Úder do Brodeura i křik trenérů. Konferenční finále v plném proudu

Autor: mto
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

VIDEO | Po třech poklidných duelech hráči New Jersey a NY Rangers konečně ukazují emoce. Ve čtvrtém utkání série došlo na rvačku, do strkanic se zapojily i hvězdy jako Kovalčuk nebo Brodeur, připojil se i kdysi salutující provokatér Rupp a přidali se také oba trenéři.

První incident se udál hned po devíti odehraných minutách. Před bránou Rangers se do sebe po krátkém pošťuchování a pár krosčekách pustili obránce hostí Ryan McDonagh a nováček v dresu Devils Adam Henrique.

Mladík Henrique se sice poroučel obratem k zemi, nejdřív ale stihl úderem sestřelit protivníkovi helmu z hlavy.

Následoval klid až do 35. minuty a vedení domácích 2:0. Útok vedl znvou aktivní Henrique, spoluhráč Kovalčuk dorážel kotouč a skončil v sedě před brankářem Lundqvistem.

Následně přijel kapitán Rangers Ryan Callahan a provokativně šťouchl ruského útočníka do helmy. Ten si nenechal nic líbit a svého soupeře píchl holí. Oba aktéři si poseděli dvě minuty na trestné lavici.

Hlavní událost ale teprve přišla. Frustrovaný tým Rangers vedl na zteč Mike Rupp. Ten muž, který salutoval při utkání Winter Classic proti Jágrově Philadelphii.

Nejdříve párkrát udeřil Berniera při vhazování, pak si při hitu za bránou Devils povyskočil, srazil Harrolda a inkasoval dvě minuty. To ale obrovitého Američana natolik vytočilo, že udeřil vedle stojícího brankáře Brodeura a rozpoutal melu.

Své si na sebe zakřičeli i oba trenéři, domácí DeBoer a hostující Tortorella. "Co jsme si říkali? To je jenom mezi mnou a Johnem," reagoval trenér Devils Peter DeBoer.

Stejně stručný byl i jeho protějšek John Tortorella. "Nebudu odpovídat na žádné otázky, které se toho týkají. Děkuji," prohlásil tradičně stručný kouč Rangers.

Paradoxní je, že Mike Rupp vyhrál před lety právě s Devils Stanley Cup a s Brodeurem se stále zná. "Snažil jsem se soustředit na svou práci," prohlásil po utkání gólman. "Já se neperu. Zvlášť s ním, s takovým obrem. Byl prostě nastartovaný, chtěl se s někým porvat a já byl první, kdo byl po ruce," bral Brodeur celou událost s nadhledem.

"Ale získali jsme díky tomu čtyřminutovou přesilovku a v pohodě si hlídali náskok. Jejich chyba," dodal Brodeur.

Další pokračování série následuje v noci ze středy na čtvrtek a napjatě ho očekávají aktéři obou duelů. "Tohle nejsou šachy, je to chlapská hra. Byli jsme hladoví a vlítli na ně. Byla to skvělá bitva a těším se na pokračování," řekl Kovalčuk.