Pondělí 10. května 2021
Svátek slaví Blažena, zítra Svatava
Jasno 27°C

Neznámá osoba vybírá po telefonu peníze jménem Voráčkovy nadace. Najděte ji!

Autor: ama

Pomáhat pacientům s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní ano, ale jen podle zavedených pravidel. Lidem z Nadace Jakuba Voráčka se nelíbí, že jejím jménem začala neznámá osoba získávat prostředky na transparentní účet, což se v poslední době děje.

„Aktuálně se nám začaly hromadit dotazy na pana X, našeho »kolegu«, který ze svého soukromého telefonu, kde většinou využívá skryté volání, vyzývá k zapojení se do pomoci a zaslání daru na náš nadační transparentní účet,“ píší lidé z Nadace Jakuba Voráčka v oficiálním prohlášení a žádají veřejnost o pomoc. „Vyhlašujeme proto celostátní pátrání po panu X, díky kterému na transparentním účtu přibylo několik tisíců korun,“ pokračují.

V praxi to znamená, že neznámá osoba získává finanční prostředky na pomoc, ale dělá to způsobem, který je v rozporu s pravidly nadace. „I tyto prostředky budou samozřejmě při pravidelném zasedání správní rady přiděleny na pomoc našim žadatelům, kterých je každý kvartál více a více. Děkujeme za tuto nezištnou pomoc, která ovšem není v souladu s vizí a chodem naší nadace. Omlouváme se všem, které takový telefonát pohoršil, o této tajné aktivitě jsme neměli žádné tušení…“

Jakub Voráček v dresu Philadelphie před zápasem
Jakub Voráček v dresu Philadelphie před zápasem

Nadace Jakuba Voráčka se symbolem Klukem Pukem za šest let existence získala téměř 15 milionů na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou. Její spoluzakladatel hrající za Philadelphia Flyers přispívá částkou tisíc dolarů za každý získaný bod v NHL i v zápasech za reprezentaci. Cest a forem, jak podpořit nadaci je ale více. Připojují se další hokejisté a sportovci, známé osobnosti a příspěvky nebo dary jsou zasílány přímo na transparentní účet, přes online rozhraní, nákupem v e-shopu nebo třeba i formou DMS.

„Telemarketing pro získávání finančních darů pro zajištění potřeb a pomoci našich pacientů není námi preferovanou cestou. I tak bychom se s panem X velice rádi setkali osobně. Pokud se vám tedy ozve, poprosíme, vyřiďte mu náš vzkaz a naše přání, aby se s námi spojil.“ Podaří se to?