Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Nečekaná smrt trenéra Miloše Říhy (†61): Selhaly mu orgány!

Autor: pet

Porážky ze srdce nenáviděl, ale svůj největší boj vyhrát bohužel nedokázal. V úterý náhle zemřel bývalý kouč české hokejové reprezentace a vyhlášený bouřlivák Miloš Říha (†61).

Hráči, trenéři i fanoušci, ti všichni se teď utápí v potocích slz. Chvíle největšího zoufalství ale zažívá hlavně rodina legendy. „Je to pro nás všechny nepopsatelný šok, že nám odešel tak velký a skvělý člověk a obrovský srdcař. Poslední měsíc byl velký boj, děkuji celé rodině a všem blízkým, kteří byli při nás a snažili se ze všech sil,“ smutnil v rozhovoru pro iSport syn uznávaného trenéra Miloš Říha mladší.

Kouče, jenž dlouhá léta působil v Rusku, poslední měsíc provázely zdravotní komplikace. Podle zjištění Blesku šlo o selhání orgánů, především jater a slinivky. Kvůli nim byl převezen ze slovenské nemocnice v Banské Bystrici do Institutu klinické a experimentální medicíny v pražské Krči, kde se podrobil operaci. Do IKEM se však měl dostat ve velmi špatném stavu a údajně v bezvědomí.

Miloš Říha si v sezoně 2012/13 vybral Davida Pospíšila jako svého asistenta do Pardubic.
Miloš Říha si v sezoně 2012/13 vybral Davida Pospíšila jako svého asistenta do Pardubic.

Říha měl potíže už loni krátce před mistrovstvím světa v Bratislavě, do nemocnice musel kvůli bolestem v oblasti břicha. „Je to banální situace, všechno bude v pohodě, jen se mi udělalo trochu zle,“ mávl tenkrát rukou. Jenže, i když se problémy vrátily, svůj stav prý nadále bagatelizoval, až jej zdraví zradilo úplně.

„Tátovi bych chtěl za všechno, co dělal vždy pro ostatní, od srdce poděkovat. Chci požádat celé hokejové hnutí, fanoušky a kamarády, aby uctili jeho památku a vzpomínali na něj jen v tom nejlepším,“ prosil Říhův syn, který měl tátovi, nebýt pandemie, dělat asistenta na květnovém šampionátu ve Švýcarsku.

Tedy na jeho poslední reprezentační akci před koncem jeho dvouleté smlouvy u národního mužstva. Další zápasy bohužel »Pytlák« odkoučuje jen v hokejovém nebi…