Český nohejbalový svaz

Webové stránky: http://www.nohejbal.org

Nohejbal je kolektivní míčový sport, který pochází z Československa, byť už se dnes hraje v mnoha zemích světa. Existuje Mezinárodní nohejbalový svaz (FIFTA), založený v roce 1987 či Mezinárodní nohejbalová unie (UNIF), založená v roce 2010. Pořádají se mistrovství Evropy i mistrovství světa.

Pravidla nohejbalu se začala rodit v roce 1922 v klubu Slavia Praha, kde ho původně hráli jako „fotbal přes šňůru“ (až později se začal hrát přes síť). Na rekreační nohejbal není potřeba žádné speciální boty ani další doplňky. Právě proto je oblíbeným odpočinkovým sportem.

Kontakt
Zátopkova 100/2, P.S. 40
Praha 6 - Strahov, 160 17
Telefon: +420 602 940 312
E-mail: nohejbal@cuscz.cz


20. dubna 2018 • 14:19

EL: 4. kolo tipuje Petr Rackovský

(Čáslav) Ač věkem nepatří mezi funkcionářské matadory, služebně už ano. Již čtvrtstoletí práce v okresním nohejbalovém svazu a o čtyři roky méně v krajském článku ČNS, to je slušná porce zkušeností i odvedené práce v podání PETRA RACKOVSKÉHO, současného předsedy středočeského KNS. Redakce jej přizvala na pomoc při natipování výsledků 4. kola extraligy mužů.

17. dubna 2018 • 23:09

1L: Prostějov padl potřetí v řadě

(Prostějov, Holice, Přerov, Zruč) Tři kola, nula bodů. Novou sezonu rozehráli nohejbalisté Prostějova bídně. Naposledy torzo sestavy Hanáků na domácí antuce výrazně podlehlo čakovické rezervě a uzavírá tabulku první ligy. Výrazně lépe se vede blízkému Přerovu. Ten si připsal druhou výhru v řadě, když skolil béčko Modřic. První letošní vítězství oslavili ve Zruči, odkud odjelo bez bodů Dynamo České Budějovice. Nerozhodný výsledek se zrodil v Holicích a Start Praha si díky němu udržel průběžnou vedoucí pozici.

16. dubna 2018 • 22:46

EL: Bodový půst domácích zachraňovaly Vary

(Karlovy Vary, Benešov, Žatec, Český Brod) Ve 3. kole extraligy mužů se za pěkného téměř letního počasí nevedlo domácím družstvům. Jak Český Brod, tak Žatec i Šacung na své půdě nevyválčily ani bod. Naopak loňský vicemistr z Čakovic nemůže nalézt herní pohodu a ani ve svém druhém vystoupení vůbec nepřesvědčil. Díkuy tomu tak domácí Karlovy Vary odčinily tuplovaného kanára z minulého kola.

13. dubna 2018 • 13:38

EL: 3. kolo tipuje Karel Bláha

(Karlovy Vary) Kdo ví, zda jeho loňský start v mužské extralize nebyl posledním vystoupením v této soutěži. Letos už 49letého krále prostoru nad sítí KARLA BLÁHY. Tedy zejména blokařského mága z Karlových Varů, který za svou kariéru vyhrál pěknou řádku dvojkových, trojkových i ligových titulů tuzemských i titulů mezinárodních. Právě jeho dlouhověkost na scéně mnohým imponuje, vždyť například vyhrát domácí deblový šampionát ve dvacetiletém rozmezí, to je kumšt. Naše redakce jej přizvala k natipování 3. kola nejvyšší soutěže.

10. dubna 2018 • 19:11

1L: Zruč ukořistila v Modřicích bod

(Holubice, Praha, České Budějovice) Už jen Start Praha má po druhém prvoligovém kole na svém kontě plný počet bodů. Tentokrát si Pražané poradili s Prostějovem, který naopak na první letošní úspěch čeká. Na triumf z úvodního kola nenavázaly České Budějovice. Ty sice proti Přerovu mocně finišovaly, ale nejtěsnější výhru odvezli Moravané. Modřice B nedotáhly tři zápasové mečboly k vítězství nad Zručí a musely se spokojit s remízou. Nerozhodným výsledkem skončil i střet mezi čakovickou rezervou a Holicemi. Byl to zatím jediný z osmi odehraných duelů, ve kterém soupeři změřili síly venku na antuce.

9. dubna 2018 • 21:43

EL: V Čelákovicích hostům zpíval tuplovaný kanár

(Vsetín, Čelákovice, Modřice) O utkání méně zapsala nejvyšší mužská ligová soutěž ve svém druhém letošním kole. Na vině je přeložené utkání Žatce a Čakovic. Domácí týmy uspěly ve dvou případech - Čelákovice vyprovodily Karlovy Vary kanárovou nadílkou a Modřice zdolaly Český Brod. Mistr ze Vsetína doma odevzdal body Šacungu.

5. dubna 2018 • 21:17

EL: 2. kolo tipuje Vladimír Simon

(Česká Skalice) Extraliga mužů zapsala své první letošní kolo a máme tu první vítěze i poražené. Pro natipování výsledků druhého kola jsme oslovili trenéra z východních Čech, který mj. dovedl své svěřence z pražkých Čakovic dvakrát do finále nejvyšší soutěže. VLADIMÍR SIMON ale už v loňském roce trenérské žezlo odložil, alespoň tedy to nohejbalové.

4. dubna 2018 • 22:26

1L: Hosté odvezli všech osm bodů

(Holice, Prostějov, Zruč, Přerov) Žatec se vrátil do extraligy, odkud naopak spadly České Budějovice. Zdola přijel expres z Holic. Horažďovice se nepřihlásily a díky tomu si druhou nejvyšší soutěž opět zahraje i loni sestupující Přerov. To je seznam největších novinek z první ligy, která odstartovala o prodlouženém velikonočním víkendu. Řadu týmů navíc postihl odchod největších opor, z nichž drtivá většina se pokouší prosadit extralize. Těžko hledat favority i outsidery, ale nejbližší kola napoví. V tom úvodním se všechna čtyři utkání hrála pod střechou, ani v jednom případě se však domácím celkům nepovedlo využít znalost své haly. Všech osm bodů totiž odvezli hosté.

3. dubna 2018 • 19:24

EL: Šacung zaskočil vicemistra

(Český Brod, Milín, Karlovy Vary, Žatec) Prodloužený víkend, zakončený pro mužskou část příjemným velikonočním svátkem, odstartoval na Velký pátek nový ročník ligových soutěží. V mužské extralize došlo k jedinému překvapení, když vicemistr z Čakovic byl rád za plichtu se Šacungem. Byl to také jediný bodový zisk domácích týmů v tomto kole. V krajském derby se Českému Brodu nepodařilo zaskočit Čelákovice, proti úřadujícímu mistru ze Vsetína se doma nedařilo nováčkovi ze Žatce a také předloňský mistr z Karlových Varů nenašel doma zbraň na Modřice.

30. března 2018 • 21:18

V Počernicích si zahráli i Rumuni

(Praha, Žďár nad Sázavou) Hned dva turnaje měl minulý víkend na programu Pohár Českého nohejbalového svazu mládeže. V sobotu se v pražských Dolních Počernicích utkali starší žáci ve trojicích. Celé akci přidal na atraktivitě start sestavy rumunského oddílu Tengo Salonta. V této věkové kategorii dlouhá léta věc nevídaná. O den později si to pak rozdaly debly mladších žáků ve Žďáru nad Sázavou. A vítězové? V sobotu Stříbro, v neděli Čakovice.

29. března 2018 • 15:26

EL: 1. kolo tipuje Ondřej Vít

(Žatec) Pro nový ročník nejvyšší mužské soutěže redakce vrací do hry tipovací soutěž expertů na výsledky následujícího kola. Pro to první redakce oslovila momentálně jediného muže, který se může pochlubit, že je aktuálním držitelem dvou světových titulů. ONDŘEJ VÍT ze Žatce se svým družstvem v loňském ročníku vyválčil postup mezi elitu a po roce si tak zahraje proti tomu nejlepšímu, co nohejbalová kolbiště nabízí.

28. března 2018 • 09:24

Startuje 47. ročník ligových soutěží

Jde se na věc. Poslední březnový den, Velký pátek, to velký den i pro nohejbalisty. Čeká je totiž ostrý start do 47. ročníku ligových soutěží, tedy alespoň účastníky mužských dlouhodobých soutěží. Nejvyšší pozornost pochopitelně poutá nejvyšší mužská ligová soutěž - extraliga. Osm celků bude nejprve bojovat o to, zda si zahrají o medaile, nebo je čeká jen boj o záchranu. Hrací systém soutěže je shodný s loňským, tedy do play-off se probojuje 1. - 6. družstvo po základní části (dvě nejlepší rovnou do semifinále, ostatní čeká čtvrtfinále) a play-out obsadí zbývající dvojice týmů.

27. března 2018 • 19:02

Modřická Blue Line obhájila i Austin Cup

(Vsetín) Přijeli, viděli, obhájili. Z vítězství na mezinárodním turnaji Austin Cup ve Vsetíně se stejně jako loni radovalo modřické trio Pospíšil, Rosenberk, Müller. Na Valašsko dorazilo minulou sobotu 22 trojkových sestav, z toho osm zahraničních. Kromě Slováků nechyběli ani Rumuni, Maďaři a Poláci. Celý program obohatila singlová exhibice mezi domácím Chalupou a rumunským reprezentantem Soreanem i vystoupení tanečního souboru.

21. března 2018 • 20:07

Velkolepá jízda českobrodské trojice

(Hronov, Zbečník) Dorostenecká sezona odstartovala. Úvodního turnaje Poháru Českého nohejbalového svazu této věkové kategorie se v Hronově a Zbečníku zúčastnilo plných 18 trojic z 11 odddílů. Slušný počet. Největší porci pohárových bodů si z východních Čech odvezl Český Brod, jehož sestava s označením B ve složení Kalous, Truc a Čech prošla celým dnem bez sebemenšího zaváhání a neztratila ani set.

14. března 2018 • 21:42

Elite cup patřil Peklu a Modřicím

(Semily) Pro mladší žáky letošní premiéra, pro starší už druhá zastávka. Pohár Českého nohejbalového svazu mládeže pokračoval v sobotu v Semilech, kde změřily síly ve trojicích hned dvě věkové kategorie. Mezi staršími žáky obhájilo Peklo týden starý triumf z Vysočiny, klání nohejbalových benjamínků ovládl trojlístek modřického áčka.

8. března 2018 • 21:49

Pohárová tour začala na Vysočině

(Žďár nad Sázavou) První letošní body do Poháru Českého nohejbalového svazu starších žáků se rozdávaly v sobotu ve Žďáru nad Sázavou. Na zahajovací turnaj mládežnického seriálu o ně přijelo do Žďáru nad Sázavou bojovat 24 dvojic z 11 oddílů. A vítěz? Sestava TJ Peklo Čižinský, Fries.

6. března 2018 • 15:05

Konference odložila reorganizaci soutěží

(Nymburk) Za účasti 29 delegátů proběhla v Nymburce Konference Českého nohejbalového svazu, tedy zasedání druhého nejvyššího orgánu celého hnutí. Mezi hlavní body programu patřilo schválení rozpočtu ČNS na letošní rok, změny soutěžního a disciplinárního řádu a změna rozpisu dlouhodobých soutěží v oblasti vazeb na reorganizaci soutěží v roce 2019.

6. března 2018 • 15:05

Konference odložila reorganizaci soutěží

(Nymburk) Za účasti 29 delegátů proběhla v Nymburce Konference Českého nohejbalového svazu, tedy zasedání druhého nejvyššího orgánu celého hnutí. Mezi hlavní body programu patřilo schválení rozpočtu ČNS na letošní rok, změny soutěžního a disciplinárního řádu a změna rozpisu dlouhodobých soutěží v oblasti vazeb na reorganizaci soutěží v roce 2019.

28. února 2018 • 18:25

Model ligových soutěží 2019 – realita, fakta, argumenty…

Sportovně-technická komise je pověřena výkonným výborem Českého nohejbalového svazu řízením ligových (dlouhodobých) a mistrovských (jednorázových) soutěží všech věkových kategorií. Vedle této stěžejní činnosti, která je pro tuto komisi již rutinou, dostala STK v minulosti (cca 3 – 5 let nazpět) od VV zadání vytvořit návrh reorganizace mužských ligových soutěží. A to v souvislosti s níže uvedenými důvody, které VV (řídící orgán uvedených soutěží) k tomuto kroku vedou.

27. února 2018 • 13:09

Příchod soutěží avizuje jarní konference ČNS

(Nymburk) Již tradičně je prvním velkým probuzením, avizujícím příchod nového soutěžního ročníku, konference ČNS. Tedy zasedání druhého nejvyššího nestálého orgánu svazu. Ta letošní se uskuteční v neděli 4.3. v Nymburce.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze