Pátek 6. srpna 2021
Svátek slaví Oldřiška, zítra Lada
Zataženo, déšť 18°C

Z letadla hrůzy se šíří covid: Pět nakažených a konec pro Slukovou s Hermannovou

Autor: zal

Tenhle český letecký speciál byl Tokiu čert dlužen. P2t jeho pasažérů už skončilo s covidem v izolaci. Tím posledním se ve čtvrtek stala beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková. Ve strachu teď nežije jen 11 zbývajících sportovců z letu, ale doslova celá olympiáda.

Vládní airbus se proměnil v nebezpečné ohnisko nákazy. V Japonsku z něj s pozitivním testem vystoupil jeden z lékařů výpravy. „Doufali jsme, že to bude první a poslední nález, i z toho důvodu jsme jméno doktora Voráčka nezveřejnili,“ potvrdil Seznam Zprávám identitu dlouholetého spolupracovníka tenisového fedcupového týmu mluvčí olympioniků Tibor Alföldi. Voráček měl na olympiádu letět bez očkování, které podle ČOV nebylo podmínkou účasti.

Pak už se vše začalo sypat jako domeček z karet. V pondělí měl pozitivní test beachvolejbalista Perušič, v úterý trenér plážových volejbalistek Nausch a ve středu Širuček. „Nejsem první a myslím, že nebudu ani poslední, ale nezbývá nic jiného, než to takhle vzít,“ uvedl hrdinně z izolace stolní tenista, který přišel o olympijskou premiéru.

Bohužel měl pravdu v tom, že poslední nebude. Pozitivní antigenní testy včera poslaly na PCR test další dva sportovce – a u Markéty Nausch Slukové, manželky a svěřenkyně nakaženého trenéra se covid bohužel povtrdil a český beachvolejbalový pár tak na olympiádě končí. Tragédie je to tedy i pro parťačku nakažené hráčky Barboru Hermannovou.

Lukáš Krpálek pózuje před odletem do Tokia
Lukáš Krpálek pózuje před odletem do Tokia