Sobota 21. května 2022
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno 22°C

Odlet Čechů na olympiádu: Dvojitá ochrana Davidové, extra vchod pro Sáblíkovou!

Autor: om, red
 • První část české olympijské výpravy odletěla směr Peking

  Čínská mise začíná! Terminál 1 pražského letiště v Ruzyni většinu čtvrtečního odpoledne patřil olympijské výpravě, která se pomalu stěhovala do pronajatého Airbusu A330-323E. Dopravil je do dějiště Her – Pekingu. Jak odlet probíhal? Hvězda Sáblíková prošla VIP salonkem, dvojnásobně chráněnou biatlonistku Davidovou honila mlsná a kouč Tomáš Bank vyrazil prozkoumat terén pro svoji svěřenkyni Ester Ledeckou, která bude na olympijských svazích útočit na další zlato jak na lyžích, tak na snowboardu.

 • Žádné loučení

  Hromadná fotka na rozloučenou bez roušky? Jen to ne! Hlavně žádné zbytečné riskování. Omikron je zrovna v největším rozletu a do karantény nikdo nechce. Navíc všichni měli na paměti let na letní Hry do Tokia, z něhož v Japonsku vystoupilo několik nakažených, a tak všichni dbali na přísná hygienická nařízení.

  Foto ČTK / Kamaryt Michal

 • Prošli všichni

  Do vyhrazeného prostoru směli jen ti olympionici, co se v posledních dnech podrobili hned třem testováním. Všichni na sobě museli mít roušky. Prvním dílčím úspěchem výpravy bylo, že všech 69 sportovců, kteří do Ruzyně dorazili, měli i bezprostředně před odletem negativní test. Nikomu tak nic nebránilo v tom, vydat se vstříc čínskému dobrodružství.

  Foto Mária Rušinová (Blesk)

 • VIP Sáblíková

  Doma jí visí hned šest olympijských medailí, z toho tři zlaté, takže není divu, že ledová královna Martina Sáblíková měla na letišti zvláštní režim. Do letadla se dostala skrz VIP terminál. Při své páté účasti na OH si tak předodletový chaos trochu zpříjemnila.

  Foto Martin Sekanina

 • Dvojitá ochrana Davidové

  V jasné převaze bílých respirátorů svítila Markéta Davidová s jemně růžovým. Detailní pohled odkryl, že pod ním měla i druhý, bílý. Tuplovaná pojistka české medailové naděje! Drobná blondýnka se zatejpovaným palcem po pádu při poslední zastávce SP tlačila vozík s bagáží a u odbavení si sama dala na pás obrovskou tašku.

  Foto ČTK

 • Speciál za 18 milionů

  Kvůli možným problémům s mezipřistáním na dotankování v Rusku, které Česko vede na seznamu nepřátel federace, nemohli letět vládním speciálem. Čeští olympionici vyrazili na desetihodinovou cestu do Pekingu na palubě Airbusu A330-323E. Jeho kapacita je sice 271 míst, ale z bezpečnostních důvodů ho naplnilo jen 139 pasažérů. Český olympijský výbor přišlo pořízení charterového letu u společnosti Korean Air podle věstníku veřejných zakázek na 740 tisíc eur, tedy v přepočtu 18 milionů korun. V ceně je i zpáteční cesta z Číny, která je v letovém plánu 21. února. Tedy den po zakončení olympiády.

  Foto Blesk:Foto : Czech News Center / Rusinova Maria

 • Předvoj Ledecké

  Největší česká hvězda na palubě speciálu chyběla. Obhájkyně dvou zlatých medailí Ester Ledecká (26) odletí do Pekingu nejspíš až v pondělí. Na špionáž ale vyslala aspoň jednoho ze svých mužů. Fusaky s lyžemi rychtoval k odbavení asistent trenéra přes lyžování Tomáš Bank. „Jede tam o trochu dřív, aby tam okouknul lyžařský rajón, protože já budu ze začátku v tom snowboardovém,“ vysvětlila Ester.

  Foto ČTK / Kamaryt Michal

 • Makaly za chlapy

  Za vozíkem plně naloženým taškami pomalu nebylo vidět »piloty«, však taky Markéta Davidová do odletové haly přivezla bagáž kolegy Milana Žemličky, Evě Puskarčíkové zase připadly tašky Mikuláše Karlíka. Že by dámy dřeli a kluci vyrazili na párek? Ne, o chvíli později se na letišti zjevili i pánové, kteří pro změnu vezli bedny s vybavením a lyže. Férová dělba práce jen podtrhla dobrou náladu v biatlonovém týmu, ve kterém při odletu chyběl nakažený Václavík.

  Foto Mária Rušinová (Blesk)

 • Opozdilec svačinářem

  Biatlonisty Markétu Davidovou s Jakubem Štvrteckým popadla jen chvíli před nástupem na palubu mlsná. Měli štěstí, jako poslední měl vstup do bufetu povolený opozdilec, fyzioterapeut Roman Karpíšek, který rád přijímal objednávky. Menu kamarádům dokonce servíroval také pomocí videohovoru. „Něco sladkýho,“ škemrala Makula přes sklo. „Funkce svačináře, děkuji,“ bral novou úlohu s nadhledem Kapríšek.

  Foto Instagram

 • Fotogalerie