Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Puskarčíková hlásí první problém z Pekingu: Jak vidno, nebyla jsem jediná!

Autor: ptr

Olympijské hry ještě ani oficiálně nezačaly a už mají první nečekaný problém. Do světa ho vypustila česká biatlonistka Eva Puskarčíková (31). A o co jde? O téma, o kterém by spousta lidí radši ani nehovořila. Záchody v olympijské vesnici mají problém splnit svůj úkol!

Do čínské metropole dorazila část české výpravy teprve před pár desítkami hodin a stejně už oblíbená biatlonistka řeší zádrhel. „Tak pobyt začíná vskutku zajímavě. Po ranním potěšení, že je test z krku, následovaly okamžiky studu,“ svěřila se svým fanouškům. Ale takový problém ignorovat nelze.

Evě se podařilo ucpat záchod a tak musela vyhledat pomoc místních pořadatelů. „Jak vidno, nebyla jsem jediná,“ usoudila dle toho, že foto pomocníků sdílel i švédský biatlonista Sebastian Samuelsson.

Velmi bryskně vyřešila i problém s tím, jak si o výpomoc požádat. Díky aplikaci v mobilním telefonu přeložila svou žádost do čínštiny a takto vybavena už následně uspěla. Věřme, že to byl jediný zádrhel, který populární Evu potká a na olympijský závod bude připravena v té nejlepší formě!

Eva Puskarčíková měla v Pekingu první trable.
Eva Puskarčíková měla v Pekingu první trable.