Čtvrtek 13. června 2024
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno, déšť 17°C

Olympionici dorazili do Pekingu: Tohle všechno dostali! Ostatní týmy tiše závidí

Autor: mib

Nejdřív šprťouchlata v letadle, pak nervózní čekání na testy na covid. A nakonec příjemný šok na pokojích v olympijské vesnici. Čeští sportovci se v Číně poprvé radují!

Po několika hodinách čekání na letišti v Pekingu, po absolvování testů na koronavirus a dalších nutných procedur a dlouhé cestě autobusem se konečně dočkali! „Super servis, spousta překvapení,“ žasl při příjezdu na ubytování Jan Šindelář (28), člen čtyřbobu. Dárečky od Českého olympijského výboru, organizátorů Her i od sponzorů ocenila také skeletonistka Anna Fernstädtová (25).

Olympionici si – řečeno s filmovým strýcem Pepinem – nemusí pořizovat medvídka mývala. Když se budou nudit, můžou mastit třeba Prší. Nebo si to rozdají v námořní bitvě na čtverečkovaném papíru? První olympijské zápolení každopádně mají za sebou, protože tak velkou nadílku ve vesnici ostatní výpravy neměly!

Dárečky na uvítanou pro členy české výpravy.Foto Koláž BLESKsport

Do ubytování mohli fanoušci nakouknout díky hokejovým týmům. Pokoje vypadají prostorně, k odpočinku slouží obří pytle místo gauče. A co jídlo? „Všechno mi chutnalo. Ale je zvláštní, že máme každý svůj box a místa jsou oddělená plexisklem,“ líčil z Pekingu krasobruslař Michal Březina (31).

Další výhrou byla pro olympioniky zpráva z laboratoře – pouze jeden test u hokejového reprezentanta, který covid nedávno prodělal, měl hraniční hodnoty. „Nepředpokládám, že by byl infekční,“ řekla bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová .

Dárečky na uvítanou pro členy české výpravy.
Dárečky na uvítanou pro členy české výpravy.

Kompletní česká nominace na ZOH, kdo bude reprezentovat pod pěti kruhy?
Video se připravuje ...