Sobota 25. června 2022
Svátek slaví Ivan, zítra Adriana
Oblačno, bouřka 24°C

Českou reprezentaci střelecky táhne mladík Blümel: Vychoval ho rozhodčí!

Autor: tad

Zámořské hvězdy zatím mlčí, on je v ráži! Matěj Blümel (21) se na šampionátu trefil už třikrát a je nejlepším střelcem českého týmu. Táta Petr (někdejší elitní čárový rozhodčí) i pihatá přítelkyně Adéla se jistě dmou pýchou!

Petr Blümel má na kontě 930 extraligových mačů, tři olympiády a hned sedm světových šampionátů v pruhovaném dresu s píšťalkou. Jeho potomek Matěj hraje mezi elitou podruhé. A září: z osmi českých zásahů se postaral hned o tři. Že by mu k tomu pomohla dávná tátova rada?

„Snad si ode mě pamatuje, že s rozhodčími se nedebatuje,“ řekl Blümel starší pro Aktuálně.cz. Blümel mladší se tak místo plkání se sudími může v klidu věnovat střílení branek. Dobře ví, že po každém jeho zásahu se kromě táty a fanoušků bude bláznivě radovat i jedna slečna, která mu dala své srdce. Pihatá kráska Adéla chodí s Matějem přes dva roky a svému hrdinovi skrz sociální sítě posílá do Finska zamilované vzkazy a srdíčka.

Červenka přesnou přihrávkou našel Blümela, který dal už svůj třetí gól na turnaji
Video se připravuje ...

Spokojený dřevák

Sám pardubický šikula, který se před zápasem motivuje poslechem Hany Zagorové nebo Kabátů, své výkony nijak nepřeceňuje. „Jsem spokojený, ale jsem dřevák,“ smál se po přípravě s Rakouskem, kdy ještě bojoval o nominaci na MS. Tu si nevyužitý olympijský náhradník vysloužil, trenér Jalonen ho po boku Krejčího a Červenky postavil do první formace a Blümel mu důvěru splácí.

Po prohře se Švédskem (3:5) však dobře ví, že je pořád co zlepšovat. „Dostali jsme obrovskou facku. Jediné pozitivum je, že to bylo na začátku turnaje a máme spoustu času se z toho ponaučit a hrát líp,“ má český střelec jasno. Zkrátka je třeba hrát tak, aby radost měli táta i přítelkyně!

Hokejista Pardubic Matěj Blümel s přítelkyní Adélou
Hokejista Pardubic Matěj Blümel s přítelkyní Adélou