Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Olympijský vítěz Robert Reichel vyměnil brusle za tenisky: Běhání je moje droga!

Autor: tad

Vyhrávat uměl vždycky. Kapitán mistrů světa a olympijský šampion Robert Reichel (50) tohle umění ovládá dodnes. Jenom při tom zahodil brusle s hokejkou a obul běžecké boty.

Litvínovák Reichel se z ničeho nic zjevil na startu Třebíčského půlmaratonu, kde si střihl doprovodný závod na 11,5 kilometru. Kopcovitou a terénní tratí prosvištěl za 58 minut a 57 vteřin a ve své věkové kategorii nad 50 let nenašel přemožitele. To vše za mohutného fandění rodiny a přátel. „Vyšlo krásné počasí, závod byl pěkný a v přírodě. Já si to užil hodně,“ těšilo »Albyho«.

Trojnásobný světový šampion dostal startovné od dcery Diany (20) a syna Kristiana (23) k nedávným 50. narozeninám a na malém závodě způsobil poprask. „To je fakt TEN Alby?“ neslo se Třebíčí. Fakt byl. „Manželka má nedaleko chatu a její rodina pochází z Třebíče, bydlí tu taky můj velký kamarád Tomáš Madrý, doktor reprezentace. Tak jsme si z toho udělali rodinný víkend,“ vysvětlil Reichel své záhadné »angažmá«.

Běhání je pro něj ideální způsob, jak zůstat po kariéře fit. „Běhám pětkrát týdně, většinou mezi 8 a 10 kilometry. Je to pro mě trénink, i když spíš už jen udržovací,“ usmívá se někdejší útočník.

Zatímco pro řadu hokejistů je běhání nutné letní zlo, Reichel ho měl vždycky rád. „Ono to bolí, ale když si zaběháte a vypotíte se, cítíte se potom dobře. Já už během kariéry hodně běhal, ale nemohl jsem tolik, jako teď. Mě to hrozně baví, je to taková droga, kterou potřebuju. Dřív jsem potřeboval hokej, teď je to běhání,“ říká Reichel, který se za svůj závodní výkon odměnil podzimní dobrotou. „Koupili jsme si burčák, tak si na chatě určitě trochu dám,“ plánoval šampion.

Hokejová legenda Robert Reichel i po padesátce rád běhá dlouhé vzdálenosti.
Hokejová legenda Robert Reichel i po padesátce rád běhá dlouhé vzdálenosti.