Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C

V NHL se vysmívají dresům z české extraligy: Snad nedopadneme takhle!

Autor: sm

Dresy hokejových klubů NHL čeká velká změna. Nově na nich totiž budou moci mít reklamní logo. Zatímco po finanční stránce se jedná o vítanou novinku, protože se tímto způsobem dostane klubům více peněz, po estetické stránce je spousta lidí skeptická. Posměšek v tomto směru sklidila česká extraliga, která je podle některých důkazem toho, jak by hokejové dresy rozhodně neměly dopadnout.

Tabu prolomeno. Na dresech týmů NHL budou od sezóny 2022/2023 reklamní loga. Tomuto rozhodnutí pravděpodobně přispěla pandemie, kvůli které kluby utrpěly nemalé finanční ztráty. Ze stejného důvodu bylo před sezónou rozhodnuto, že „reklamní prostor“ kluby mohou vyčlenit na helmách hráčů.

Komisionář soutěže Gary Bettman uvedl, že kluby díky této možnosti vydělaly něco přes 100 milionů dolarů.

Nápad přidání tohoto prvku se ale nesetkává vždy s kladným ohlasem. Novinář Gord Miller na svém twitterovém účtu například zveřejnil fotku dresů z české extraligy, kde bychom asi jen těžko hledali další místo, na které se dá ještě cosi dalšího umístit. Fotku posměšně okomentoval: „Snad ne takhle…“

Rozhodnutí o možnosti umístit na dres logo si jednomyslně schválili majitelé klubů, kteří tak nyní mohou jednat s reklamními partnery, jež o tuto nabídku budou mít zájem.

Dresy NHL se poprvé dočkají místa na reklamu
Dresy NHL se poprvé dočkají místa na reklamu