Ženy - utkání o bronz | ONLINE | 24.2.2018 12:05 | ZOH - Curling Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Curling - Ženy - utkání o bronz -  ONLINE PŘENOS -  24. února 2018   12:05

Ukončeno

Ženy - utkání o bronz (Japonsko – Velká Británie)

Přenos se aktualizuje automaticky

Obrovský šok, zklamání.Tak přesně takové pocity nyní prožívá celá Velká Británie, která vstřebává poslední kámen britské skipky Eve Muirheadové. Na druhé straně se raduje japonské kvarteto, které ani samo nečekalo, že by zápas skončil v desátém endu.

Japonky byly dnes trpělivější, dělaly méně chyb oproti Britkám a vybojovaly si bronzové medaile. Nutno podotknout, že zaslouženě. Přeci jenom Velká Británie po celý turnaj dělala početné množství daleko viditelnějších chyb jako například kanadští muži a nezvládla klíčové okamžiky v závěrečném endu.

Zápas o bronz byl již od začátku svázán taktikou. Prakticky až do desátého endu nebyla k vidění žádná velká přetahovaná na kruzích a bodovalo se vždy maximálně jedničkou, o čemž svědčí i konečné skóre pro Japonsko.
Utkání právě skončilo.
10'
Eve Muirheadová se rozhodla jít do risku, o kterém se jí bude hodně dlouho stát. Do kruhů poslala rychlý kámen, který se ale odrazil od zbylých kamenů tak, že na kruzích zůstal nejlepší japonský kámen. Japonky vítězí!
10'
Japonské skipce Fujisavové nevyšlo draw úplně podle představ, nicméně přímá cesta k T-line je zablokována a teď se uvidí, jak zareaguje Muirheadová. jestli se spokojí s bodem a půjde se do extra endu nebo půjde do risku a pokusí de o dvojku, která by přisoudila vítězství Velké Británii.
10'
Britky se rázem dostaly předposledním kamenem o centimetry blíže ke středu. O všem nyní rozhodnou závěrečné pokusy skipek.
10'
Rovněž Britky rázem využívají možnosti vzít si oddechový čas.
10'
Japonkám se vydařil se štěstím freeze o britský kámen a před koncem endu si začíná bojovat na vnitřním kruhu o centimetry.
10'
Japonské družstvo si jako první vybírá oddechový čas.
10'
Britskému týmu se ho nepodařilo vystrnadit ani nyní. Sice na něj poslaly další japonský kámen, ale ten se zastavil o ten předchozí. Britky začínají chybovat pod tlakem. Jde se do druhé poloviny desátého endu.
10'
Britkám se podařilo nyní hit and roll. Jejich kámen je momentálně nejlepší na kruzích, nicméně japonský kámen se dotýká těsně zadní části vnějšího kruhu.
10'
Japonky zahajují desátý end postavením guardu, stejně tak i Britky po straně.
9'
Britkám se nepodařilo trefit přes guard japonský kámen a je tu první velká chyba zápasu. Japonsko jde navíc poprvé v zápase do vedení, když získává bod proti výhodě.
9'
Eve Muirheadová prvním ze dvou kamenů v devátém endu vyčistila kruhy. Její záměr je jasný, přenést si výhodu posledního kamene do další fáze zápasu a v ní definitivně rozhodnout a urvat bronzovou medaili.
9'
Až Anna Sloanová zúročila snahu britského týmu a double take outem zbavila kruhy od japonských kamenů.
9'
Asijské kvarteto se nyní snaží všemi silami uchránit kámen na kruzích. Britky jim ale likvidují okamžitě všechny guardy, které jejich soupeřky postaví.
9'
Po kamenech skipek postavily Japonky dva guardy. Britky už mají kámen na kruzích.
8'
Japonky nakonec uhrávají jedničku a srovnávají zápas s Velkou Británií na 3:3. Výhoda se tak nyní přiklání na stranu jejich soupeřek.
8'
Britky útočí na Japonky, a když už nebudou bodovat, tak se jim snaží vzít alespoň výhodu posledního kamene a donutit je k zisku povinné jedničky.
8'
Napodruhé už byly Japonky úspěšnější a mají lépe postavený kámen než Británie.
8'
Ani v osmém endu se obraz hry příliš nezměnil. Oba týmy si vyráží navzájem kameny. Nicméně teď se Japonkám nezdařil pokus o double take out.
7'
Také se tak děje a Japonky si nadále drží výhodu posledního kamene.
7'
Před posledními kameny skipek opět zejí kruhy prázdnotou a vše tak nasvědčuje dalšímu čistému endu.
7'
Britská trojka zbavila kruhy od japonských kamenů. Nicméně ten její zastavil poblíž dalšího britského a oba jsou tak rázem snadno k vyražení.
7'
Anně Sloanové se podařilo jeden ze dvou japonských kamenů a následně ten její zaroloval před japonský kámen.
7'
Asijské kvarteto se rozhodlo nyní přitvrdit a na kruzích už má hned tři vlastní kameny oproti jednomu britskému. Momentálně by bodovalo ale pouze jedním.
7'
Britky prvním kamenem postavily guard. Japonky ihned poslaly kámen do kruhů.
6'
Japonky tentokrát už nechtěly získat bod a raději end vynulovaly. Dále se tedy bude pokračovat za stavu 3:2 pro Velkou Británii.
6'
Vyrážení kamenů opět pokračuje. Utkání o bronzové medaile bude zřejmě hodně rychlý zápas.
6'
Britky nestavěly tentokrát žádné gaurdy a rovnou namířily kameny na kruhy. Japonky musí reagovat take outem.
5'
Což se nakonec Muirheadové daří a stále je k vidění nesmírně vyrovnaný duel.
5'
Japonkám se ale přeci jen ještě podařilo dostat kámen před britský. Vše nasvědčuje nakonec další jedničce jednomu z týmů.
5'
Britkám se podařil freeze, když se jejich kámen zastavil na pozici japonského a tým Eve Muirheadové útočí rázem na první dvojku v zápase.
5'
Anna Sloanová ho vzápětí vyrazila, nicméně spokojená být nemůže. její kámen totiž skončil mimo kruhy.
5'
Japonky chtěly napodobit soupeřky, trefily však vlastní gaurd, od kterého se odrazil kámen do středu cílových kruhů.
5'
Britky se rozhodly ustoupit od strategie vyrážení a posílají draw na kruhy.
5'
Ani v pátém endu se žádná tlačenice na kruzích nekoná. Británie s Japonskem si opět vyměňují take outy.
5'
Japonky následně poslaly kámen do kruhů. vzápětí se dočkaly britského vyražení.
5'
Malá změna na startu pátého endu. Oba týmy ho zahájily postavením gaurdů.
4'
Japonky se pokusily o dvojku, ale jejích poslední kámen zatočil víc, než potřebovaly, a tak se musely spokojit s jedničkou. Je tedy opět srovnáno, tentokrát 2:2.
4'
Asijské kvarteto dostalo vlastním draw před doposud nejlepší britský kámen.
4'
Japonkám se vzápětí podařil parádní double take-out a kruhy jsou rázem prázdné.
4'
Obranný curling pokračuje i ve čtvrtém endu, nicméně obrázek hry se trošku změnil. V polovině endu mají Britky na kruzích jeden kámen a Japonky postavily doposud pouze dva guardy.
3'
Eve Muirheadová nakonec znovu posledním kamenem uhrála pro Velkou Británii jeden bod a dostává svůj tým opět do vedení.
3'
Take outy pokračují i do pokročilejší fáze endu.
3'
Ve třetím endu není žádné taktizování a oba týmy si vyráží kameny z cílových kruhů.
2'
Také se tak děje a Japonsko snižuje, i když draw bylo delší, než potřebovalo, protože kámen se zastavil pouze o jednu délku před britským.
2'
Japonsko s Velkou Británií si následně opět vyráží kameny na kruzích. Důležitou roli ale nyní hraje jeden britský kámen v zadní části kruhů, který donutí Japonky zahrát jedničku.
2'
Asijské kvarteto se posléze zbavuje britského gaurdu před kruhy.
2'
Britky vrací Japonkám jejich take out a bojují s Japonkami zejména na vnějším kruhu o pozici nejlepšího kamene.
2'
Druhý end zahajují Birtky posíláním kamenů do cílových kruhů. Japonky postavily nejprve gaurd a následně se pokusily o double take out, nicméně vyrazily pouze jeden britský kámen.
1'
Eve Muirheadová posledním kamenem zcela nečekaně zařizuje Velké Británii bod a Birtky se tedy ujímají vedení na Japonkami.
1'
Ovšem Britky rozrazily oba kameny pryč a na cílových kruzích ani před nimi není žádný kámen. Vše nasvědčuje čistému endu na úvod, jako tomu bylo ráno v případě finále mužů.
1'
Japonky se rozhodly utnout tuto sérii a postavily další gaurd.
1'
Oba týmy si navzájem posléze vyráží kameny.
1'
Jejich asijské sokyně jim však vzápětí kámen vyrazily a tak Velká Británie posílá do kruhů další.
1'
Japonky zahájily utkání guardem. Britky poslaly kámen už do kruhů.
Utkání právě začalo.
Hezké sobotní poledne. Už moc toho odehrát z XXIII. zimních olympijských her v Koreji nezbývá. Jako jedna z poslední sad medailí se bude udělovat ženám v curlingu. Finále se bude hrát až v závěrečný den her. Nyní je řada na souboj o bronz mezi Japonskem a Velkou Británií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:05.
Články odjinud