Pocty pro legendu! Český fotbal se na Julisce rozloučil Josefem Masopustem (†84)
Český fotbal prožil ve středu hodně smutný den. Fanoušci, přátelé a bývalí spoluhráči se loučili s legendárním Josefem Masopustem (†84), který zemřel 29. června po dlouhé nemoci. Památku českého Fotbalisty století a držitele Zlatého míče uctili na stadionu Dukly na Julisce, kam přišla celá řada osobností. Věra Čáslavská pronesla na pódiu dojemný proslov.

12:30 Jozef Štibrányi (s Masopustem má stříbro z Chile 1962): „Ať je mu země lehká. Jestli něco po životě existuje, tak už Pepík sedí s Kvašňákem na pivku.“

12:22 Josef Kadraba (s Masopustem také válel na šampionátu v Chile): „Mrzí mě, že se se spoluhráči setkáváme, jen když někdo zemře. Takové rozloučení, jako měl Pepík, nikdo mít nebude. On si to zaslouží.“
12:10 Adolf Scherer (Masopustův spoluhráč v MS v Chile): „Jeho zásluhou má náš fotbal jméno. Musím říct, že je mi 77 let, ale takový obřad jsem ještě nikdy neviděl. Je to něco neuvěřitelného.“
11:50 Obřad skončil. Hosté kondolují rodině, někteří legionáři si utírají slzy a dávají se do řeči. Vzpomínají na skvělého, slušného, hodného a férového kamaráda Josefa Masopusta.
11:45 Poslední sbohem dali smuteční hosté za tónů státní hymny. Povstali a Masopusta vyprovodili ze stadionu potleskem.
11:35 Řeč Čáslavské: "Drahý Pepíku. Byl jsi skvělý sportovec a člověk, za všechno ti z největší hloubky srdce děkuji. Čest tvé památce."
11:25 Věra Čáslavská, která pronesla dojemný proslov, poslala věnec.
11:20 Juliska zjihla dojetím, když v úvodu zazněla Masopustova oblíbená píseň Děti z Piera, Až mě andělé zavolají…
11:15 Masopust byl symbolem generace československých fotbalistů, kteří neměli šanci nechat se zkazit penězi. Nikdy ani nezapomněl, z jakých poměrů se vypracoval se. „Byla bída. Celé prázdniny jsem chodil pást krávy vesničanům, abych se u nich živil. Nejhorší byla válka, my jako Češi jsme se nemohli nikde uchytit ani oficiálně hrát,“ vzpomínal pro Český rozhlas.
11:05 Během hráčské kariéry nastupoval Josef Masopust za Most, Teplice a především Duklu, s níž získal osm titulů. S reprezentací v roce 1960 vybojoval bronz na mistrovství Evropy, po zisku stříbra na světovém šampionátu v roce 1962 dostal jako první český hráč cenu Zlatý míč pro nejlepšího hráče Evropy.
11:00 Vše je připraveno, poslední rozloučení s Josefem Masopustem začíná.
10:50 Za svojí poradkyní dorazil také ministr obrany Martin Stropnický.
10:48 Sbohem přišla Masopustovi říci bývalá olympijská šampionka a současná poradykně ministerstva obrany Kateřina Neumannová.
10:45 Na Dukle se objevuje předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta nebo bývalý Masopustův parťák z reprezentace Tadeáš Kraus.
10:37 Šéfka hráčské asociace Markéta Haindlová přinesla věnec s bílými květy.
10:29 Jedním z prvních fotbalových činovníků na Julisce je Rudolf Řepka - generální sekretář svazu.
10:17 Rozloučit se přišel také bývalý předseda Českomoravského fotbalového svazu František Chvalovský.
10:10 O doprovod se při obřadu postará Ústřední hudba Armády České republiky.
10:00 Stadion se začíná plnit. Na Juslisku zamířila řada známých osobností - Ota Černý, Vladimír Táborský, Luděk Macela či Ladislav Vízek.
9:45 Na stadionu Dukly se objevuje Vladimír Šmicer.
9:43 Na smuteční obřad dorazila rodina - syn Antonín a dcera Ivana.
9:30 Finišují poslední přípravy, začínají přicházet první smuteční hosté.
9:04 Přijíždí pohřební služba s rakví. Ta bude vystavena na pódiu na Julisce.
8:43 Vojenský pes kontroluje kvůli bezpečnosti všechny věnce.
8:31 Několik desítek věnců je rozmísťováno na svá místa. Veřejnost je může k rakvi položit do 10:30.
8:30 Na Julisce se začíná chystat rozloučení s jedním z nejlepších českých fotbalistů všech dob.