Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 10°C

Sterling z Kataru letí domů: Jeho rodina čelila ozbrojenému přepadení

Autor: sm, ČTK

Záložník Raheem Sterling opustil anglickou reprezentaci na fotbalovém mistrovství světa v Kataru a z rodinných důvodů se vrátil do Londýna. Podle britského tisku se vydal za rodinou, protože do jejich domu vnikli ozbrojení muži. Sterlingova partnerka s dětmi byla v té době doma. Po nedělní výhře nad Senegalem čeká Anglii čtvrtfinále v sobotu.

„Je na cestě domů,“ řekl trenér Gareth Southgate novinářům po vítězství nad Senegalem 3:0. Zmínil se jen o osobních důvodech, konkrétní byla až britská média. Podle nich totiž Sterlingova partnerka Paige a jeho tři děti ve svém vlastním domě v Leafy Cobham zažily ozbrojené přepadení, při kterém pachatelé odnesli věci za více než 8,5 milionu korun.

„Dáme mu čas, aby se vrátil a o vše se postaral. Někdy není fotbal to nejdůležitější a rodina by měla být na prvním místě. Uvidíme, jak se to pak vyvine,“ dodal Southgate.

Sedmadvacetiletý záložník Chelsea Sterling odehrál v Kataru úvodní dva zápasy, v prvním proti Íránu přispěl gólem k výhře 6:2. Ve čtvrtfinále se Angličané v sobotu utkají s obhájci zlata Francouzi.

Raheem Sterling domů spěchal za rodinou
Raheem Sterling domů spěchal za rodinou