UFC - Tereza Bledá - Gabriella Fernandesová -  ONLINE PŘENOS -  18. června 2023   02:10

Ukončeno

Tereza Bledá - Gabriella Fernandesová

Přenos se aktualizuje automaticky

Tereza Bledá získává své první vítězství na půdě slavné UFC a nutno dodat, že pořádně vydřené! Fernandesová nebyla žádné snadné sousto a Bledá musela investovat hodně sil do svých takedownů, aby se dostala z oblasti, kde jí od Brazilky hrozilo velké nebezpečí. Jakmile se souboj dostal na zem, viděli jsme už dominantní představení a skvělou práci Terezy!

Děkuji vám za pozornost!
Vítězka: Tereza Bledá (na body – 3x30:27).
05:00'
Konec zápasu.
04:55'
Na škrcení už nezbývá dost času, tak si Bledá soupeřku zachytává a zezadu ji přidává ještě údery na závěr třetího dějství.
04:40'
Fernandesové už lokty nechutnaly a otočila se, čímž Bledé nabídla záda, která si Češka ráda bere.
04:29'
Další a další lokty Bledé. Hlavně ten pravý loket často prochází, ale Brazilka ještě není otevřena. Toto vypadá pro Terezu velmi dobře.
03:42'
Brazilka se snaží mostovat a pomocí kyčlí se dostat z nepříjemné pozice. Bledá si jde ale tvrdě pro své první vítězství v UFC a drží stále plný mount.
02:57'
Bledé se na zemi dokonce daří přejít do plného mountu! Pořádně na Fernandesovou tlačí, kontroluje a do toho loktuje.
02:08'
Tak a Bledá je pro následující okamžiky z nejhoršího venku. Zatáhla za záchrannou brzdu a došla si pro úspěšný takedown.
01:33'
Tereza je otřesena a inkasuje další levý hák.
01:20'
Gabriella několikrát dobře trefila a Bledá chtěla jít po takedownu. Bohužel marně.
01:01'
Bledá by raději neměla příliš riskovat. Snaží se nyní držet od Brazilky větší distanc než v předešlých kolech. Fernandesová ale přechází do tlaku.
00:23'
Fernandesová působí svěže jako na úvodu souboje. Obě si opět vyměnily kopy.
00:00'
Začátek 3. kola.
Tereza vypadá po druhém kole dost unaveně, ale měla by mít na svém kontě zisk obou kol.
05:00'
Konec 2. kola.
04:48'
Tereza bije z vítězné pozice, ale už zbývá jen kousek do konce druhého kola.
04:17'
Bledá se z problému vymanila a posadila si Brazilku k pletivu a bere full mount!
03:24'
Fernandesová dostává Bledou do nepříjemné situace a ze spodní pozice chytá její hlavu do sevření a snaží se přitáhnout si její ruku!
02:32'
Gabriella za Bledou zamkla své nohy a nechce ji pustit z full guardu. Češka se snaží zapřít a otevřít zámek za sebou. Do toho přidává také údery.
01:39'
Naštěstí Češka pořádně zabrala a z nepříjemné situace se vymanila. Investovala u pletiva množství energie a dostala takedownem Fernandesovou opět na záda.
01:03'
Tereza situaci u pletiva mírně podcenila a Fernandesová se jí snaží dostat do zad.
00:37'
Bledá hned zahajuje pokusy o údery, které nenašly síl. Naopak Brazilka trefila dobrý kop, ale Bledá okamžitě reaguje útokem a drží Fernandesovou u pletiva.
00:00'
Začátek 2. kola.
05:00'
Konec 1. kola.
04:46'
Krátké lokty v podání Terezy. Toto kolo jde na její stranu.
04:28'
Bledé se povedlo propašovat několik úderů z pravé ruky. Fernandesová leží na obou lopatkách a snaží se situaci alespoň neutralizovat.
03:50'
Tereza výborně používá váhu a stále v half guardu tlačí na Brazilku. Ta zatím dobře blokuje údery a nedostává se do ohrožení.
02:44'
Tereza okamžitě pracuje a snaží se vylepšit pozici z half guardu. Fernandesová se usilovně brání a nedělá to Bledé snadné.
02:15'
Bledá skvěle vystihla okamžik a rychle bere Fernandesovou na zem!
01:55'
Fernandesová má zatím velmi sebevědomý postoj. Dobře trefuje vnitřní kopy.
01:19'
Bojovnice se na chvíli svázaly, ale Brazilce se podařilo uniknout.
00:55'
Bledá se pokoušela předními direkty natlačit Brazilku k pletivu a jít možná po takedownu, ale Gabriella se dobře vymanila z tlaku.
00:20'
Fernandesová bojuje z opačného postoje a obě si hned vyměnily pár kopů.
00:00'
Začátek 1. kola.
Souboj v kleci rozhoduje Chris Tognoni.
Rychlým krokem s naprosto vážnou tváří si to míří ke kleci Tereza Bledá. S ní přichází také přítel Marek Žák a trenéři André Reinders s Janem Stachem.
Jako první nastupuje v UFC Apex Brazilka Fernandesová.
Tereza Bledá
Bilance v MMA: 6 výher/1 prohra (UFC: 0/1)


Talentovaná Tereza se jako šampionka OKTAGON MMA zúčastnila Dana White´s Contender Series, kde navzdory vítězství nezaujala natolik, aby okamžitě získala smlouvu s nejslavnější organizací. Netrvalo to však dlouho a UFC se ozvalo s nabídkou na zápas s bývalou vládkyní brazilské Jungle Fight Natalii Silvaovou. Bledé se duel příliš nepovedl a ve třetím kole schytala fatální kop z otočky a následné údery, kterými Natalia dokončila svou práci.
V týmu Bledé se na postoji od té doby dost pracovalo a bude mít šanci to ukázat již nyní s Fernandesovou. Na soupeřku bude mít zároveň k dobru devět výškových centimetrů, ale stejně se očekává uchýlení k nejsilnější stránce Terezy, kterou je wrestling a grappling.
Gabriella „Gabi“ Fernandesová
Bilance v MMA: 8 výher/2 prohry (UFC: 0/1)


Brzy třicetiletá Brazilka vstoupila do UFC se sedmi výhrami v řadě, z nichž poslední tři byly v organizaci LFA, kde získala prozatimní pás muší váhy. Na svém kontě sice má i dvě úspěšné submise, ale mnohem lépe se cítí v postoji, kde je velmi rychlá a umí být také dostatečně přesná.
Zatím nikdy ve své kariéře nebyla ukončena a dvě porážky pochází z bodových rozhodnutí. Naposledy ukázala dobrou strategii Jasudavićiusová, která s Fernandesovou wrestlila a grapplila. Brazilka ukázala, že na toto nemá silné protizbraně a těžko se za čtyři měsíce nějak výrazněji posunula.
Tereza Bledá se vrací do akce na galavečeru, kterému vévodí bitva Marvina Vettoriho s Jaredem Cannonierem. Soupeřkou mladé Češky bude Gabriella Fernandesová. Obě ženy své debuty v UFC prohrály a nyní tak mají druhou šanci uspět. Kurzy a světoví experti favorizují Bledou a shodují se na tom, že Fernandes by měla být rychlejší a pohyblivější na nohou, naopak Bledá bude dominovat v klinči a na zemi. Půjde tedy o to, kdo si prosadí svou strategii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:10.
Články odjinud