4. ledna 2022 • 15:34

Koudelka si na závod počká, v Innsbrucku ho zrušili kvůli větru

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Jarolím: Slavia titul Spartě darovala, Jurečka je jako Haaland. Brno? Chaos
Povedená sezona kapitána vítězného týmu i vítěze iSport indexu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvůli silnému větru byl dnes zrušen závod Turné čtyř můstků v Innsbrucku. Třetí díl prestižního seriálu organizátoři operativně přeložili na středu do Bischofshofenu, kde bude o den později na programu i závěrečný závod. Podle podobného scénáře Turné vyvrcholilo v roce 2008.Dnešní závod na Bergiselu nad Innsbruckem měl začít ve 13:30, ale už předtím rozhodčí kvůli větru zrušili zkušební kolo. Start úvodního vyřazovacího kola, v kterém se měl český reprezentant Roman Koudelka utkat s Pawlem Waskem z Polska, byl opakovaně odkládán a v 15:00 rakouští pořadatelé závod zrušili.

„Byli bychom rádi, kdyby se skákalo, ale bezpečnost závodníků je nade vše. Chvilku se zdálo, že se vítr uklidňuje, ale pak znovu začal být nepředvídatelný,“ řekl ředitel skokanských závodů mezinárodní federace FIS Sandro Pertile německé televizi ZDF. Organizátoři nemohli závod dále odkládat, protože můstek v Innsbrucku jako jediný z Turné nemá umělé osvětlení.

Podle nového časového rozvrhu je v Bischofshofenu naplánován náhradní závod ve středu od 16:30. Předtím budou mít skokani k dispozici od 11:30 zkušební kolo a ve 13:00 se uskuteční nová kvalifikace. Ve čtvrtek je pak na programu finálový závod (17:30), o účast v něm skokani zabojují rovněž ve stejný den od 14:30.

Zda se podaří závody odskákat podle upraveného plánu, ale není jisté. „Ani pro Bischofshofen není předpověď počasí zrovna úžasná. Uvidíme,“ konstatoval šéftrenér německé reprezentace Stefan Horngacher.

V sedmdesátileté historii už k podobné situaci došlo. Před čtrnácti lety v Innsbrucku rovněž příliš foukalo a zbylé dva závody Turné se pak odskákaly v Bischofshofenu.

Na druhý triumf v Turné čtyř můstků útočí Japonec Rjoju Kobajaši. Lídr Světového poháru vyhrál oba závody v Německu (v Oberstdorfu a Ga-Pa) a může zopakovat celkové vítězství z roku 2019.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud