Autor: iSport.cz, ČTK, jon
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Takhle se vrací hvězda po zranění! Hokejový kanonýr David Pastrňák zazářil třemi góly a jednou asistencí při vítězství Bostonu ve středečním utkání NHL na ledě Philadelphie 4:3 v prodloužení. Za poražené jednou skóroval útočník Jakub Voráček, který je s 11 body za tři branky a osm asistencí z 11 utkání nejproduktivnějším českým hráčem v sezoně.

Pastrňák po 12 sekundách otevřel skóre utkání, kdy se prosmýkl kolem Shaynea Gostisbehereho a z úhlu překonal Cartera Harta. Po obratu Flyers na 3:1 ve třetí třetině dalšími dvěma góly v přesilových hrách vynutil prodloužení.

Nejdříve v 53. minutě po povedené kombinaci Bruins zamířil do odkryté branky a v čase 59:45 se prosadil při power play při hře šesti proti čtyřem z dorážky. Dovršil svůj devátý hattrick v kariéře v základní části NHL a ještě jeden další má na kontě v play off. Po 31 vteřinách nastavení rozhodl v další početní výhodě po jeho přihrávce Patrice Bergeron. Asistenci si připsal také David Krejčí.

Do sezony vstoupil Pastrňák po zářijové operaci kyčle až 30. ledna a ve třech zápasech stihl obhájce Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce NHL nasbírat už sedm bodů za pět branek a dvě asistence.

Druhou branku Flyers vstřelil ve 42. minutě Voráček, který si u levé tyče našel nabídku od Travise Sanheima a překonal bezmocného Tuukku Raska.

Ve druhém středečním duelu obhájci Stanleyova poháru z Tampy Bay porazili Detroit 5:1 a posunuli se na první místo Centrální divize. Jednou asistencí se na výhře Lightning podílel útočník Ondřej Palát.

Domácí: 01:34. Hedman, 03:57. Cirelli, 04:56. McDonagh, 27:25. B. Point, 31:32. Killorn

Hosté: 29:49. Mantha

Domácí: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh, Sergačjov, L. Schenn – Stamkos, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn – Goodrow, Gourde, Coleman – M. Joseph, Maroon, C. Foote.

Hosté: Greiss (9. Pickard) – Hronek, Nemeth, Djoos, DeKeyser, Stecher, M. Staal – B. Ryan, D. Larkin, Fabbri – Mantha, Naměstnikov, Hirose – Gagner, Filppula, Nielsen – Helm, Glendening, Erne.

O´Rourke, Rooney – Smith, Fournier

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 35:29. K. Hayes, 41:03. Voráček, 48:41. Farabee

Hosté: 00:12. Pastrňák, 52:05. Pastrňák, 59:45. Pastrňák, 60:31. Bergeron

Domácí: Hart (Elliott) – Gostisbehere, Provorov (A), P. Myers, Sanheim, Braun, E. Gustafsson – Voráček (A), Patrick, Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Lindblom – Farabee, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Bunnaman, M. Raffl.

Hosté: T. Rask (Halák) – McAvoy, Lauzon, Carlo, Clifton, K. Miller, J. Zbořil – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), N. Ritchie – Wagner, Coyle, Frederic – Bjork, Kuraly, Blidh.