+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jakub Dvořák
28. prosince 2013 • 16:30

Přání Ronalda a spol.: Možnost oddechového času či více střídání

TOP VIDEA
Dukla - Mladá Boleslav: Z přímého kopu proměnil hned první výraznou situaci Jakub Podaný, 1:0 Dukla - Mladá Boleslav: Z přímého kopu proměnil hned první výraznou situaci Jakub Podaný, 1:0
Karlos Vémola: O táboře pro obézní a úrovni českého MMA Karlos Vémola: O táboře pro obézní a úrovni českého MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trio trenérů Pep Guardiola, Fabio Capello a Antonio Conte poklábosili v Dubaji při události předání Global Soccer Award 2013 pro portugalského útočníka Cristiana Ronalda, nad svými přání do příštího roku. Do debaty s bývalým italským rozhodčím Pierluigi Collinou se zapojil i samotný Ronaldo a přání se týkala především změn fotbalových pravidel.Hvězdný Portugalec by si přál, aby rozhodčí více dbali na dodržování určené vzdálenosti mezi zdí hráčů a míčem při zahrávání přímých kopů. Jeho přání bude vyslyšeno již na červnovém MS v Brazílii, kde se bude poprvé na ostro používat speciální sprej na dodržování vzdálenosti hráčů od míče.

Kanonýr Realu Madrid se také vyjádřil k nadcházejícímu světovému šampionátu a prozradil, jaké jsou vyhlídky Portugalska v Brazílii.

"Budu upřímný, máme hodně těžkou skupinu, USA, Ghana a nakonec fantastické mužstvo Německa. Musíme jít zápas od zápasu a pak se teprve uvidí, ale postoupit ze skupiny je pro naši zemi velmi důležité."

Při předávání ceny byla uspořádána konference, které se zúčastnilo několik bývalých světových hráčů a trenérů. K debatě bylo vybráno trio Guardiola, Capello a Conte a všichni tři byli podrobeni podobné otázce jako rodák z Madeiry.

Trenér Bayernu Mnichov Pep Guardiola prozradil, že by chtěl zavést více možností na střídání. Tři hráči mu přijdou poměrně málo. "Víte, měl bych pak ještě lepší způsob jak úspěšně vést svůj tým a každý z hráčů by byl dostatečně vytížen."

To trenér ruského národního týmu Fabio Capello přišel s jiným nápadem a jeho myšlenku podpořil i trenér Juventusu Antonio Conte.

"Chtěl bych oddechový čas. My trenéři při utkání vůbec nemáme šanci dirigovat své mužstvo a rozdávat taktické pokyny. Minuta, dvě by byly ideální pro udělení hráčům pokynů," apeloval na změnu pravidel italský trenér.

Ronaldo by si přál, aby rozhodčí více dbali na dodržování určené vzdálenosti mezi zdí hráčů a míčem při zahrávání přímých kopů.
Ronaldo by si přál, aby rozhodčí více dbali na dodržování určené vzdálenosti mezi zdí hráčů a míčem při zahrávání přímých kopů.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze