfrontaci s tvrdou realitou na růžích ustláno a jeho boj za světlé nohejbalové zítřky zatím nekončí. I proto často vyráží se svými svěřenci na akce v zahraničí. Logicky nejčastějším hostitelem je Česká republika. Bylo by proto divné, pokud by se neobjevil i na mezinárodním letním turnaji v jokgu v Čelákovicích. A tam také vznikl náš rozhovor.

30. července 2018 • 12:23

Posázavskou "klec" ovládli domácí

(Kaliště - Lensedly) Vítězem 57. ročníku letního turnaje Šacung Cup v Lensedlech stala domácí trojice Doubravy, Mrákavy a Stejskala, která ve finále přehrála sestavu z Čelákovic. Bronz brala další čelákovická sestava.

20. července 2018 • 20:58

Ohlasy z Čelákovic II.

(Čelákovice) Některé našlapané tuzemské sestavy vyrážely na mezinárodní jokgu turnaj v Čelákovicích s nemalými ambicemi. Možná i s medailovými. Jejich brzké vyřazení se tedy nečekalo, realita však byla jiná. Své dojmy ze setkání s korejským národním sportem přiblížil trojlístek smečařů.

17. července 2018 • 21:17

Ohlasy z Čelákovic I.

(Čelákovice) První mezinárodní turnaj v jokgu poskytl zajímavý zážitek jak divákům, tak i samotným protagonistům. A nebyli to jen mladí ligoví hráči, kteří čelili nástrahám „asijského nohejbalu“. Své postřehy nabídli i ti zkušenější.

15. července 2018 • 14:18

Summer Jokgu Tournamentu dominovali Korejci

(Čelákovice) Zajímavé zpestření letního období i celého soutěžního ročníku nabídl čelákovický oddíl ve spolupráci s dalšími subjekty. Na tenisových a volejbalových kurtech se za účasti televizních kamer odehrál premiérový ročník turnaje s předlouhým názvem International Summer Jokgu Tournament In The City Of Čelákovice. Není asi překvapením, že ze sedmi účastnických zemí se nejlépe vedlo domácí krajině tohoto sportu, která kompletně obsadila medailové stupně. Na nejlepší tuzemskou sestavu zbylo čtvrté místo.

9. července 2018 • 11:14

Tři, dva, jedna… jokgu!

(Čelákovice) O víkendu to vypukne. Premiérový letní turnaj v jihokorejském národním sportu jokgu na evropském území se uskuteční již tuto sobotu v Čelákovicích. Na tuzemské poměry monstrózní a nevídanou akci s názvem INTERNATIONAL SUMMER JOKGU 2018 přichystal místní nohejbalový klub ve spolupráci s městem Čelákovice.

29. června 2018 • 00:43

BDL: Poslední kolo odhalilo čtvrtfinálové dvojice

Základní část letošního ročníku Botas dorostenecké ligy už patří do historie. Její závěrečné kolo žádné převratné změny nenabídlo. Na východě Modřice uhájily první příčku ve Vsetíně a Holice zase třetí pozici na dálku před Zbečníkem. Na západě si Šacung definitivně pojistil play-off, když smetl Karlovy Vary. A teď to nejdůležitější, dvojice čtvrtfinálových soků: obhájce titulu z Modřic vyzve Šacung, Český Brod se utká se Zbečníkem, Vsetín poměří síly s Radomyšlí a České Budějovice se popasují s Holicemi. Play-off startuje po dvouměsíční přestávce první zářijovou neděli.

25. června 2018 • 01:25

Splněno, odškrtává metu Rosenberk

(Český Brod) O kvalitách reprezentačního univerzála LUKÁŠE ROSENBERKA netřeba pochybovat. V Českém Brodě na republikovém šampionátu mužů si modřický rychlík pověsil na krk konečně i deblové zlato. Protože už doma má trojkové i ligové, do klubu vyvolených mu zbývá už jen úspěch z jednotlivců.

24. června 2018 • 21:00

Modřice deKopitovaly soupeře a mají zlato

(Český Brod) Zatímco jiní vyslali do boje dvě či dokonce tři sestavy, oddíl z Modřic vsadil vše na jedinou kartu. Tato sázka ale nakonec jihomoravskému lídru extraligy vyšla a 48. republikový šampionát mužských dvojic se v Českém Brodě stal jeho kořistí. Kop s Rosenberkem a náhradníkem Pospíšilem se rozjížděli pomalu ale jistě. Ve finálovém mači doslova rozmetali obhajující sestavu Vsetína, která tak brala stříbro. Pro bronz si došla žatecká sestava.

22. června 2018 • 19:58

Chalupa bez medaile nechce odjíždět

(Český Brod) Jarní část extraligy sice skončila, ale nejlepší nohejbalisté botasky ještě neodkládají. V Českém Brodě totiž již zítra (sobota 23.6.) startuje 48. ročník Mistrovství ČR dvojic mužů.

20. června 2018 • 20:04

1L: Moravské trio před pauzou stoprocentní

(Modřice, Prostějov, Praha, Zruč) Výhru Modřic v tréninkovém tempu nad Českými Budějovicemi a tři dramatické bitvy nabídlo poslední předprázdninové kolo první ligy. Jihočeši dosáhli v Modřicích na jediný set a je jisté, že play-off si nezahrají. Druhou těsnou výhru za sebou si připsal Prostějov. Hanáci před svým publikem skolili Holice a na podzim ještě můžou zaútočit na jejich pátou příčku. Povedené kolo v podání zástupců Moravy pak dokonal Přerov. Ten se sice po výborném začátku musel ve Zruči klepat o výsledek, ale nakonec veze oba body. V páteční předehrávce přivítaly Čakovice v klání dvou nejlepších týmů Start Praha. A v derby uspěli hosté, kteří tak mají vítězství v základní části soutěže na dosah. Prvoligový vlak teď na více než dva měsíce přibrzdí, další kolo je na programu až poslední srpnovou sobotu.

18. června 2018 • 22:13

EL: Jarní část skončila

(Praha, Český Brod, Vsetín, Karlovy Vary) Dvanácté kolo bylo posledním kolem jarní části mužské extraligy. A proběhlo vcelku poklidně, bez větších převapení i bez různých událostí. Jak se zdá, nohejbalisté už vyhlíží prázdniny. Co je důležité, některé tajenky jsou rozluštěny. Tedy pokud nejdojde k nějaké krizovce typu kontumace. Jasno je u přímého postupu do semifinále v případě Modřic. V případě Vsetína, Čelákovic a Čakovic nejvyšší kartu drží obhájce a rozhodnout může přímý souboj. Postup do play-off naopak kromě zmíněné čtveřice nemine i Šacung, velmi blízko jsou i Karlovy Vary. Český Brod drží naději teoretickou, Žatec už se musí připravovat na play-out.

15. června 2018 • 21:30

Modřická paráda: dvě zlata a bronz

(Brno-Útěchov) Nejlepší nohejbalový potěr mají v Modřicích. Výsledky víkendového 11. GALA mistrovství České republiky mladších žáků dvojic a trojic v brněnské městské části Útěchov hovoří jasně. V dokonale načasovaném počasí dominovaly sestavy MNK Modřice oběma disciplínám s bilancí dvou zlatých a jedné bronzové medaile. A proč zmínka o počasí? Po konci nedělního finále a předání cen nejlepším to netrvalo ani minutu a spustila se silná průtrž mračen doprovázená bouřkou. Jakoby i sama příroda chtěla ocenit výkony nejmladších vyznavačů nohejbalu a umožnila jim vychutnat si celý dvoudenní program bez zásahu vyšší moci až do konce.

15. června 2018 • 16:34

EL: 12. kolo tipuje Richard Beneš

(Prostějov) Pro natipování výsledků posledního jarního kola extraligy redakce oslovila zkušeného barda, dlouholetého funkcionáře oddílového i svazového a zároveň trenéra aktuálně ve druhé nejvyšší soutěži. RICHARD BENEŠ se tak ujal role experta pro 12. kolo nejvyšší soutěže.

12. června 2018 • 22:31

1L: Prostějov zvítězil, na dno klesla Zruč

(Zruč, Č. Budějovice, Holice) Po čtrnáctidenní odmlce pokračovala první liga mužů třemi duely. Řada týmů se před koncem jarní části soutěže potýká se zraněními a absencemi, ale boj o co nejlepší pozici do nadstavbové části nepolevuje. Zruč prohrála popáté v řadě. Tentokrát doma nestačila na druhé Čakovice a spadla na poslední příčku. Dynamo České Budějovice nezvládlo závěrečné dvojky a oba body z jihu si díky nejtěsnějšímu vítězství přibalil na zpáteční cestu Prostějov. Utkání v Holicích vítěze nemělo, domácí se po více než čtyřech hodinách rozešli smírně s modřickou rezervou.

12. června 2018 • 00:49

EL: Favorité brali domácím iluze

(Žatec, Český Brod, Benešov, Vsetín) Nic, co by šlo nazvat překvapením. Tak lze charakterizovat 11. kolo základní části nejvyšší ligové mužské soutěže. V tabulce hůře postavené domácí celky (Žatec, Český Brod, Šacung) chtěly své favorizované soupeře zaskočit, ale zůstalo jen u přání. Jediným domácím úspěchem se mohl pochlubit Vsetín, ale ten byl v pozici obhájce. Mnoho očí sledovalo osud dohrávky Modřic a Karlových Varů z 8. kola. Teoreticky ještě Varští mohli utkání zremizovat, ale přistoupili k utkání realisticky. Situace v tabulce se začíná tři kola před koncem vyjasňovat. Na přímý postup do semifinále jsou tři hlavní kandidáti - Modřice, Vsetín a Čelákovice. Čakovice už mohou jen doufat v kolaps alespoń dvou z uvedených, play-off ale mají jisté. To druhá čtveřice zatím jistotu nemá, Šacungu a Karlovým Varům ale stačí málo.

8. června 2018 • 22:46

Češi ovládli turnaj na francouzském pobřeží

(Francie, Sete) Jižní Korea, Česká republika, Francie. Trojlístek reprezentačních celků změřil síly první červnovou sobotu v přímořském letovisku Sète. Turnaj s honosným názvem Futnet Stars pořádal francouzský nohejbalový svaz. Vítězství si ze země galského kohouta odvezl český národní tým ve složení Jan Vanke, Pavel Kop, Lukáš Rosenberk a Ondřej Vít.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze