Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Zataženo, déšť 9°C

Mlčenlivá manažerka legendárního Schumachera konečně promluvila

Autor: pv

Její role se v posledních letech hodně změnila. Z tiskové mluvčí sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumacher se stala Sabine Kehmová spíš jeho tiskovou mlčící. Od nehody bývalého pilota stáje Ferrari v prosinci 2013 pouze několikrát stroze okomentovala spekulace o Schumacherově stavu. Proč nemluví více o tom, jak na tom fenomenální závodník je?

Schumacherova rodina se po neštěstí v Alpách uzavřela do ulity a nechce stále komentovat, jak to vypadá se zdravím Michaela Schumachera. Jedním z důvodů je obrovský tlak médií a nechutné praktiky některých novinářů.

Takto Michael Schumacher spadnul na italské sjezdovce v roce 2006. Jako lyžař byl ale velmi dobrý.
Takto Michael Schumacher spadnul na italské sjezdovce v roce 2006. Jako lyžař byl ale velmi dobrý.

„Ze strany médií to byla lovecká horečka. Jeden novinář se převlékl za kněze, aby se pokusil proniknout k Michaelovi na nemocniční pokoj. Další se zase vydával za jeho otce. Ani u nemocničního personálu jsme hned nevěděli, jestli jsou opravdu všichni zdravotníci,“ prozradila Kehmová a zdůraznila, proč se společně s rodinou rozhodla mlčet o stavu Schumachera.

„Byla to velmi složitá doba. Michael je osobnost veřejného života a lidé měli právo vědět, že se něco stalo. To jsme splnili. Musela se ale určit hranice mezi Schumacherem jako veřejnou a soukromou osobou. Rozhodnutí chránit jeho soukromí před veřejností bylo v zájmu Michaela,“ uzavřela téma Schumacher jeho mluvčí.

Témata:  schumacherformulenehodaVIPsport