Stadiony pro MS v hokeji 2017 - Francie, Německo. | iSport.cz

Stadiony a města pro MS v hokeji 2017

Mistrovství světa v hokeji v roce 2017 budou hostit Lanxess Arena v Kolíně nad Rýnem (Německo) a AccorHotels Arena v Paříži (Francie).

Německá Lanxess Arena v Kolíně nad Rýnem je s českým hokejem výrazně spojena, otevřena byla v roce 1998, tedy v době triumfálního vítězství na ZOH v Naganu a český tým v ní v roce 2010 slavil svoje zatím poslední hokejové zlato. Během mistrovství světa bude domovem pro skupinu A.

Tradiční hala AccorHotels Arena v pařížské čtvrti Bercy byla otevřena v roce 1984 a byla svědkem nespočtu kulturních a sportovních akcí. Hokejové mistrovství světa se v ní ale bude konat úplně poprvé. Pojme 15 tisíc diváků a na šampionátu bude domovem českých hokejistů, kteří budou bojovat proti soupeřům ve skupině B.

Mistrovství světa v ledním hokeji je soutěž mužských reprezentačních mužstev pořádaná Mezinárodní hokejovou federací (IIHF). První mistrovství světa proběhlo v roce 1920 v rámci LOH v Belgii, kde triumfovali Kanaďané a Češi brali bronz. Turnaj se od roku 1930 s výjimkou válečných let (1940-46) koná každý rok. V roce 2017 se šampionát koná ve dvou zemích - ve Francii (Paříž) a v Německu (Kolín nad Rýnem) od 5. do 21. května.

Česká nominace na MS v hokeji 2017: Koho vybral Jandač - čtěte ZDE »

Kdo je kdo v českém týmu? Čtěte ZDE »

Od roku 2012 je elitní skupina mistrovství světa rozdělena do dvou skupin po osmi týmech, kde čtyři nejlepší postupují přímo do čtvrtfinále. Poslední z každé skupiny přímo sestupuje do nižší Divize I. Tento herní systém by měl podle IIHF upevnit pozici silných týmů a zmenšit význam překvapivých výher. Češi mají v pařížské skupině B tyto soupeře: Kanada, Finsko, Švýcarsko, Bělorusko, Norsko, Francie a Slovinsko.

Kompletní rozpis zápasů a tabulka skupiny A »

Kompletní rozpis zápasů a tabulka skupina B »

Československo, potažmo samostatné Česko, na mistrovství světa v ledním hokeji posbíralo celkem 46 medailí. Přesněji 12 zlatých, 13 stříbrných a 21 bronzových cenných kovů. Řadí se tak mezi historicky nejúspěšnější týmy MS v hokeji. Více medailí vybojovala jen reprezentace Kanady (47). V počtu prvních míst vede Rusko (do roku 1991 SSSR) se ziskem 27 nejcennějších kovů. Česká reprezentace už nicméně čeká na medaili z MS od roku 2012, kdy ve Finsku a Švédsku získala pod vedením kouče Aloise Hadamczika bronz. Ze zlata se Češi radovali naposledy v Německu v roce 2010.

Asterix a Obelix. Podívejte se, jak vypají maskoti pro MS v hokeji 2017 »

Stadiony

Články odjinud


Články odjinud