Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Komplikace pro biatlonisty před Oberhofem: Dva v karanténě a odklad závodů!

Autor: ČTK, ljš

Počasí a covid! Dva největší strašáky uplynulých měsíců znovu zaúřadovaly a zkomplikovaly závody Světového poháru v Oberhofu. Čtvrteční program musel být kvůli oblevě přeložen na pátek a karanténa vyřadila ze hry hned dva české závodníky. Ty nominováné navíc nově čeká přísnější testování.

Kvůli příliš vysokým teplotám a dešti v dějišti nadcházejících závodů Světového poháru v biatlonu v Oberhofu byli pořadatelé nuceni zkrátit program o jeden den. Němečtí organizátoři měli v minulých dnech kvůli nepříznivým podmínkám potíže s přípravou tratí, mezinárodní unie IBU proto rozhodla, že místo ve čtvrtek se začne závodit až v pátek. Odloženy musely být i tréninky.

Není to ale jediná nepříjemnost, které musí český tým čelit. Nominaci na závody trenérům totiž opět zkomplikoval covid. V karanténě jsou Mikuláš Karlík a Tereza Voborníková, kteří měli původně v Oberhofu závodit. Do týmu se tak vrací Tereza Vinklárková a Karlíka nahradí Milan Žemlička, kterého původně vyřadil svými výkony v IBU Cupu Vítězslav Hornig. V Německu se tak představí oba. 

Program závodů

Ve čtvrtek měli mít muži na programu sprint, desetikilometrový závod se nově uskuteční až v pátek od 11:30. Následovat bude podle plánu ženský sprint na 7,5 km (14:15). Od opatření si IBU slibuje menší zatížení trati a prostor pro lepší přípravu s využitím uskladněného sněhu. V průběhu týdne se má totiž podle předpovědí ochladit a teploty by mohly klesnout až k nule.

V sobotu se v Oberhofu uskuteční smíšené závody štafet a dvojic a úvodní pohárový díl v novém roce završí v neděli stíhací závody na 12,5 (ženy) a 15 km (muži). Kvůli koronavirové situaci nebudou smět být v ochozech druhým rokem po sobě diváci. IBU navíc oznámila zpřísnění pravidel oproti minulým týdnům a každý účastník bude muset při lednových akcích povinně absolvovat před vstupem do "bubliny" PCR test a uvnitř ještě jeden plus další antigenní.

Mikuláš Karlík je v karanténě
Mikuláš Karlík je v karanténě