Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Jágrovi NHL v Praze pořádně šmakovala: Projí se do formy!

Autor: Václav Baumann

Jako hlavní host sobotního večera si v O2 areně vysloužil ovace 17 tisíc fanoušků. Jaromír Jágr (50) vhodil čestné buly a pak vyrazil na gáblík. NHL mu prostě chutnala!

Páteční mač Nashville – San Jose (4:1) si ještě nechal ujít, protože jeho Kladno hrálo extraligu s Plzní (0:4). O den později se už ale na odvetě (tým Nashville tentokrát vyhrál 3:2) chopil slavnostního vhazování mezi Šimka a Josiho. „Jsem rád, že jsem mohl Jardovi podat ruku. Je to další zážitek, na který budu vzpomínat do konce života, a jednou o něm řeknu třeba vnoučatům,“ usmíval se český bek Sharks Radim Šimek (30).

I jemu jistě v hlavě šrotovaly myšlenky, jestli to náhodou nebyl první Jágrův »akt« po konci kariéry, nebo zda ještě legendární útočník bude v hokeji pokračovat. „Už nemám motivaci, nemám chuť,“ tvrdil »Džegr« před týdnem. A byť svá slova později trošku krotil, otazník nad jeho návratem stále visí.

Jágr před NHL v Praze vtipkoval o Hertlovi: Dá dvakrát tři góly a pojede domů
Video se připravuje ...

Obětuje se?

Jedno však jisté je: Chuť neztratil! Ať už do hokeje, jemuž se kromě spánku věnuje vlastně 24 hodin denně. Vždyť na Kladně dělá v klubu šéfa, kouče a momentálně i tréninkového sparingpartnera. Další zážitky z ledu pak hltal od zámořských hvězd. Apetit má ale také na jídlo! Fotografové ho v O2 areně přistihli, jak po boku lásky Dominiky mlsá dokonce i v půl deváté večer.

Sám »Džegr« si přitom na vlastní životosprávu stěžuje. Kvůli nějakému tomu kilu navíc se nemůže jen tak vrátit na led. „Nemám čas na trénování, což se odráží na váze,“ přiznal kladenský veterán před startem sezony. Na původně plánovaný comeback v průběhu listopadu to nyní taky nevypadá... „Musel bych tomu hodně obětovat – třeba stravu,“ mrká Jarda. Tak třeba se do formy projí!

Jaromír Jágr si NHL v Praze pořádně užil.
Jaromír Jágr si NHL v Praze pořádně užil.