Královna bílé stopy Samková! Předčila Ledeckou, korunka i pusa od přítele | iSport.cz
11. září 2021 • 21:35

Královna bílé stopy Samková! Předčila Ledeckou, korunka i pusa od přítele

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kladno - Třinec: Jágr se zase trefil! Využitou přesilovkou dostal Rytíře na kontakt, 2:3
Kvitová: Hrála jsem chytře. V semifinále narazí na Kontaveitovou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Královnou bílé stopy 2021 se stala snowboardcrossařka Eva Samková (28)! V tradiční anketě Svazu lyžařů ČR o nejlepšího lyžaře či snowboardistu sezony předčila loňskou vítězku Ester Ledeckou a vyhrála ji už potřetí v kariéře. Předávání cen proběhlo v rámci filmového „dokumentu“, v němž si Samková zkusila ikonickou scénu ve fontáně a pak ji korunoval její partner, herec Marek Adamczyk.Eva Samková se na trůn vrátila po roční přestávce především díky zisku bronzové medaile na mistrovství světa a křišťálového glóbu za celkové vítězství ve Světovém poháru snowboardcrossařek. Hlasování s 34 body jednoznačně ovládla před druhou Ledeckou, která získala 15 hlasů. Na třetí příčce se umístila Martina Dubovská.    

„Mám velkou radost, zvlášť po takové podivné sezoně, od které jsem vlastně původně neměla žádná očekávání, protože nebylo jasné, zda se vůbec uskuteční. Jsem moc ráda, že to nakonec všechno tak dobře dopadlo,“ popisovala Samková. „V duchu jsem si před vyhlášením trošku říkala, že nakonec ta sezona nebyla špatná a že by to letos mohlo klapnout i na vítězství v hlavní kategorii Krále bílé stopy. V rámci Svazu lyžařů ČR je spousta skvělých sportovců, takže takové vítězství vždycky moc potěší,“ dodala.

Kromě celkového prvenství Samková ovládla také kategorii snowboardista roku. Ledecká zase vyhrála v lyžařských alpských disciplínách. Hned dvě trofeje si odnesl dvojnásobný juniorský mistr světa Matěj Švancer, jenž byl po své poslední sezoně v českých barvách vyhlášen nejlepším akrobatickým lyžařem a zároveň obhájil vítězství v kategorii junior roku.

Překvapení pro Evu Samkovou - korunovace Královnou bílé stopy
Překvapení pro Evu Samkovou - korunovace Královnou bílé stopy

První skokanka roku, v Síni slávy Emerich Rath

Historicky poprvé v kategorii skokan na lyžích roku vládla žena – Karolína Indráčková. Mezi běžci se podruhé v řadě radovala Kateřina Razýmová, sdruženářem roku se stal poprvé v kariéře Ondřej Pažout a v travním lyžování vyhrál Martin Barták. Trenérem roku byl vyhlášen kouč Evy Samkové a snowboardcrossové reprezentace Marek Jelínek.

Do Síně slávy českého lyžování byl in memoriam uveden Emerich Rath, kterého při vyhlášení ztvárnil herec Marek Adamczyk. Ten si roli všestranného sportovce a přímého účastníka tragických událostí během závodu v roce 1913, při kterém zemřeli Bohumil Hanč a Václav Vrbata, zahrál také v připravovaném snímku Poslední závod, jenž bude mít premiéru na začátku příštího roku.

Právě Adamczyk, který je zároveň partnerem Samkové, předával čerstvé Královně bílé stopy korunku. Pro dvojnásobnou olympijskou medailistku šlo přitom o překvapení připravené Svazem lyžařů ČR, o kterém dopředu nevěděla. Uprostřed natáčení jí kromě Adamczyka přišli pogratulovat například také sestra Jana, množství přátel a nejbližší okolí.

„To překvapení bylo krásný, fakt jsem nic nevěděla. Když mi Marek předával korunku, tak to bylo zvláštní, ale moc hezký. Mělo to kouzlo, bylo to dobře vymyšlený. Navíc že se tady setká tolik mých kamarádů, bylo prostě skvělý. Byla jsem z toho nadšená,“ popisovala Samková, kterou v rámci natáčení čekala také scéna s Janem Budařem uprostřed kašny.

Anketa Král bílé stopy 2021

Celkový vítěz
1. Eva Samková
34 hlasů
2. Ester Ledecká 15          
3. Martina Dubovská 2

Alpské lyžování
Ester Ledecká

Akrobatické lyžování
Matěj Švancer

Běh na lyžích
Kateřina Razýmová

Snowboarding
Eva Samková

Severská kombinace
Ondřej Pažout

Skok na lyžích
Karolína Indráčková

Travní lyžování
Martin Barták

Junior roku
Matěj Švancer

Trenér roku
Marek Jelínek

Síň slávy
Emerich Rath

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud