ME v házené 2020: program, výsledky, skupiny | iSport.cz

Poslední zápasy

Mistrovství Evropy v házené 2020 se koná v Rakousku, Norsku a Švédsku od 9. do 26. ledna. Házenkářské EURO se nově rozšiřuje z 16 na 24 účastníků. Poprvé jej také hostí tři země. Základní skupiny viděly haly ve Vídni, Štýrském Hradci, Trondheimu, Malmö a Göteborgu. Čtvrtfinálové skupiny se odehrají ve Vídni a Malmö, finálovou fázi turnaji uvidí Stockholm.

Češi obhajují z ME v házené 2018 skvělé 6. místo. Tým pod vedení trenérská dua Kubeš a Filip sice do turnaje vstoupil prohrou s Rakouskem 29:32. Následná vítězství nad Sev. Makedonií 27:25 a Ukrajinou 23:19 zajistila českému týmu postup mezi nejlepší dvanáctku turnaje. Ve hře je stále i postup do olympijské kvalifikace.

Kdy a s kým hrají Češi ve čtvrtfinále >>

Kvalifikace na házenkářský turnaj v rámci LOH 2020 je poměrně specifická. Jediným evropským týmem s jistou účastí je zatím Dánsko díky titul z MS 2019. Dalších šest evropských týmů si na světovém šampionátu zajistilo účast v kvalifikačních turnajích.

Čeští házenkáři tak musí na ME skončit nejhůře druzí mezi týmy, které ještě nemají zajištěnou účast v kvalifikaci. V historii samostatné ČR se zatím žádnému házenkářskému výběru nepovedlo probojovat do hlavního turnaje olympijských her.

Články odjinud


Články odjinud