Souboj hvězd pro charitu. Voráček v bráně dostal od Kollera dva góly | iSport.cz
18. června 2020 • 21:58

Souboj hvězd pro charitu. Voráček v bráně dostal od Kollera dva góly

Autor: kal, ČTK
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
iSport podcast: Proč chce West Ham Masopusta? Jak je to se zájmem o Stancia?
Z týmu mám velkou radost, je tu ideální mix, říká kapitán Dočkal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po dlouhých měsících bez sportů se na jednom místě sešla celá plejáda hvězd. V rámci dobročinného fotbalového utkání Souboj charitativních titánů se na stadionu Viktore Žižkov střetlo mužstvo celebrit Real Top Praha s týmem Nadace Jakuba Voráčka. Divokou přestřelku, kterou za stavu 6:6 rozhodovaly penalty, nakonec vyhrála sestava v čele s Janem Kollerem. Nejlepší kanonýr v historii české fotbalové reprezentace vstřelil mužstvu plnému hokejistů z NHL dva góly. Exhibiční zápas odvysílala televizní stanice O2 TV SPORT.Pro účastníky fotbalové exhibice to byl opět další důkaz, že se život pozvolna vrací do normálu. Kvůli epidemii koronaviru se stále musely dodržovat určitá hygienická pravidla, na akci Souboj charitativních titánů za účasti slavných českých sportovců a herců se ale konečně mohli přijít podívat také diváci.

A že bylo na co. Obě mužstva šla do dobročinného duelu s hodně exkluzivní sestavou. Tým Nadace Jakuba Voráčka se samozřejmě neobešel bez jejího zakladatele, který nastoupil do brány. „Trošku mě bolí noha, tak jsem chtěl být opatrný, abych si to ještě nezhoršil,“ přiznal kapitán hokejové reprezentace. Společně s ním si zahrál vedle řady hráčů z NHL i čtyřnásobný vítěz Zlaté hokejky David Pastrňák, bývalý skvělý fotbalista Patrik Berger či populární herec Jakub Kohák.

Exhibiční utkání samozřejmě pomohlo na dobrou věc
Exhibiční utkání samozřejmě pomohlo na dobrou věc

Na druhé straně v bílých dresech vedl mužstvo Realu Top Praha jako kapitán Jan Koller, kterému k výhře pomohla například legenda Slavie Vladimír Šmicer, komentátoři České televize Robert Záruba a Jaromír Bosák či biatlonista Michal Krčmář, který také dokázal překonat hvězdu Philadelphia Flyers v bráně.

Tým Nadace sice vedl po úvodních 40 minutách 4:2, pak ale doháněl ztrátu 4:6 a zápas skončil po druhém čtyřicetiminutovém poločasu 6:6. V penaltovém rozstřelu byl pak úspěšnější Real Top Praha. Po 33 odehraných minutách aktéři spolu s diváky uctili minutou potlesku bývalého funkcionáře fotbalových klubů Bohemians a Sparty Lukáše Přibyla, jenž v roce 2012 náhle zemřel ve 33 letech na selhání srdce.

Pro všechny aktéry byl čtvrteční zápas bezpochyby velmi příjemným zpestřením po ještě nedávných časech karantény. „Společenský život se tak nějak vrátil zpátky. Myslím si, že se všichni spolu rádi viděli a pokecali,“ usmíval se hokejista Radek Smoleňák, kapitán Mountfieldu HK.

"Pěkný, opravdu pěkný... Jsem moc rád, že jsem tu s klukama mohl být. Některé jsem viděl zase po dlouhé době. Určitě hezká akce, povedlo se to. Loni jsem byl na operaci s nohou, takže minulé léto jsem nehrál, ale když je příležitost, tak si fotbal moc rád zahraju. Je super, když si tolik kluků najde čas a podpoří krásnou věc. Jsem moc rád, že jsme mohli touto cestou pomoct," řekl Michal Kempný, obránce Washingtonu.    

Už jen zakoupením lístku podpořili lidé na tribunách Nadaci Jakuba Voráčka bojující proti roztroušené skleróze a také vybrané projekty týmu Real Top Praha. Z výtěžků utkání zaplatí tým celebrit například na půl roku hipoterapii pro žáky se zdravotním postižením z Prahy 6. Projekt nicméně mohli podpořit i fanoušci sedící u televize. Po celou dobu vysílání zápasu na O2 TV SPORT měli možnost zaslat dárcovské DMS v hodnotě 30/60/90 Kč na podporu pacientů Voráčkovy Nadace. 

Příspěvek od pořadu TIKI-TAKA

Zábavná show TIKI-TAKA nejen, že baví fanoušky, ale pomáhá také dobré věci. Pořad O2 TV SPORT přispěl v rámci akce Souboj charitativních titánů celkem 219 000 Kč na vybrané dobročinné projekty podporované týmem osobností Real Top Praha. Částka byla vybrána za tzv. zakázané slovo, za jehož použití naskakovala finanční částka, a také z honorářů, kterých se hosté vzdali ve prospěch charitativních projektů.

 

Soupisky týmů Souboje charitativních titánů

Real Top Praha

Marek Matějovský (trenér), Jan Koller (kapitán), Jakub Štefek (brankář), Milan Fukal, Martin Latka, Karol Kisel, Jaromír Bosák, Jakub Štáfek, Ladislav Hampl, Vladimír Šmicer, Michal Krčmář, Lukáš Zelenka, Robert Záruba, Matouš Rajnoch, Ondřej Lípa, David Lafata, Marek Heinz, Vojtěch Dyk, Radek Šírl, Jan Koukal, Alexander Salák, Ivan Trojan (nehrál).

Nadace Jakuba Voráčka

Ivan Hašek (trenér), Jakub Voráček (kapitán/brankář), Tomáš Plekanec, Jakub Kohák, David Pastrňák, Radek Smoleňák, Tomáš Ujfaluši, Radek Bejbl, Jiří Tlustý, Ondřej Pavelec, Jaroslav Šilhavý (nehrál), Patrik Berger, David Suchařípa, Vlastimil Vidlička, Jan Blažek, Michael Frolík, Petr Mrázek, Filip Hronek, Martin Nečas, Michal Kempný, Erich Brabec, Radko Gudas (nehrál)

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud