Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Krejčíková vděčí za triumfy slavnějším krajankám: Holky, mám je díky vám!

Autor: as

Žádná rivalita, či dokonce nevraživost, ale poděkování. Tenisová šampionka Barbora Krejčíková (25) se poklonila svým slavnějším krajankám. Pařížský triumf prý má díky nim!

Pamatujete na loňskou sérii charitativních turnajů, které v Česku rozbily pandemickou dobu temna? Stály proti sobě černý a růžový tým, ve kterých se sešla tuzemská elita. Krejčíková tehdy byla jen »křovím« ve výběru hvězdy Kvitové, ovšem i to byl pro ni zlom.

„Zblízka jsem viděla hrát Plíškovou, Kvitovou, Strýcovou, Vondroušovou, Muchovou. Měla jsem šanci se s nimi měřit, vždy to bylo těsné, některé jsem i porazila,“ vzpomenula na okamžik, který jí pomohl k výšinám. „Říkala jsem si: Ty holky jsou v top 10, v elitní dvacítce, třicítce, vyhrávají tituly. Já s nimi sice držím krok, ale jsem až 115., hraju malé turnaje ITF a necítím žádný progres. Proč?! Myslím, že právě tehdy to celé začalo, tyhle akce mě nakoply,“ poděkovala dodatečně za pozvání.

Po senzačním pařížském triumfu chce být ona inspirací pro své kolegyně, nejen ty české. „S každou z holek v šatně se snažím vycházet dobře, pozdravím, usměju se. Spousta z nich na to má a teď vědí , že když jsem to dokázala já, ony mohou taky,“ podotkla Krejčíková. A tuze ráda jim bude k ruce. „Mladým hráčkám, českým holkám. Když přijdou s prosbou, poradím, protože i já tu šanci dostala. A já vážně chci pomáhat,“ slíbil  Bára.

Rozesmátá Barbora Krejčíková po návratu z French Open
Rozesmátá Barbora Krejčíková po návratu z French Open

Nejtěžší byla Sakkariová, řekla Krejčíková. Vysvětlila vzkaz pro Šafránkovou
Video se připravuje ...