Francie dnes byla lepší a zcela zaslouženě porazila české basketbalistky 64:49. Domácí výběr tak zůstává stále neporaženým týmem a jasně dnes ukázal v čem jsou jeho přednosti.

Elhotová 9 bodů

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších sportovních přenosů.
40:00
39:48
Ndongueová ještě přidala další koš a zřejmě tím ukončila celé utkání. (64:49)
39:31
Z podkošového prostoru Češky alespoň korigují. (62:49)
39:16
Na druhé straně však přichází rychlá odpověď. (62:47)
38:53
Kateřina Elhotová měla i trošičku štěstí, ale míč spadl do koše a to bylo nejdůležitější. (60:47)
38:37
Jubiléjní 60. bod Francie je zde. Česká lavička si ještě bere oddechový čas. (60:45)
38:28
Domácí hráčky jsou opět u míče a diváci již slaví vítězství. (58:45)
38:06
Dumercová v samém závěru střeleckého limitu vystřelila, ale byla pod tlakem a netrefila se přesně. (58:45)
37:24
Gomisová se rozběhla proti koši a dokázala se individuálně prosadit. (58:45)
37:01
Nepřesný trojkový pokus a již to vypadá na to, že si Francie výsledek zápasu pohlídá. (56:45)
36:24
Naše hráčky se snaží rychle zakončovat, ale všechny střely v posledních chvílích jsou hodně nepřesné. (56:45)
36:03
Zbytečná ztráta míče je zakončená přesným nájezdem na koš od Skrelaové. (56:45)
35:45
Ani na druhé straně neskončil míč v obroučce. (54:45)
35:25
Na druhé straně však přišla rychlá a k tomu ještě nepřesná střela. (54:45)
35:14
Konec časového limitu se nemilosrdně blížil a domácí basketbalistky nedokázaly vystřelit. (54:45)
34:49
Boj o odražený míč získaly Francouzky. (54:45)
34:35
Domácí hráčky se dostaly k míči, ale střela Gomisové vypadla z obroučky. Francie si bere oddechový čas. (54:45)
34:05
Grudaová dvěma trestnými hody pomáhá svému týmu. (54:45)
33:56
Pozor máme sníženo na rozdíl sedmi bodů a Češky utkání velmi sympaticky zdramatizovaly. (52:45)
33:28
Na jedné straně špatná naše obrana, na straně druhé velmi dobrý přechod do útoku. (52:43)
32:37
V zápětí Bartoňová snižuje opět na rozdíl devíti bodů. (50:41)
32:30
Burgrová předvedla perfektní útočný doskok a následně je Lowsonové odpískán faul. Je to již čtvrtý faul Francie v této čtvrtině. (50:39)
32:08
Na obou stranách došlo k nepřesnostem. (50:39)
31:36
Burgrová nebyla spokojená s výrokem rozhodčího, ale s tím nic nenadělá. (50:39)
31:11
Jenže na druhé straně přišla chyba v obraně. (50:39)
30:54
Hanušová zkusila trojku a trefila se! Je to rázem pouze o devět bodů. (48:39)
30:20
Dobrý vstup českého týmu do závěrečné čtvrtiny. (48:36)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina.
Třetí čtvrtinu prohrál český výběr 14:11 a i to mluví o tom, že jsme sledovali na body velmi chudou pasáž zápasu. Francie si jde za vítězstvím a jasně dokazuje své kvality.
30:00
Třetí čtvrtina skončila.
29:59
V samém závěru přišla střela české hráčky a koš byl nakonec uznán. (48:34)
29:53
Oba jsou navíc proměněny a o to víc je škoda předchozího faulu. (48:32)
29:53
Bartoňová faulovala a tak tu jsou dva trestné hody. (46:32)
29:46
Domácí hráčky již dohrají závěr třetí čtvrtiny v útoku. (46:32)
29:19
Kateřina Elhotová dala vůbec první trojku tohoto zápasu! (46:32)
29:05
Miyemová proměnila oba. (46:29)
29:05
Burgrová faulovala a opět budou Francouzky házet trestné hody. (44:29)
28:50
Alena Hanušová přidala dva úspěšné trestné hody. (44:29)
28:34
Také domácí basketbalistky se trápí v útoku, ale ty to nemusí mrzet. Mají totiž stále luxusní náskok. (44:27)
28:13
Následný trestný hod však proměnit nedokázala. (44:27)
28:13
Na druhé straně je Yacoubouová faulována a i přesto dává koš. (44:27)
27:53
Elhotová dokázala vystřelit a trefila se přesně, už bylo na čase. (42:27)
27:41
Skrelaová si dovolila trošičku moc a ztratila míč. (42:25)
27:26
Máme ale opět míč, stále však máme pouze dva body ve třetí čtvrtině. (42:25)
26:54
Kulichová tímto zakončením pouze potvrdila zoufalý stav útoku naší reprezentace ve třetí čtvrtině. (42:25)
26:35
Až po časovém limitu přišlo zakončení Miyemové a tak koš pochopitelně nemůže platit. (42:25)
26:05
Hanušová udržela míč ve své moci, ale do konce časového limitu nám zbývá jen šest vteřin. (42:25)
25:45
Chyby na obou stranách, u míče Češky. (42:25)
25:19
Grudaová dala také pouze jeden, ale opět jenom štěstí pomohlo českým hráčkám při doskakování. (42:25)
25:17
Yacoubouová dala jeden trestný hod, ale po dalším útočném doskoku je tu pátá chyba českého týmu v této čtvrtině a tak jsou tu další dva trestné hody. (41:25)
25:17
Yacoubouová se dokázala i proti dvojici českých hráček prosadit a dojít si pro faul. (40:25)
25:09
Česká strana si bere oddechový čas a trenér mluví právě o neúspěšných doskocích v obraně. (40:25)
24:54
Opět úspěšný doskok a to je již téměř neuvěřitelné! (40:25)
24:32
Ani jeden trestný hod sice nebyl proměněn, ale po úspěšném doskoku zůstává Francie u míče. (40:25)
24:32
Sama pod košem se ocitla Ndongueová a byla okamžitě faulována. Míč sice po její střele skákal po obruči, ale body neskončil. (40:25)
24:12
Grudaová přidává dva body ze střely z větší vzdálenosti. (40:25)
23:55
V zápětí další a to je hrozná škoda. (38:25)
23:41
Další útočný doskok Francie. (38:25)
23:27
Češky velmi rychle přišly o míč a musí se opět bránit. (38:25)
23:11
Navíc sama Skrelaová našla pod košem svou volnou spoluhráčku a i díky toho je vedení Francie navýšeno. (38:25)
22:47
Skrelaová zkusila vystřelit za tři body, ale netrefila se přesně. Francouzky však zůstávají u míče po úspěšném doskoku. (36:25)
22:13
Časový limit 24 vteřin utekl Francii velmi rychle a tak měla česká děvčata situaci ulehčenou. (36:25)
21:27
Ndongueová velmi hezky přes hlavu zakončila a nezabránila jí v tom ani Petra Kulichová. (36:25)
21:07
Zrůstová byla faulována a dokázala v zápětí proměnit oba trestné hody. (34:25)
20:59
Skrelaová zkusila střelou za tři body překonat sérii těchto neúspěšných pokusů, ale ani ona se za tři body netrefila. (34:23)
20:38
Bortelová z velké dálky vystřelila v závěru časového limitu, ale míč téměř nedolétl k obroučce. (34:23)
20:14
Grudaová zamířila v úvodu třetí čtvrtiny nepřesně. (34:23)
20:01
Začala třetí čtvrtina.
Ve druhé čtvrtině Francouzky ještě navýšily své vedení a po prvním poločase mají jedenáct bodů náskok. Uvidíme, s čím příjdou oba týmy do druhého poločasu.

Francie: Grudaová 12 bodů
Česko: Kulichová 10 bodů
20:00
Druhá čtvrtina skončila.
19:56
V závěru druhé čtvrtiny ještě nepřesná trojka Francie. (34:23)
19:38
Zrůstová se dostala moc pod koš a již neměla šanci dostat míč do koše. (34:23)
19:17
Zónová obrana opět úspěšná, ale chtělo by to začít dávat koše. (34:23)
18:57
Petře Kulichové je odpískáná chyba. (34:23)
18:44
Češky dobře přečetly záměr soupeřek a mají míč. (34:23)
18:41
Výborně přerušila rozehrávku soupeřek Elhotová a Francii zůstávají tři vteřiny na dokončení útoku. Trenér Francie si tak bere oddechový čas. (34:23)
18:20
Dva úspěšně zahrané trestné hody českého týmu. (34:23)
18:05
Miyemová na nic nečekala a střelou za dva body navyšuje vedení. (34:21)
17:46
Úspěšný odskok Francie, která zůstává u míče. (32:21)
17:27
Výborný obranný zákrok Kulichové, Francie zatím hledá lék na zónovou obranu. (32:21)
17:01
Zrůstová snížila na rozdíl jedenácti bodů, stále čekáme na první trojku zápasu. (32:21)
16:46
Grudaová už měla také málo času a tak narychlo vystřelila, ale nepřesně. (32:19)
16:23
Na druhé straně však došel limit pro útok. (32:19)
15:57
Výborná zónová obrana donutila soupeřky ke střele za tři body a ta byla nepřesná. (32:19)
15:35
Petra Kulichová i trošičku se štěstím přidává dva body. (32:19)
15:14
Grudaová přidala i jeden bod z trestného hodu. (32:17)
15:14
Dva body a k tomu ještě faul! Soupeřky jsou mnohem rychlejší a české hráčky momentálně nestíhají. (31:17)
15:03
Další dva body jsou zde a náskok se navyšuje. (29:17)
14:19
Po nepovedeném vypíchnutí měla jedna z Francouzek jednoduchou úlohu. (27:17)
14:07
Hanušová dala oba trestné hody a okamžitě odchází střídat. Místo ní jde na palubovku Kulichová. (25:17)
14:07
Tvrdý souboj na palubovce vyhodnocen jako faul Tchatchouangové a to se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům. (25:15)
13:43
Grudaová se šikovně uvolnila a s přehledem navyšuje na rozdíl deseti bodů. (25:15)
13:24
Elhotová přešlápla, ale podle opakovaných záběrů tento přešlap nebyl příliš vidět. (23:15)
13:14
Lawsonová zastavila český útok faulem a okamžitě na to odchází střídat. (23:15)
12:49
Hanušová už si dovolila příliš a její přihrávka byla zachycena. (23:15)
12:26
Navíc jsou domácí hráčky opět u míče. (23:15)
12:02
Tak tuto situaci naše hráčky vůbec nepřečetly a soupeřky tak získaly zadarmo dva body. (23:15)
11:49
Již nám docházel čas na střelbu a tak musela přijít rychlá střela za tři body a ta se odrazila od obruče. (21:15)
11:26
Tchatchouangová však trestný hod neproměnila a tak se stav nemění. (21:15)
11:26
Koš s faulem a Francie tak může ještě házet trestný hod. (21:15)
11:14
Oba se podařilo využít a je tak sníženo na 19:15. Zrůstová okamžitě po úspěšné střelbě odchází střídat. (19:15)
11:14
Zrůstová to udělala šikovně a bude za odměnu házet dva trestné hody. (19:13)
10:58
Miyemová zakončuje rychlý protiútok a ukončuje tak zřejmě nejhezčí akci zápasu. (19:13)
10:34
Bartoňová dobře zakročila a společně s tímto zákrokem vyprchal Francii čas pro útok. (17:13)
10:27
Elhotová nedokázala udržet míč a tak mohou Francouzky pokračovat v útoku, ale zbývá jim jen sedm vteřin. (17:13)
10:10
Proměnit se podařilo pouze první z nich. (17:13)
10:10
Petra Zrůstová bude vůbec první hráčkou z našeho týmu, která bude házet trestné hody. (17:12)
10:01
Začala druhá čtvrtina.
Máme za sebou prvních deset minut hry a Francie zatím vede nad Českem 17:12. Naše děvčata tak prozatím drží krok s favoritem zápasu, ale je třeba zlepšit hlavně hru v útočné fázi.

