12. července 2016 • 16:32

Stadion pro Světový pohár – Air Canada Center v Torontu

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Pražská Sparta zahájila letní přípravu, nechyběly posily Tetteh a Heča Pražská Sparta zahájila letní přípravu, nechyběly posily Tetteh a Heča
FAKTA MS: Černý úvod favoritů. Němci si vylámali zuby na Mexiku, i Brazílie klopýtla FAKTA MS: Černý úvod favoritů. Němci si vylámali zuby na Mexiku, i Brazílie klopýtla
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé v historii Světového poháru (i předcházejícího Kanadského poháru), se soutěž uskuteční na jednom místě. Air Canada Centre je známá jako ACC nebo se jí přezdívá hangár. Je to víceúčelová hala, která je pátou nejrušnější halou na světě a první v Kanadě.Otevřena byla v roce 1999 a její výstavba přišla na 265 miliónů kanadských dolarů. Kapacita haly se liší podle typu události. Při koncertech je maximum 19 800 diváků, stejně jako při basketbalových utkáních. Pro hokejové zápasy je kapacita 18 819 míst, v případě započítání i míst na stání, bylo by maximum 20 270 návštěvníků.

Vlastníkem stadion je Maple Leaf Sports & Entertaiment a domácím týmem jsou lakrosoví Toronto Rock, basketbaloví Toronto Raptors a hokejový tým NHL Toronto Maple Leafs. Týmy mají k dispozici prostory stadionu, který má celkové rozměry 61 800 m².

Aréna prošla v roce 2003 mírnou rekonstrukcí za 5 milionů dolarů, při které byl přidán i orientační LED systém. V roce 2015 prošel „hangár“ novou rekonstrukcí, tentokrát za 10 milionů dolarů a stadion byl vybrán jako místo konání Světového poháru v ledním hokeji v roce 2016. 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze