Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 21°C

Smutek u Schumacherových: Smrt milovaného koně, který vydělal půl miliardy!

Autor: ptr

Další těžká rána postihla rodinu Schumacherových. Tentokrát se vyrovnávají s odchodem milovaného koně Gunners Enterprise, který musel být uspán. Největší ranou to rozhodně bylo pro Michaelovu dceru. Milovnice koní Gina Schumacherová (25) měla k »Diggerovi«, jak zněla jeho přezdívka, speciální vztah.

»Digger« zemřel v pouhých 18 letech. Podle deníku Bild posbíral veleúspěšný westernový kůň během kariéry na odměnách přes dvacet milionů eur, což je téměř půl miliardy korun. Nezaostával tak v úspěšnosti příliš za svým majitelem, kterým byl právě legendární pilot formule 1 Michael Schumacher. Na různých turnajích a akcích na něm jezdívala kompletní rodina, ale přece jen Gina nejčastěji.

Byla to také ona, kdo se s milovaným koníkem dojemně rozloučil prostřednictvím sociální sítě. „V sobotu jsem se musela rozloučit s jedním ze svých nejlepších přátel a jedním z nejúžasnějších koní. Láme mi srdce, že ho nechám jít, ale občas musíme udělat těžká rozhodnutí, abychom jednali správně. Díky za všechny skvělé okamžiky, které jsi dal naší rodině a za každou společně uběhnutou míli. Opustil jsi nás příliš brzy.“

Není divu, že měla Gina ke koni tak bízko, vždyť právě na jeho hřbetě se v pouhých osmnácti letech stala mistryní Evropy.

Gina Schumacherová se svým milovaným parťákem Diggerem.
Gina Schumacherová se svým milovaným parťákem Diggerem.