Naší nejlepší hráčkou je zatím jasně Petra Kulichová, která má na svém kontě osm z našich dvanácti bodů. Na druhé straně dominuje Yacoubouová ze sedmi body.
10:00
První čtvrtina skončila.
09:58
Yacoubouová zakončuje šťastnou akci Francie a ukončuje tím první čtvrtinu. (17:12)
09:43
Bartoňová našla naprosto volnou Kulichovou, která přidává další dva body. (15:12)
09:31
V závěru první čtvrtiny máme opět míč v moci. (15:10)
09:17
Petra Kulichová má již šest bodů na svém kontě a to je více než polovina všech našich. (15:10)
08:57
Yacoubouová nezakončila přesně, ale Miyemová poté doskočila a dostala míč do koše. (15:8)
08:24
Miyemová proměnila jen jeden z nich. (13:8)
08:24
Zrůstová faulovala a tak jsou tu dva trestné hody pro Francii. (12:8)
08:16
Petra Kulichová však okamžitě odpověděla a pomáhá svému týmu. (12:8)
07:55
Yacoubouová dostala nádhernou přihrávku a s přehledem proměnila. (12:6)
07:28
Trošičku vzrušení na stadionu, ale již se opět hraje a u míče jsou naše hráčky. (10:6)
07:24
Yacoubouová se uvolnila přes svou strážkyni, ale nedokázala poslat míč do koše. (10:6)
07:05
Nepřesná přihrávka zmařila naši akci. (10:6)
06:59
Grudaová měla k dispozici dva trestné hody, ale proměnit dokázala pouze ten první. (10:6)
06:53
Na druhé straně se povedlo snížit. (9:6)
06:38
Yacoubouová zůstala naprosto osamocená a zabodovala. (9:4)
06:19
Jindráková uháněla sám na koš, ale tento rychlý protiútok nedokázala zakončit. (7:4)
05:59
Kulichová se krásně uvolnila, ale její zakončení vyskočilo z obroučky. (7:4)
05:45
Výborná obrana našeho družstva nám přinesla míč. (7:4)
05:28
Bortelová také doskočila, ale soupeřky již mají míč v moci. (7:4)
05:01
Petra Kulichová doskočila odražený míč z pokusu za tři body a naše děvčata tak zůstávají u míče. (7:4)
04:43
Proměnila pouze ten druhý. (7:4)
04:43
Rychlý protiútok sice byl zastaven, ale Francouzsky se dostaly ke střele a tu doskočila Yacoubouová, která byla faulována a bude házet trestné hody. (6:4)
04:29
Jindrákové utekl míč a soupeřky okamžitě uhání do rychlého protiútoku. (6:4)
04:18
Oba trestné hody Tchatchouangová s přehledem proměnila. (6:4)
04:18
Tchatchouangová v závěru limitu určeného pro útok je faulována při střelbě a to budou dva trestné hody pro Francii. (4:4)
03:56
Burgrová trefuje pouze obruč a tak se hra stěhuje zpět pod náš koš. (4:4)
03:39
Dumercová byla naprosto sama a tak zkusila vystřelit za tři body, její střela se však odrazila od obruče a v zápětí Francouzsky faulují. (4:4)
03:16
Šance na koš byla, ale Kulichová tentokrát minula. (4:4)
03:05
Na druhé straně navíc nepřesná střela a Češky tak mohou jít dopředu. (4:4)
02:47
Burgrová našla pod košem Kulichovou a ta s přehledem vyrovnala. (4:4)
02:31
Tchatchouangová se provinila kroky a míč tak budou mít naše hráčky. (4:2)
02:14
Hindráková se také trefuje a okamžitě tak odpovídá. (4:2)
01:56
Grudaová opět přesná za dva body. (4:0)
01:44
Ztráty jsou zatím k vidění na obou stranách, míč mají domácí hráčky. (2:0)
00:42
Grudaová se prosadila za dva body a otevírá tak skóre zápasu. (2:0)
00:25
Na druhé straně kroky Hindrákové. (0:0)
00:19
Chyba při postupném útoku a míč tak mají naše hráčky. (0:0)
00:01
Úvodní rozskok vyhrály Francouzsky. (0:0)
00:01
Před začátkem zápase je tu ještě minuta ticha za zesnulého prezidenta FIBA Europe Olafura Rafnssona.
Základní pětice:

Francie:: Tchatchouangová, Grudaová, Dumercová, Gomisová, Ndongueová

Česko:: Zrůstová, Bortelová, Burgrová, Kulichová, Hindráková
Francouzské hráčky jsou právě vyvolávany svými fanoušky a již nyní je jasné, že Češky čeká dnes bouřlvá atmosféra.

Francie: Yacoubouová, Miyemová, Tchatchouangová, Grudaová, Lawsonová, Dumercová, Ayayiová, Gomisová, Amantová, Skrelaová, Ndongueová, Lardyová

Česko: Zrůstová, Bortelová, Hanušová, Burgrová, Bartoňová, Hejdová, Elhotová, Vyoralová, Kulichová, Pecková, Hindráková
Poslední vzájemný zápas:

Poslední vzájemné utkání mezi Francií a Českem se odehrálo 3. července 2011 v zápase o 3. místo na tehdejším ME v Polsku. V tomto zápase se z vítězství 63:56 radovaly hráčky Francie a vybojovaly tak bronz.
Osmifinálová skupina F:

Ve skupině F je šest týmů a z toho čtyři si zajistí postup do čtvrtfinále.