Tisková konference k tenisovému Prague Open 2020 | ONLINE | 5.8.2020 15:00 | Tiskové konference 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tiskové konference - Tisková konference k tenisovému Prague Open 2020 -  ONLINE PŘENOS -  5. srpna 2020   15:00

Ukončeno

Tisková konference k tenisovému Prague Open 2020

Přenos se aktualizuje automaticky

15:34'
Video konference, které se spolu s Davidem Trundou účastnil rovněž mluvčí Karel Tejkal, je u konce.
15:23'
"Diváci ani média nebudou mít do areálu přístup. V omezeném měřítku budou přítomní pouze pracovníci České televize. Reportér bude mít mikrofon na tyči, musí mít i negativní test na koronavirus."
15:22'
Co se stane, když dojde na pozitivní test na COVID-19? "Opatření jsou stejná jako v Palermu. V případě pozitivní hráčky máme nachystán systém, který proběhne podle regulí. Více ho přiblížíme po turnaji. Pozitivní nález by ale nebyl konec světa."
15:19'
"Turnaj by měl být vysílán celkem do 49 zemí světa. Naším partnerem bude Česká televize, která bude turnaj vysílat ve všech hracích dnech."
15:18'
Trunda o divokých kartách: "V tento moment máme jednu divokou kartu pro Eugenii Bouchardovou, která už je na místě. Se druhou kartou jsme čekali na Kristýnu Plíškovou, která už ji nepotřebuje. Čtyři jdou pak do kvalifikace. Finální list bude v pátek v 16 hodin. Losování turnaje proběhne v sobotu po poledni. Vysíláno bude na Facebooku."
15:17'
"V hotelu Diplomat nebydlí žádní jiní hosté, je vyčleněn potřebám Prague Open. Mohou zde bydlet i české hráčky, ale není to pro ně povinnost. Některé v něm bydlí, jiné jsou doma s tím, že dodržují přísná opatření."
15:16'
"Po Palermu jsme druhým turnajem. Přivítáme profesionálky, které chtějí hrát turnaje. Není to o příkazech a zákazech, ale o tom, že chceme hrát tenis. Všechny přítomné hráčky zatím opatření dodržují, stejně jako my všichni."
15:14'
Trunda o speciálních nákladech na opatření proti koronaviru: "Náklady jsou obrovské. Hráčky sednou do autu a jezdí samy, maximálně s jednou osobou doprovodu. Hráčky mají svoje patro, WTA má své patro. Vytyčené patro mají zdravotníci, fyzioterapeuti, řidiči. Hráčky, když přiletí, dodržují individuální čtyřiadvacetihodinovou karanténu. Dostávají jídlo ve formě zabalených balíčků. Následně mají možnost stravovat se v jedné ze tří restaurací. Kapacity jsou zde omezeny. Na kurtu mají všichni roušky. Nákladů je dost. Doufáme, že opatření budou stát za to tak, aby se turnaj uskutečnil v pořádku. Blíže budeme náklady specifikovat po konci turnaje."
15:11'
Trunda o omluvenkách: "Do hlavní soutěže se díky odhlášením dostala Kristýna Plíšková. Odhlásily se zatím z různých důvodů Polka Swiateková, Belgičanka Van Uytvancková, Řekyně Sakkariová a Estonka Kontaveitová. Souvisí to i s tím, že jde o hráčky z různých zemích s různými hygienickými opatřeními."
15:08'
Trunda: "Věřím, že jsme dobře připraveni. K dispozici je asi i dvacet tisíc kusů balených vod."
15:07'
Trunda: "Máme potvrzenou účast Barbory Strýcové a Simony Halepové. Obě by spolu zároveň měly odehrát v páru čtyřhru. Krátce před startem konference jsme obdrželi informaci, že Halepová přiletí zítra."
15:06'
O speciálních hygienických opatřeních: "Jsou uzavřeny vjezdy a vchody. Hráčky jsou ubytovány v hotelu Diplomat, na kurty jezdí autem samy, maximálně v režimu 1+1. Na kurtech je dezinfekční četa. Jsou zde i ledničky, které se musí pravidelně měnit a čistit mimo kurt. V rozích kurtů jsou speciální háčky na ručníky. V restauraci máme speciální režim. Vše je rozděleno do zón, u stolu jsou jen dvě místa a mezi stoly dva metry prostoru. Všichni jsme pravidelně testováni. Těch opatření je hodně."
15:00'
David Trunda: "Lehce se nám, vzhledem k situaci ve světě, mění entry list. Již probíhají první tréninky, tady za námi trénují naše mladé hráčky Havlíčková s Palicovou. Dopoledne proběhla velká kontrola ze strany WTA. Zatím vše vypadá dobře. Snad to tak zůstane."
15:00'
Video konference právě začíná.
David Trunda se se zástupci médií spojí prostřednictvím webové aplikace Zoom.
Hezký den. Antukové dvorce pražské Sparty budou ve dnech 10. až 16. srpna hostit tenisový turnaj žen kategorie WTA International. Jeho nasazenou jedničkou by měla být světová dvojka Simona Halepová z Rumunska a následovat by měly i další hvězdy. V posledních dnech se ovšem vyrojily informace o některých omluvenkách, nedorazí oproti původním plánům třeba osmá žena planety Belinda Bencicová. Kdo se tedy v hlavním městě příští týden skutečně představí? Jasněji by mělo být po tiskové konferenci s Davidem Trundou, ředitelem turnaje a pořádajícího oddílu TK Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:00.
Články odjinud