Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 25°C

Našla si ho krutá smrt: Zemřel závodník Ken Block (†55)

Autor: sm

Motosportem v noci otřásla smutná zpráva. Ve věku 55 let zemřel závodník a podnikatel Ken Block. Ze světa odešel za tragických okolností.

Zprávu o Blockově smrti zveřejnil jeho tým Hoonigan Racing. Podle něj závodníkův vyhasl během nehody v Utahu. „S naší nejhlubší lítostí můžeme potvrdit, že Ken Block dnes zemřel při nehodě sněžného skútru,“ stojí v oznámení na sociálních sítích. 

„Ken byl vizionář, průkopník a ikona. A co je nejdůležitější, otec a manžel. Bude neuvěřitelně chybět,“ uvedl tým s prosbou o soukromí pro Blockovu rodinu, která potřebje čas na to, aby tragickou zprávu zpracovala.

Nehoda se přihodila v okrese Wasatch kolem druhé hodiny odpoledne. Tamní úřad šerifa upřesnil, že Block jel po prudkém svahu. Jeho sněžný skútr se převrátil a přistál přímo na závodníkovi.

Neštěstím osudu navíc bylo také to, že projížďku sice absolvoval ve skupině, ale ve chvíli, kdy k tragickému karambolu došlo, byl sám. Podle některých zpráv se nehoda stala během natáčení dalšího z videí, kterými byl Američan známý.

Ken Block měl v motosportu velice zvučné jméno. Zahájil rallyeovou kariéru v roce 2005 a stal se nováčkem roku série Rally America Championship. Poté závodil i v seriálu mistrovství světa, soutěžil i v rallyekrosu či motokrosu.

Na YouTube si získal velkou popularitu díky sérií Gymkhana videí, jeho kaskadérské jízdy plné smyků, skoků a triků viděly miliony fanoušků.. Kromě toho byl známý také jako spoluzakladatel oblíbené značky DC Shoes, která vyrábí oblečení a obuv pro extrémní sporty.

Témata:  motorismusrallyeblesksportyoutubesmrtUtahKen BlockDC Shoes