Štafeta žen, 4x6 km, Ruhpolding | ONLINE | 17.1.2020 14:30 | Biatlon SP 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Biatlon - Štafeta žen, 4x6 km, Ruhpolding -  ONLINE PŘENOS -  17. ledna 2020   14:30

Ukončeno

Štafeta žen, 4x6 km, Ruhpolding

Přenos se aktualizuje automaticky

Konečné pořadí

1. Norsko 1:08:46.4 (0+9)
2. Francie +10.7 (0+8)
3. Švýcarsko +20.7 (0+4)
4. Německo +31.7 (2+4)
5. Švédsko +54.3 (0+11)
6. Ukrajina +54.8 (0+7)
7. Itálie +59.7 (0+10)
8. Rakousko +2:05.7 (1+6)
9. Čína +2:15.7 (0+3)
10. USA +2:32.9 (1+9)
11. Rusko +2:33.8 (0+6)
12. Bělorusko +3:13.9 (1+13)
13. Polsko +3:21.9 (0+15)
14. Slovensko +3:23.3 (0+6)
15. Estonsko +3:43.3 (0+9)
16. Česká republika +4:31.9 (3+7)
17. Kazachstán +4:46.6 (0+11)
18. Japonsko +5:03.4 (1+9)
19. Finsko +5:08.3 (1+12)
20. Kanada +5:30.8 (1+11)
21. Bulharsko +6:08.7 (1+11)
Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Co se týče české reprezentace, tak zde přišlo obrovské zklamání. Bohužel špatný úsek byl už ten první, poté už téměř nebylo o co jet. Lucie Charvátová totiž musela po druhé položce na tři trestná kola, čímž bylo vymalováno, navíc Češky byly dokonce chvilku poslední. Následně ale ještě Markéta Davidová, Tereza Voborníková a Jessica Jislová zabraly, takže posunuly štafetu na šestnácté místo. To ale rozhodně není vůbec dobrý výsledek.
Je za námi tedy dnešní štafeta žen v německém Rupholdingu. Nakonec zvítězily Norky, které sice měly závod hodně špatně rozjetý, když po první předávce byly až na šestnáctém místě. Druhá nakonec dojela Francie, která se tak nějak držela v popředí celý závod a rozhodně je to pro ní zasloužená stříbrná medaile. Na bronzové příčce se umístilo Švýcarsko, když Lena Häckiová ustála atak Hermannové. Německu pokazila celou štafetu Vanessa Hinzová, která musela kroužit trestné kolo. Jinak by z toho byla minimálně medaile, možná celkové vítězství.
Cíl'
Jessica Jislová už také dojela do cíle a přece jen ještě českou štafetu posunula! Stejně je to ale obrovské zklamání, po kterém Češky končí až na šestnáctém místě.
Cíl'
Slovensko dojíždí na čtrnácté příčce!
Cíl'
Hanna Öbergová dovezla švédskou štafetu v těsném finiši na pátém místě, zatímco Ukrajina dojíždí šestá. K tomu už finišují další štafety.
Cíl'
Lena Häckiová to nakonec ustála a Švýcarky se mohou radovat ze třetí příčky! Denise Herrmannová stahovala statečně, ale byla přece jen daleko.
Cíl'
Marte Olsbuová Röiselandová dojíždí na prvním místě! Na druhou Francii má náskok 10,7 sekund!
5,5km'
Denise Herrmannová už ztrácí jen dvanáct vteřin! Do konce závodu nám ale chybí už jen pět set metrů. Dokáže se s tím Němka ještě poprat?
8. Stř'
Jessica Jislová už má za sebou poslední položku české štafety, kterou zvládla dobře.
5,5km'
Justine Braisazová sice stáhla ještě vteřinu a půl, ale do cíle chybí posledních pět set metrů. Norka má navíc náskok solidních deset sekund.
4,9km'
Denise Herrmannová ovšem ještě předvádí fantastickou stíhačku a chce ještě zabojovat o třetí pozici. Stáhla svou ztrátu o třináct sekund!
4,9km'
Marte Olsbuová Röiselandová nadále vede! Sice ztratila necelou vteřinku, avšak troufnu si říct, že Norka toto vedení do cíle už udrží.
8. Stř'
Denise Herrmannová nakonec podstatně polepšila svému týmu, a to na čtvrtou pozici. Na třetí místo ale ztrácí půl minuty, to už nedojede.
8. Stř'
Lena Häckiová taktéž předvedla čistou střelbu a o stupních vítězů už je nakonec rozhodnuto! Všichni za Švýcarskem totiž chybují a Häckiová pojede osamocená na třetí pozici.
8. Stř'
Marte Olsbuová Röiselandová sice musela jednou dobíjet, ale dá se říct, že o vítězi je rozhodnuto! Francie totiž musela také jednou dobíjet a ztrácí na vedoucí příčku jedenáct sekund!
8. Stř'
Poslední položka je před námi!
3,5km'
Denise Herrmannová potvrzuje, že je rychlou běžkyní, takže stahuje ztrátu, stále je ale sedmá.
3,5km'
Náskok Norska je tak nějak hodně podobný, takže se dá ještě čekat tuhý boj o medailové pozice! Tady to dnes vypadá na velké drama.
7. Stř'
Jessica Jislová si odbila svou střelbu a zvládla ji naprosto v pohodě. Nepředvedla totiž ani jednu chybu a zatím se drží osmnáctá.
2,9km'
Marte Olsbuová Röiselandová nadále vede, navíc na svém náskoku nic neztrácí. Navýšila svůj náskok o pět desetinek, což zase není moc.
7. Stř'
Denise Herrmannová předvedla dobrou střelbu a ještě se dá očekávat její posun. Škoda, že Vanessa Hinzová to německé štafetě hodně pokazila.
7. Stř'
Lena Häckiová se z páté pozice dostala až na třetí! Švýcarsko by dnes mohlo potvrdit, že na tom ve štafetách není vůbec zle! Federica Sanfilippová se propadla na pátou pozici. Čtvrtá se drží Ukrajina.
7. Stř'
Marte Olsbuová Röiselandová musela dobíjet, ale jen jednou, takže vede skoro o dvanáct sekund! Justine Braisazová musela dobíjet hned dvakrát a je nyní druhá!
7. Stř'
Sedmá střelba je před námi!
1,5km'
Federica Sanfilippová drží Itálii na třetí příčce, i když trochu ztratila. To se dá říct ale i o ostatních štafetách, rozhodovat bude střelba.
1,5km'
Marte Olsbuová Röiselandová už ztrácí jen necelou vteřinku, takže Norsko a Francie vlastně jedou společně. Důležitá bude sedmá střelba v závodě.
EX3'
Tereza Voborníková už taktéž předala, ale dnes je to pro českou reprezentaci propadák. Je z toho až devatenácté místo a k tomu obrovská ztráta.
0,9km'
Federica Sanfilippová se drží na třetí pozici, ale zde se dá možná očekávat nějaký propad. Čtvrtá Ukrajina rozhodně bude číhat na medaile.
0,9km'
Francie se ještě drží na první příčce, ale už je to hodně těsné. Marte Olsbuová Röiselandová ztrácí jen dvě sekundy a nejspíše převezme vedení.
EX3'
Itálie jede v současné době na třetí pozici a má tak šanci konečně zapsat dobré umístění. Dorothea Wiererová pomohla zvednout štafetu hodně vysoko. Čtvrtá je v současné době Ukrajina.
EX3'
Francie nakonec předala na první pozici, ale dá se čekat, že se tam dlouho neudrží. Norsko totiž ztrácí už jen necelé tři vteřiny! Norsko se hodně zvedlo.
5,5km'
Célia Aymonierová nadále vede a Francie to má rozhodně dobře rozjeté. Na druhou příčku se ale vyšplhala Tiril Eckhoffová, jež fantastickou stíhačkou stáhla ztrátu na devět sekund!
6. Stř'
Tereza Voborníková už má za sebou i premiérovou stojku v rámci štafety. Musela sice dvakrát dobíjet, ale zvládla to a odjíždí na dvacáté příčce.
6. Stř'
Vanessa Hinzová odjíždí až jako osmá! Obrovský propad v podání německé závodnice.
6. Stř'
Tiril Eckhoffová také musela několikrát dobíjet, takže se propadla na pátou pozici. Ztrácí 17,5 sekund a ještě zabojuje v posledním okruhu.
6. Stř'
Vanessa Hinzová neudrržela svou štafetu v čele! Musela totiž na dvě trestná kola! Célia Aymonierová naopak zastřílela skvěle a vede! Druhá je Ukrajina a třetí Itálie.
6. Stř'
Šestá střelba je před námi!
3,5km'
Tiril Eckhoffová ovšem stahuje hodně statečně a stáhla další čtyři sekundy! Je čtvrtá a na druhou pozici ztrácí pouhých osm vteřin.
3,5km'
Vanessa Hinzová nadále vede a její náskok je dvanáct vteřin na druhou Ukrajinu. Sice je to nižší náskok, ale jen o vteřinu oproti poslednímu mezičasu.
5. Stř'
Tereza Voborníková se dostala na svou první položku a vedla si opravdu znamenitě! Nepředvedla totiž ani jednu chybu a jede nadále na osmnácté pozici! Navíc předvedla čtvrtou nejrychlejší střelbu.
5. Stř'
Tiril Eckhoffová nadále stále stahuje a Norky ještě zabojují o nejvyšší umístění! Už jsou čtvrté!
5. Stř'
Célia Aymonierová musela opravovat, takže se propadla až na třetí pozici. Naopak fantasticky zastřílela Vanessa Hinzová, která se dostává na první příčku a fanoušci v aréně v německém Rupholdingu je ve varu!
5. Stř'
Pátá střelba je tady!
1,5km'
Tiril Eckhoffová bojuje a předvádí zatím skvělou stíhačku! Od předávky stáhla už něco přes deset sekund a jede sedmá!
1,5km'
Célia Aymonierová vede nadále celé startovní pole a na druhou Ukrajinu má náskok 8,4 sekund. Vanessa Hinzová ztrácí necelých deset vteřin.
EX2'
Markéta Davidová na to ještě šlápla a posunula českou štafetu na osmnácté místo. Celková ztráta je ale 2:17,4. Na trať se nyní také podívá Tereza Voborníková, pro níž je to první start ve štafetě!
EX2'
Švédsko je považování za jeden z nejlepších týmů v rámci štafet, ale zatím to tedy nepotvrzuje. Je až na jedenácté místě. O něco lépe je na tom Norsko, které je zatím osmé. Tady by ještě mohla přijít významné stažení ztráty.
EX2'
Anais Bescondová už je na předávce a předala na první pozici s náskokem devíti a půl sekund před USA. Na třetí pozici je zase Ukrajina a o další čtyři desetiny zpět je ještě Německo.
4,9km'
Suvi Minkkinenová, která jede za Finsko se drží možná překvapivě nahoře. Tým ze severu Evropy je totiž na velice solidním sedmém místě.
4,9km'
Anais Bescondová drží štafetu Francie na první pozici a je téměř jisté, že bude předávat jako první. Franziska Preussová je už na třetí příčce!
4. Stř'
Markéta Davidová už zvládla i stojku v tomto závodě. Musela jednou dobíjet a Češky jsou nadále na dvacáté první pozici.
4. Stř'
Michela Carraraová nadále pohoršuje své štafetě. Musela dvakrát dobíjet a nyní je až devátá.
4. Stř'
Ingrid Landmark Tandrevoldová musela dobíjet, takže velké stažení zrovna nepřišlo. Norsko je totiž jedenácté a ztrácí skoro 56 sekund.
4. Stř'
Clare Eganová tedy vrátila Spojené státy na druhou pozici, třetí jede Ukrajina a Franziska Preussová se po pádu vrátila zpět na čtvrtou příčku.
4. Stř'
Anais Bescondová sice musela dvakrát opravovat, ale nakonec jí to vlastně nemusí vadit, jelikož střelnici opouští na prvním místě! Katharina Innerhoferová nepředvedla dobrou položku a musela jít na trestné kolo!
4. Stř'
Čtvrtá střelba je před námi!
3,5km'
Rakousko nadále vede, ale Francie ztrácí necelou sekundu. Clare Eganová na třetí pozici ztrácí už jedenáct sekund a Švýcarsko, které je na čtvrté pozici, ztrácí skoro půl minuty.
2,9km'
Katharina Innerhoferová nadále vede a předvádí velmi dobrý výkon, na lyžích měla dokonce nejlepší běžecký čas v prvním kole!
2,9km'
Franziska Preussová na chvíli ztratila koncentraci, takže se poroučela k zemi. Je z toho propad až na osmé místo, ztráta skoro 40 vteřin!
3. Stř'
Markéta Davidová už má za sebou první střelbu v závodě. Předvedla čistou střelbu a posunula naší reprezentaci na dvacátou první pozici.
3. Stř'
Franziska Preussová už posunula štafetu Německa na čtvrtou pozici. Michela Carraraová naopak předvedla dvě chyby a propadla se na páté místo.
3. Stř'
Katharina Innerhoferová předvedla rychlou a hlavně čistou palbu, po které se bude držet na vedoucí pozici! Anais Bescondová a Clare Eganová taktéž zastřílely čistě a jedou za ní!
3. Stř'
Třetí střelba je před námi!
1,5km'
Franziska Preussová vede německou štafetu směrem vzhůru. V současné době je na sedmé pozici. Ingrid Landmark Tandrevoldová ztrácí necelou minutu, Markéta Davidová stáhla ztrátu o sedm sekund.
1,5km'
Michela Carraraová už ztrácí a její velký náskok je na prvním mezičase pryč. Katharina Innerhoferová se dostala do čela a povede jezdecký balík.
EX1'
Lucie Charvátová se sice dostala na předposlední místo, avšak její ztráta narostla na dvě minuty a osm sekund k tomu.
EX1'
Na druhé pozici předala závod Susan Dunkleeová a na třetí Julia Simonová. překvapením zatím může být umístění Japonska a Číny, které předaly nastejno a jsou sedmé!
EX1'
Slovensko je na solidní páté pozici!
Pořadí po první předávce

1. Itálie 16:47
2. USA +8.8
3. Francie +9.5
4. Rakousko +11.6
5. Slovensko +21.7
...
22. Česká republika +2.08.09
EX1'
Lisa Vittozziová rozjela závod Itálii skvěle a předává štafetu s necelým devítisekundovým náskokem. Všichni ale víme, že Itálie by mohla a měla mít problém právě na druhém úseku.
5,5km'
Lucie Charvátová navíc nestahuje svou ztrátu, spíše naopak. Ztráta je v současné době už přes dvě minuty a Češky budou bojovat o to, aby se jim vůbec podařilo závod dokončit...
5,5km'
Před námi je posledních 500 metrů v prvním úseku a pro vítězství v této části závodu si dojede Itálie. Druhá bude Francie, třetí USA.
2. Stř'
Lucie Charvátová ztrácí 1:47,2 minuty!
2. Stř'
Lucie Charvátová musí jít na tři trestná kola! Tady se dá říct, že je hotovo. Česká reprezentace nyní budou v hloubi poražených.
2. Stř'
Julia Simonová drží svou štafetu na druhém místě a Francie má závod taktéž rozjetý dobře. Třetí jsou Švýcarky, Slovensko je zatím desáté.
2. Stř'
Nám se mění pořadí na prvním místě! Susan Dunkleeová musela opravovat a propadla se až na pátou příčku. Lisa Vittozziová naopak předvedla parádní palbu a je první!
2. Stř'
Před námi je druhá střelba!
3,5km'
Karoline Offigstadová Knottenová naopak ztrácí a Norky budou rozhodně mít co dohánět. Nyní jsou osmnácté, ztráta nyní činí nějakých 22,2 sekund.
3,5km'
Susan Dunkleeová se nadále drží v čele. Potěšující pro české fanoušky je posun Charvátové, která ztrácí už jen šest sekund a je devátá.
2,9km'
Anna Magnussonová zatím nepředvádí dobrý start do švédské štafety! Musela dvakrát dobíjet, navíc jí potkal pád, takže ztráta je celkem vysoká.
2,9km'
Susan Dunkleeová se nyní dostal do čela, které se nám střídá na každém mezičase. Lucie Charvátová má podobnou ztrátu a je třináctá.
1. Stř'
Karoline Offigstadová Knottenová z Norska měla naopak velké problémy! Musela dobíjet dvakrát, takže jí patří až devatenáctá pozice se ztrátou dvaceti sekund na čelo!
1. Stř'
Lucie Charvátová sice předvedla jednu chybu, ale stejně ji zabrala necelou půl minutu celá položka! Nyní je sice patnáctá, ovšem na první příčku ztrácí jen deset sekund. To je v jejích silách.
1. Stř'
Julia Simonová skvěle zvládla první střelbu, kdy nepředvedla ani jednu chybu a bude se držet v popředí. Druhá je USA a třetí je Ukrajina.
