Český nohejbalový svaz

Webové stránky: http://www.nohejbal.org

Nohejbal je kolektivní míčový sport, který pochází z Československa, byť už se dnes hraje v mnoha zemích světa. Existuje Mezinárodní nohejbalový svaz (FIFTA), založený v roce 1987 či Mezinárodní nohejbalová unie (UNIF), založená v roce 2010. Pořádají se mistrovství Evropy i mistrovství světa.

Pravidla nohejbalu se začala rodit v roce 1922 v klubu Slavia Praha, kde ho původně hráli jako „fotbal přes šňůru“ (až později se začal hrát přes síť). Na rekreační nohejbal není potřeba žádné speciální boty ani další doplňky. Právě proto je oblíbeným odpočinkovým sportem.

Kontakt
Zátopkova 100/2, P.S. 40
Praha 6 - Strahov, 160 17
Telefon: +420 602 940 312
E-mail: nohejbal@cuscz.cz


20. června 2018 • 20:04

1L: Týmy z Moravy před pauzou stoprocentní

(Modřice, Prostějov, Praha, Zruč) Výhru Modřic v tréninkovém tempu nad Českými Budějovicemi a tři dramatické bitvy nabídlo poslední předprázdninové kolo první ligy. Jihočeši dosáhli v Modřicích na jediný set a je jisté, že play-off si nezahrají. Druhou těsnou výhru za sebou si připsal Prostějov. Hanáci před svým publikem skolili Holice a na podzim ještě můžou zaútočit na jejich pátou příčku. Povedené kolo v podání zástupců Moravy pak dokonal Přerov. Ten se sice po výborném začátku musel ve Zruči klepat o výsledek, ale nakonec veze oba body. V páteční předehrávce přivítaly Čakovice v klání dvou nejlepších týmů Start Praha. A v derby uspěli hosté, kteří tak mají vítězství v základní části soutěže na dosah. Prvoligový vlak teď na více než dva měsíce přibrzdí, další kolo je na programu až poslední srpnovou sobotu.

18. června 2018 • 22:13

EL: Jarní část skončila

(Praha, Český Brod, Vsetín, Karlovy Vary) Dvanácté kolo bylo posledním kolem jarní části mužské extraligy. A proběhlo vcelku poklidně, bez větších převapení i bez různých událostí. Jak se zdá, nohejbalisté už vyhlíží prázdniny. Co je důležité, některé tajenky jsou rozluštěny. Tedy pokud nejdojde k nějaké krizovce typu kontumace. Jasno je u přímého postupu do semifinále v případě Modřic. V případě Vsetína, Čelákovic a Čakovic nejvyšší kartu drží obhájce a rozhodnout může přímý souboj. Postup do play-off naopak kromě zmíněné čtveřice nemine i Šacung, velmi blízko jsou i Karlovy Vary. Český Brod drží naději teoretickou, Žatec už se musí připravovat na play-out.

15. června 2018 • 21:30

Modřická paráda: dvě zlata a bronz

(Brno-Útěchov) Nejlepší nohejbalový potěr mají v Modřicích. Výsledky víkendového 11. GALA mistrovství České republiky mladších žáků dvojic a trojic v brněnské městské části Útěchov hovoří jasně. V dokonale načasovaném počasí dominovaly sestavy MNK Modřice oběma disciplínám s bilancí dvou zlatých a jedné bronzové medaile. A proč zmínka o počasí? Po konci nedělního finále a předání cen nejlepším to netrvalo ani minutu a spustila se silná průtrž mračen doprovázená bouřkou. Jakoby i sama příroda chtěla ocenit výkony nejmladších vyznavačů nohejbalu a umožnila jim vychutnat si celý dvoudenní program bez zásahu vyšší moci až do konce.

15. června 2018 • 16:34

EL: 12. kolo tipuje Richard Beneš

(Prostějov) Pro natipování výsledků posledního jarního kola extraligy redakce oslovila zkušeného barda, dlouholetého funkcionáře oddílového i svazového a zároveň trenéra aktuálně ve druhé nejvyšší soutěži. RICHARD BENEŠ se tak ujal role experta pro 12. kolo nejvyšší soutěže.

12. června 2018 • 22:31

1L: Prostějov zvítězil, na dno klesla Zruč

(Zruč, Č. Budějovice, Holice) Po čtrnáctidenní odmlce pokračovala první liga mužů třemi duely. Řada týmů se před koncem jarní části soutěže potýká se zraněními a absencemi, ale boj o co nejlepší pozici do nadstavbové části nepolevuje. Zruč prohrála popáté v řadě. Tentokrát doma nestačila na druhé Čakovice a spadla na poslední příčku. Dynamo České Budějovice nezvládlo závěrečné dvojky a oba body z jihu si díky nejtěsnějšímu vítězství přibalil na zpáteční cestu Prostějov. Utkání v Holicích vítěze nemělo, domácí se po více než čtyřech hodinách rozešli smírně s modřickou rezervou.

12. června 2018 • 00:49

EL: Favorité brali domácím iluze

(Žatec, Český Brod, Benešov, Vsetín) Nic, co by šlo nazvat překvapením. Tak lze charakterizovat 11. kolo základní části nejvyšší ligové mužské soutěže. V tabulce hůře postavené domácí celky (Žatec, Český Brod, Šacung) chtěly své favorizované soupeře zaskočit, ale zůstalo jen u přání. Jediným domácím úspěchem se mohl pochlubit Vsetín, ale ten byl v pozici obhájce. Mnoho očí sledovalo osud dohrávky Modřic a Karlových Varů z 8. kola. Teoreticky ještě Varští mohli utkání zremizovat, ale přistoupili k utkání realisticky. Situace v tabulce se začíná tři kola před koncem vyjasňovat. Na přímý postup do semifinále jsou tři hlavní kandidáti - Modřice, Vsetín a Čelákovice. Čakovice už mohou jen doufat v kolaps alespoń dvou z uvedených, play-off ale mají jisté. To druhá čtveřice zatím jistotu nemá, Šacungu a Karlovým Varům ale stačí málo.

8. června 2018 • 22:46

Češi ovládli turnaj na francouzském pobřeží

(Francie, Sete) Jižní Korea, Česká republika, Francie. Trojlístek reprezentačních celků změřil síly první červnovou sobotu v přímořském letovisku Sète. Turnaj s honosným názvem Futnet Stars pořádal francouzský nohejbalový svaz. Vítězství si ze země galského kohouta odvezl český národní tým ve složení Jan Vanke, Pavel Kop, Lukáš Rosenberk a Ondřej Vít.

8. června 2018 • 13:57

EL: 11. kolo tipuje Michal Kolenský

(Čelákovice) Moc toho nenamluví. Nepatří mezi nohejbalisty, kteří jsou často středem pozornosti. O to lepší je ale hráč. 31letý univerzál čelákovického Spartaku MICHAL KOLENSKÝ válí v extralize na všech postech, ve všech disciplínách a patří k nejnepříjemnějším protivníkům. Byl volbou redakce pro natipování výsledků 11. kola mužské nejvyšší soutěže.

6. června 2018 • 21:34

Skvělý Kalous a domácí double

(Český Brod) Vysoké ambice přetavili v absolutní triumf. Hráči Českého Brodu opanovali na svém domácím 44. mistrovství Česká republiky dvojic a trojic obě disciplíny. Především zásluhou famózního Zdeňka Kalouse získali zlatý double a navrch přidali i stříbro z deblů. Jejich úspěch má o to větší cenu, že na šampionátu tentokrát nechyběl vůbec nikdo z absolutní tuzemské dorostenecké špičky. Bez výjimky.

29. května 2018 • 22:28

1L: Modřice uhájily třetí příčku

(Modřice, Č. Budějovice, Praha) Přímá bitva o třetí místo vzplála poslední květnovou sobotu v Modřicích. Domácí hostili Přerov, a přestože jim první dílčí bod spadl do klína zadarmo, měli co dělat, aby protivníka dostali na lopatky. Nakonec se jim to nejtěsnějším výsledkem povedlo a upevnili si pozici za oběma pražskými celky. Těm se dařilo. Čakovice měly s Prostějovem potíže jen na začátku, pak už šly za jasným vítězstvím. Opačný průběh měl duel na Startu, kde si domácí vypracovali pětibodový náskok a teprve poté nechali soka z Holic korigovat. Z poslední příčky se odlepily České Budějovice, jež doma nepotřebovaly ani dvě hodiny k tomu, aby smetly absencemi zdecimovanou sestavu Zruče.

28. května 2018 • 23:16

EL: Další domácí kolaps Čelákovic

(Čelákovice, Modřice, Vsetín, Praha) I 10. kolo extraligy mužů přineslo očekávané výsledky. Tedy alespoň v optice tří utkání, hraných v Modřicích a Vsetínu, částečně i v Praze-Čakovicích. Šok znovu přichystal svým věrným lídr tabulky v Čelákovicích, za stavu 1:5 v konečnou plichtu s posledním Žatcem už asi nevěřil nikdo.

25. května 2018 • 17:13

EL: 10. kolo tipuje Jiří Dvořák

(Karlovy Vary) V roli hrajícího trenéra (a dodejme že úspěšné roli) se v roce 2016 stal jedním z klíčových protagonistů zatím posledního extraligového triumfu Karlových Varů. Nyní už je jeho úloha hlavně v béčku, ale ve výjimečných případech jde na věc i v prvním družstvu. Přesně takovým případem bylo minulé extraligové kolo, kde JIŘÍ DVOŘÁK nastoupil do obou párových disciplín. Proč by si nemohl i zatipovat výsledky víkendového 10. kola?

22. května 2018 • 18:20

1L: Čakovická jízda skončila v Holicích

(Holice, Zruč, Přerov, Prostějov) Potřetí v řadě bodovali nohejbalisté Holic ve druhé nejvyšší soutěži. Na svém kurtu si připsali cenný skalp dosud vedoucího celku soutěže z Čakovic. Východočeši začínají dotírat na elitní čtyřku, ale zbylým týmům z horní poloviny tabulky se o víkendu dařilo. Modřice si dojely pro jasné vítězství do Zruče, Přerov těsně přehrál České Budějovice a Start Praha uspěl v Prostějově. Nedělní předehrávka v Přerově, kde se představil pražský Start, skončila nerozhodně.

21. května 2018 • 23:03

EL: Návrat do starých kolejí

(Žatec, Benešov, Český Brod, Karlovy Vary) Po "zjančeném" 8. kole se v kole dalším nejvyšší mužská ligová soutěž vrátila do starých kolejí. Favorité vyhrávali bez větších zakolísání a situace v tabulce se začíná vyjasňovat. Jasno by také brzy mělo být ohledně nedohraného utkání Modřice - Karlovy Vary. 

18. května 2018 • 14:46

EL: 9. kolo tipuje Pavel Stehlík

(Plzeň) Dalším z borců, kteří prvoligový dres vyměnili za ten extraligový, je PAVEL STEHLÍK. Klan Stehlíků má na Plzeňsku zaběhlé jméno a letos třicetiletý univerzál se rozhodl přejít ze zručských barev do žateckých. Právě on se zhostil úlohy experta natipovat výsledky 9. kola extraligy mužů.

15. května 2018 • 21:07

1L: Týmy z hlavního města opět suverénní

(Praha, České Budějovice, Modřice) Bez překvapení. Tak se dá charakterizovat první odvetné kolo druhé nejvyšší soutěže. Dominující pražské celky ani tentokrát nezakolísaly. Z Čakovic odjel s nepořízenou Přerov a Start na Střeleckém ostrově porazil Zruč. Na třetí místo tabulky se vyhoupla modřická rezerva, která v moravském souboji hladce skolila Prostějov. Čtvrtý duel vítěze neměl, České Budějovice totiž remizovaly s Holicemi.

14. května 2018 • 22:27

EL: V Modřicích se nedohrálo!

(Modřice, Čelákovice, Praha, Vsetín) Za normálních okolností by titulek byl věnován vítězství Českého Brodu v Čelákovicích. Jenže první odvetné (8.) kolo extraligy mužů přineslo ještě více zajímavou událost - utkání Karlových Varů v Modřicích rozhodčí ukončili předčasně. Z tohoto pohledu se výhry Vsetína s Žatcem a Čakovic se Šacungem jeví jako marginální. Škoda.

11. května 2018 • 11:38

EL: 8. kolo tipuje Jakub Šafránek

(České Budějovice) V nohejbale je k vidění leccos. Občas se ale vyskytne situace, jež se vymyká běžným zvyklostem. Ze sportovního pohledu určitě své místo v análech nalezne mužské prvoligové střetnutí mezi českobudějovickým Dynamem a Startem Praha. Samotný výsledek 4:6 není neobvyklý a nenapovídá, čím byl duel výjimečný. Vše prozradí až zápis z utkání. Domácí totiž po první párové části vedli 4:0 a soupeř byl zralý na ručník. Jenže pak přišel zkrat jak hrom - dvanáct(!) prohraných setů v řadě s průměrným skóre 5:10 a Jihočechům nakonec nezbylo nic. Jejich finální rozpoložení dokumentovala poslední odvetná dvojice (1:10, 3:10), ve které nastoupil i kapitán Dynama JAKUB ŠAFRÁNEK. Naše redakce jej přizvala k natipování 8. kola extraligy mužů.

10. května 2018 • 23:46

1L: Holice si vyšláply na Přerov

(Holice, Praha, Prostějov) První liga je ve své polovině a úterní vložené kolo srovnalo tabulku. Tedy hlavně její střed. Před odvetami zůstávají v mírném úniku oba týmy z Prahy a na chvostu naopak nabírají manko České Budějovice. Ve sváteční den se dařilo Holicím, které se oklepaly ze sobotního nezdaru ve Zruči a svým fanouškům udělaly radost vítězstvím nad Přerovem. Uspělo i vedoucí duo, ale zatímco Čakovice to měly proti českobudějovickému Dynamu jednoduché, Start se v klání s modřickou rezervou nadřel. Prostějov doma udolal Zruč a dotáhl se na ni v tabulce.

9. května 2018 • 19:42

EL: Liga už nemá neporaženého ani nebodujícího

(Benešov, Čelákovice, Český Brod) Díky předehrávce ve Vsetíně mělo úterní 7. kolo extraligy mužů na programu pouze tři utkání. Ve dvou z nich došlo k průlomovým výsledkům. Soutěž už nemá neporažený tým - Modřice v Čelákovicích nebodovaly. Nemá už nebodující tým - Žatec bodoval v Benešově. A tak z tohoto pohledu byla výhra Karlových Varů v Českém Brodě tuctovým výsledkem.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze