12. července 2016 • 16:32

Stadion pro Světový pohár – Air Canada Center v Torontu

Autor:
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
Kvitová zpátky v TOP 10! Tak rychle jsem návrat nečekala, září tenistka Kvitová zpátky v TOP 10! Tak rychle jsem návrat nečekala, září tenistka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé v historii Světového poháru (i předcházejícího Kanadského poháru), se soutěž uskuteční na jednom místě. Air Canada Centre je známá jako ACC nebo se jí přezdívá hangár. Je to víceúčelová hala, která je pátou nejrušnější halou na světě a první v Kanadě.Otevřena byla v roce 1999 a její výstavba přišla na 265 miliónů kanadských dolarů. Kapacita haly se liší podle typu události. Při koncertech je maximum 19 800 diváků, stejně jako při basketbalových utkáních. Pro hokejové zápasy je kapacita 18 819 míst, v případě započítání i míst na stání, bylo by maximum 20 270 návštěvníků.

Vlastníkem stadion je Maple Leaf Sports & Entertaiment a domácím týmem jsou lakrosoví Toronto Rock, basketbaloví Toronto Raptors a hokejový tým NHL Toronto Maple Leafs. Týmy mají k dispozici prostory stadionu, který má celkové rozměry 61 800 m².

Aréna prošla v roce 2003 mírnou rekonstrukcí za 5 milionů dolarů, při které byl přidán i orientační LED systém. V roce 2015 prošel „hangár“ novou rekonstrukcí, tentokrát za 10 milionů dolarů a stadion byl vybrán jako místo konání Světového poháru v ledním hokeji v roce 2016. 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze