Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Milionová podpora pro běžkyni v balerínkách: Slíbili jí nový ovál!

Autor: ptr

Tenhle příběh hýbe nejen Slovenskem. Talentovaná běžkyně Annamária Horváthová (15) pocházející z osady Moldava nad Bodvou se nachází na rozcestí a okolí se jí snaží udržet u sportu, který ji proslavil. Děvčátko, které uchvátilo na atletických závodech výhrou v balerínách a bez ponožek neví, jestli je běh její budoucnost.

Diamant nedotčený pořádným tréninkem vybrousil trenér Norbert Pecze. Díky těžké práci roste z talentu skutečná atletka. Nyní ale přichází do složitého období. Láska a prostředí, v kterém vyrůstá, odvádí pozornost od sportu a mladá běžkyně je na vážkách. Trenér však ví, co je v sázce.

„Čekali jsme na ni před školou, aby přišla na trénink. Když začínala, tak to bylo v pořádku, ale v pubertě už bylo třeba přitlačit. Ale vyplatilo se! Během pandemie však bohužel měla pauzu. Osada byla uzavřená a v prosinci a lednu prakticky netrénovala. Naštěstí to nějak dohnala,“ popsal složitou situaci oddaný trenér pro web cas.sk

O účast na mistrovství světa v Polsku ji připravila administrativa. „Museli jsme vyřídit všechno, občanský průkaz, rodný list, doktory,“ popisoval Pecze problémy, které nakonec splnění snu nedovolily. Ale dodává, že její velké chvíle ještě můžou přijít. „Když bude pravidelně chodit na tréninky, tak určitě dosáhne ještě lepších časů a výsledků,“ je přesvědčen.

Dalším krokem je vybudování atletického oválu, který by měl být dokončen v příštím roce. Díky dotaci 100 tisíc eur a úvěru od města se tak mladá naděje snad bude brzy připravovat v ještě lepších podmínkách. Její rozvoj už by tak neměl brzdit žádný vnější vliv.

Dívka v balerínkách Annamária Horváthová roste v profesionální závodnici.
Dívka v balerínkách Annamária Horváthová roste v profesionální závodnici.