3. ledna 2022 • 15:13

Koudelkovi to na Turné konečně vyšlo, v Innsbrucku vyzve Poláka

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jarolím: Slavia titul Spartě darovala, Jurečka je jako Haaland. Brno? Chaos
Povedená sezona kapitána vítězného týmu i vítěze iSport indexu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Roman Koudelka se jako druhý z českých skokanů na lyžích představí v 70. ročníku Turné čtyř můstků v závodu. V Innsbrucku se kvalifikoval z 19. místa a jeho soupeřem ve vyřazovacím prvním kole v úterý bude Pawel Wasek z Polska.Kvalifikaci ovládl japonský skokan Rjoju Kobajaši. Lídr Světového poháru vyhrál oba závody v Německu a může Turné vyhrát stejně jako v roce 2019. „Zakončil jsem den vynikajícím pokusem,“ pochvaloval si Kobajaši po převzetí šeku na 3200 švýcarských franků (76 000 korun).

Dvaatřicetiletý Koudelka, který před deseti lety na ikonickém můstku na Bergiselu skončil pátý, předvedl v kvalifikaci 121,5 metru. Chvilku vedl a konečné 19. místo by v závodu znamenalo první body, na které čeští skokani v olympijské sezoně ve Světovém poháru stále čekají.

Další dva reprezentanti měli k postupu daleko. Viktor Polášek, který v obou tréninkových pokusech skočil 120 metrů, přistál jen na sto metrech a skončil jednasedmdesátý. Filip Sakala sice měl pokus o 3,5 metru delší, ale v lepších podmínkách, a byl až třetí od konce na 75. místě.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud