Plzeň dostala za urážku sudích 60 tisíc, Straka se chce bránit

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Hokejový útočník a zároveň generální manažer Plzně Martin Straka dostal od disciplinární komise pokutu 30 tisíc korun za urážku rozhodčích. Stejnou částku musí zaplatit i mistrovský klub kvůli stejnému prohřešku Jaroslava Špačka, bývalého obránce, jenž v závěru minulé sezony z pozice asistenta trenéra obnovil kariéru a podílel se na zisku titulu. Oba se provinili v duelu 23. kola proti Slavii, který Západočeši nakonec vyhráli 4:2.

Straka se Špačkem podle disciplinární komise extraligy po skončení první třetiny úterního zápasu za použití vulgárních výrazů slovně napadli rozhodčí před kabinou. Podle tiskové zprávy "rozporovali jejich rozhodnutí a vytvářeli tlak na rozhodování v další části zápasu".

Jednačtyřicetiletý Straka je v současnosti mimo hru po operaci kolena, zápasu se však účastnil jako funkcionář. O dva roky mladší Špaček, který byl se Strakou ve vítězném týmu na olympiádě v Naganu, nemá momentálně hráčskou ani trenérskou smlouvu. V oficiální dokumentaci není veden jako funkcionář klubu, takže sám nemůže dostat disciplinární trest.

Straka s touto interpretací ale nesouhlasí. "Podáme odpor, chceme se bránit. Nefňukáme, ale když už nás někdo z něčeho osočil, chceme aspoň to, aby nás vyslechli. Přece není možné, abychom jen zničehonic dostali mail s pokutou, aniž by někdo vyslechla naši verzi, k čemu přesně tam po té první třetině došlo," zlobil se plzeňský kapitán a majitel pro iSport.cz

"Nebyli jsme to my, kdo ovlivnil zápas. Ale rozhodčí! A proč trestají jenom nás?" diví se. Plzeňské šéfy rozezlila situace z první třetiny, kdy sudí Pešina s Hribíkem v rychlém sledu za sebou udělili Michalovi Dvořákovi a Ryanovi Hollwegovi trest 2 + 10 minut. "Vyloučili je úplně za nic!" zlobí se Straka.

ROZHOVOR S MARTINEM STRAKOU čtěte v zítřejším vydání deníku Sport!

Zákroky plzeňských hráčů Dvořáka a Hollwega

Platit bude i Vlach

Pokutu ve výši deseti procent základního měsíčního platu dostal od komise za filmování v nedělním duelu s Pardubicemi karlovarský Roman Vlach.

Čtyřiadvacetiletý útočník spadl necelé dvě minuty před koncem za rozhodnutého stavu 5:2 pro domácí Energii po souboji s Václavem Benákem. Oba následně obdrželi dvouminutový trest.

Komise projednávala také nepřístojnosti diváků, kteří v nedělním duelu Litvínova s Kladnem vhodili na led několik plastových lahví.

Verva vyvázla s napomenutím, neboť se jednalo se o první podobné provinění v sezóně a žádný z účastníků utkání nebyl vhozenými předměty zasažen. Za další takový přestupek už hrozí Litvínovu pokuta.