Jan Vacek
21. listopadu 2022 • 09:14

Bída v Lize národů, hráči bez formy, ale... Z Anglie zní: Přijeli jsme vyhrát!

Autor: Jan Vacek, inf
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Teplice - Slavia: Chytil procpal neposedný balon do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu
Plzeň? Střet s realitou. Od Sparty už neuvidíme beton jako v jarním derby, říká Levý
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rusko 2018 semifinále, EURO 2020 finále, Katar 2022 zlato? Albion by si moc přál, aby se tahle rovnice naplnila. Byť trenér Gareth Southgate přivezl na světový šampionát extrémně nabušenou skvadru, moc reálně se tenhle scénář nejeví. Anglie totiž před pondělním výkopem proti Íránu (14:00, sledujte ONLINE přenos >>>) řeší řadu problémů: mizerná forma opor, citelné absence v defenzivě, zoufalé poslední výsledky. Přesto Ostrované sebevědomě hlásí: Přijeli jsme vyhrát.Ještě krátce po losu základních skupin, tedy zkraje dubna, patřila společně s Francií mezi největší kurzové favority šampionátu. Od té doby se ovšem náhled bookmakerů i sázkařů na anglické ambice poněkud pozměnil. Větší šance se kromě Kyliana Mbappého a spol. přisuzují i Brazílii a Argentině.

„Chceme vyhrát. Nepochybujeme o tom, že se nám to může podařit. Jaký smysl by mělo jezdit na turnaj, kdybychom nevěřili, že si můžeme odvézt trofej? Před deseti či patnácti lety měli lidé v Anglii pomalu strach mluvit o nejvyšších ambicích. To se teď změnilo,“ vyhlásil kapitán Harry Kane.

Moc hezká slova, o tom žádná.

Tip iSport.cz na umístění

čtvrtfinále

Zároveň je ale třeba vnímat rozpoložení, ve kterém se anglická reprezentace nachází. To totiž není ani trochu lichotivé.

Tak především: Albion čeká na soutěžní výhru už šest zápasů. Jestliže kvalifikací o MS projel jako nablýskaný Rolls-Royce a skupinu ovládl s impozantním skóre 39:3, z následné elitní společnosti Ligy národů vyletěl hlavními dveřmi. A hlavou napřed. Žádná výhra a pouze tři remízy ve skupině s Německem, Itálií a Maďarskem, to je pořádný průšvih.

„Díváme se pouze před sebe. Chceme, aby se hráči přepnuli z klubové scény a plně se koncentrovali na reprezentaci. Opakujeme jim, že následující čtyři

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud