Loučení se Srničkem (†47) ve Vítkovicích: Přijela stříbrná parta z EURO 1996

Autor: ps

ONLINE – Lítost, slzy, beznaděj… Fotbalový svět se stále těžko smiřuje s náhlou a nečekanou ztrátou pohodového chlapíka brankáře Pavla Srnička (†47), jemuž tři dny před Štědrým dnem selhalo srdce. Dnes se s ním přátelé, spoluhráči a fanoušci loučí ve Vítkovicích, zítra řekne sbohem rodina.

16:15 - Ze smuteční síně odešli poslední hosté. Jak moc je Srničkův odchod bolavý, vystihl bývalý záložník Sparty a reprezentace Martin Frýdek: "Byl to super kluk. Dodneška nechápu, jak se to mohlo stát."

Martin Frýdek (druhý zleva) dodnes nechápe, že už Srniček není mezi námi.Martin Frýdek (druhý zleva) dodnes nechápe, že už Srniček není mezi námi. • Blesk - Martin Sekanina

16:09 - Ve smuteční síni v ostravských Vítkovicích se vystřídaly stovky lidí. Mezi nimi fotbalové legendy, fanoušci i bratr zemřelého Srnička Milan. Náhle zesnulému gólmanovi se dostává důstojné rozloučení.

15:55 - Byli kamarádi, jeho náhlý odchod ho vzal u srdce. Tomáš Galásek, bývalý kapitán reprezentace, nad ztrátou kamaráda kroutí hlavou. "Je to hrozná věc, ale bohužel je to život. Škoda, že už mezi nás nepřijde."

Tomáš Galásek (vpravo) je ze ztráty kamaráda zdrcen.Tomáš Galásek (vpravo) je ze ztráty kamaráda zdrcen. • Blesk - Martin Sekanina

15:35 - Na svého parťáka i soupeře v brankovišti národního týmu zavzpomínal Petr Kouba: "Pavel byl coby konkurent v nároďáku mým hnacím motorem. Zároveň taky velký kamarád, vstřebávám to špatně," svěřil se Blesku.

Petr Kouba (druhý zleva) bere smrt svého velkého kamaráda velmi špatně.Petr Kouba (druhý zleva) bere smrt svého velkého kamaráda velmi špatně. • Blesk - Martin Sekanina

15:30 - "Kdo přišel do Anglie, Pavla znal jako personu. V mých vzpomínkách zůstane navždy jako kluk, který se směje a zpívá si," řekl Blesku Srničkův kamarád Luděk Mikloško.

Video placeholder
Kouba vzpomínal na Srníčka: Měl jsem ho jako hnací motor • iSport TV

15:25 - Nástupce Srnička na postu trenéra brankářů Sparty. Daniel Zítka ve Vítkovicích nechybí.

Daniel Zítka převzal po zesnulém Srničkovi post trenéra brankářů Sparty.Daniel Zítka převzal po zesnulém Srničkovi post trenéra brankářů Sparty. • Blesk - Martin Sekanina

15:15 - Smuteční místnost provoněly květiny a věnce, který stále přibývá. Z Prahy zamířili do Ostravy i mladí fotbalisté Sparty.

Mladí fotbalisté Sparty v pozadí.Mladí fotbalisté Sparty v pozadí. • Blesk - Martin Sekanina

15:08 - Do Ostravy dorazili zástupci Sparty Praha, kde Srniček trénoval brankáře. Mezi asi dvaceti přítomnými je i extrenér Vítězslav Lavička.

Do Ostravy přijel také exsparťanský trenér Vítězslav Lavička.Do Ostravy přijel také exsparťanský trenér Vítězslav Lavička. • Blesk - Martin Sekanina

15:00 - Stovky lidí před smuteční síní, včetně reprezentantů.

Video placeholder
Se Srníčkem se přišli rozloučit i spoluhráči z EURO 1996 • iSport TV

14:55 - Vicemistři z Anglie se pomodlili před rakví. Všichni společně.

Stříbrní reprezentanti z ME v Anglii (zleva - Poborský, Kuka, Kadlec, Maier).Stříbrní reprezentanti z ME v Anglii (zleva - Poborský, Kuka, Kadlec, Maier). • Blesk - Martin Sekanina

Poslední modlitba exreprezentantů u rakve Srnička.Poslední modlitba exreprezentantů u rakve Srnička. • Blesk - Martin Sekanina

14:45 - "Pavle, kamaráde, sbohem." Až na pár výjimek se v Ostravě sešli stříbrní reprezentanti z mistrovství Evropy 1996. Šrničkovi parťáci - Karel Poborský, Pavel Kuka, Petr Kouba, Miroslav Kadlec, Radek Bejbl, Martin Frýdek, Luboš Kubík, Tomáš Galásek.

Tomáš Galásek - při modlitbě u rakve.Tomáš Galásek - při modlitbě u rakve. • Blesk - Martin Sekanina

14:35 - Sbohem přišli kamarádovi říci exspoluhráči či současní fotbailsté Baníku.

Brankář Baníku Jiří Pavlenka (vlevo).Brankář Baníku Jiří Pavlenka (vlevo). • Blesk - Martin Sekanina

Baníkovec Radek SLončíkBaníkovec Radek SLončík • Blesk - Martin Sekanina

14:25 - V první řadě tiše sedí Srničkův bratr Milan. Někteří lidé mu kondolují.

Srničkův bratr Milan v slzách.Srničkův bratr Milan v slzách. • Blesk - Martin Sekanina

Srničkův bratr Milan přijímá kondolence.Srničkův bratr Milan přijímá kondolence. • Blesk - Martin Sekanina

14:15 - U rakve se klaní zástupy lidí. Někteří fanoušci přišli i se Srničkovým dresem.

Někteří fanoušci přišli i se Srníčkovým dresem.Někteří fanoušci přišli i se Srníčkovým dresem. • Blesk - Martin Sekanina

14:07 - Věnec poslal také sportovní ředitel Juventusu Turín Pavel Nedvěd s rodinou. 

Věnec od Pavla Nedvěda.Věnec od Pavla Nedvěda. • Blesk - Martin Sekanina

14:00 - Smuteční síň se začíná zaplňovat. Uvnitř stojí hnědá rakev obklopená desítkami věnců a květin.

Poslední rozloučení s bývalým reprezentačním brankářem Pavlem Srničkem probíhá ve smuteční síni v Ostravě-Vítkovicích. Všichni, kdo mu chtějí říci sbohem, mohou přijít od 14 do 17 hodin.

Témata:  fotbalsrníčekostravapohřeb