Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Hokejista Procházka potvrdil: Medaili jsem prodal. A naletěl lichvářům

Autor: zal

Poprvé promluvil o finančních problémech a potvrdil zprávy Blesku o prodané medaili i dluzích. „Je to věc, která je pro mě hodně nepříjemná,“ přiznal včera Martin Procházka pro TV Nova a deník Sport.

Už v sobotu informoval Blesk o tom, že zlatá medaile z Nagana, která je právě v aukci, může být Procházkova. A že ji do ní nedal sám hokejista, ale obchodník, který ji už před časem od něho koupil.

„Stalo se to před rokem a čtyřmi měsíci. Medaili doma nemám,“ potvrdil naši verzi Procházka s tím, že ta aktuálně dražená placka může být skutečně jeho.

Jak je na tom Martin Procházka s dluhy? Podívejte se na výpis jeho exekucí
Jak je na tom Martin Procházka s dluhy? Podívejte se na výpis jeho exekucí

A stejně tak přiznal i trable s exekucemi. „Dostal jsem se do nepříjemné situace v době, kdy jsem si půjčil určitý obnos peněz. Půjčil jsem si částku kolem 4,5 milionu korun na koupi nového domu,“ uvedl Procházka, který však rozporuje částku 18,8 milionu, kterou uvádí Centrální evidence exekucí.

Cítí se totiž podveden společností, která mu peníze půjčila. „Poměrnou část už jsem z toho splatil,“ tvrdí Procházka s tím, že to byly dvě třetiny. Jenže ze zbytku začaly naskakovat obří úroky a penále. „Přišli s neuvěřitelným nárůstem ceny té půjčky,“ říká hokejista.

Podle jeho právního zástupce Slavomíra Hrinka naletěl známé partě. „My máme víc takových případů na Kladensku, kdy ta skupina zneužívá tísně nebo rychlosti, s jakou lidé potřebují peníze,“ uvedl.