1. Stř'
A první důležitý okamžik je tady! Závodnice se poprvé v tomto závodě dostávají na střelnici.
1,5km'
Lucie Charvátová je nyní třetí!
1,5km'
Dzinara Alimbekavová se nyní dostala do popředí, ale startovní pole je hodně nahuštěné. Větší roztrhání se dá čekat až po první střelbě.
0,9km'
Julia Simonová se dostala dopředu a v této době vede celé startovní pole. Monika Hojniszová-Staręgaová měla velké problémy, když ji byla přišlápnuta hůl. Proto se hodně propadla a je mezi posledními.
Start'
Velmi dobrý start předvedla česká závodnice, tedy Lucie Charvátová. Ta se posunul už na páté místo. Rozhodující ale bude v závodě opět střelba.
Start'
A dnešní štafeta v rámci kategorie žen právě začala! V Ruhpoldingu se jedná už o dvacátou osmou štafetu, žádný podnik jich více nenasbíral.
Startovní listina:

1. Norsko (Karoline Offigstadová Knottenová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová Röiselandová)
2. Švýcarsko (Elisa Gasparinová, Selina Gasparinová, Aita Gasparinová, Lena Häckiová)
3. Švédsko (Anna Magnussonová, Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Hanna Öbergová)
4. Rusko (Jevgenija Pavlovová, Irina Starychová, Kristina Rezcovová, Jekatěrina Jurlovová-Perchtová)
5. Francie (Julia Simonová, Anais Bescondová, Célia Aymonierová, Justine Braisazová)
6. Německo (Karolin Horchlerová, Franziska Preussová, Vanessa Hinzová, Denise Herrmannová)
7. Ukrajina (Vita Semerenková, Julija Džimová, Valj Semerenková, Olena Pidhrušná)
8. Česko (Lucie Charvátová, Markéta Davidová, Tereza Voborníková, Jessica Jislová)
9. USA (Susan Dunkleeová, Clare Eganová, Joanne Firesteelová Reidová, Deedra Irwinová)
10. Rakousko (Julia Schwaigerová, Katharina Innerhoferová, Christina Riederová, Lisa Theresa Hauserová) Regina Ojaová,
11. Bělorusko (Dzinara Alimbekavová, Iryna Krjuková, Hanna Solaová, Jelena Kručinkinová)
12. Itálie (Lisa Vittozziová, Michela Carraraová, Dorothea Wiererová, Federica Sanfilippová)
13. Polsko (Monika Hojniszová-Staręgaová, Kamila Żuková, Kinga Zbylutová, Magdalena Gwizdońová)
14. Kanada (Nadia Moserová, Emma Lunderová, Megan Bankesová, Sarah Beaudryová)
15. Estonsko (Regina Ojaová, Tuuli Tomingasová, Johanna Talihärmová, Grete Gaimová)
16. Čína (Ťia-lin Tchang, Jen Čang, Fan-čchi Meng, Jing Čchü)
17. Finsko (Mari Ederová, Suvi Minkkinenová, Sanna Markkanenová, Jenny Fellmanová)
18. Slovinsko (Polona Klemenčičová, Nika Vindišarová, Lea Einfaltová, Ziva Klemenčičová)
19. Kazachstán (Galina Višněvská, Anastassija Kondratěvová, Jelizaveta Belčenková, Alina Kolomijecová)
20. Korea (Anna Frolinová, Son-su Kim, Un-čung Ko, Či-ä Pak)
21. Bulharsko (Milena Todorovová, Marija Zdravkovová, Daniela Kadevová, Dafinka Koevová
22. Japonsko (Fujuko Tačizakiová, Sari Maedaová, Jurie Tanakaová, Asuka Hačisuková)
23. Slovensko (Ivona Fialková, Terezia Poliaková, Paulina Fialková, Veronika Machyniaková
Průběžné pořadí SP:

1. Norsko 180
2. Švýcarsko 142
3. Švédsko 133
4. Rusko 130
5. Francie 122
6. Německo 115
7. Ukrajina 113
8. Česko 103
9. USA 94
10. Rakousko 93
Dobrý den, chtěla bych Vás přivítat u dnešního biatlonového závodu, který bude pro páteční den jediný v rámci Světového poháru. Na startu se dnes představí štafeta žen, jejíž start je naplánován na 14:30. My u toho samozřejmě nemůžeme chybět!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:30.
Články odjinud