Úterý 21. března 2023
Svátek slaví Radek, zítra Leona
Oblačno 13°C

Děsivé zprávy z Turecka: Pod troskami zůstal dívčí volejbalový tým

Autor: sm

Jak postupně přicházejí zprávy o obětech v Turecku, začíná být stále zřetelnější, že tragické zemětřesení zasáhlo tvrdě také tamní sport. Šťastnou zprávu o nálezu fotbalisty Christiana Atsua střídá řada smutných novin. Mezi nimi například ta, že se pohřešuje čtrnáct členů dívčího volejbalového týmu.

Zahraniční weby přinášejí informaci o tom, že 14 volejbalistek klubu Hatay je uvězneno pod troskami a momentálně o nich nejsou žádné informace. „Volejbalový tým žen Hatay... 14 hráček je stále pod troskami. Moje modlitby jsou s nimi a mnoha dalšími, Slova nestačí. Tisíce lidí jsou na mrazu. Zničující okamžiky, noční můra století,“ napsala na Twitter spisovatelka F. Deniz Erdoğan.

Všichni teď doufají, že v případě volejbalistek dojde ke stejnému úspěchu, jako tomu bylo při hledání ghanského fotbalisty Christiana Atsua. S bývalou hvězdou Premier League lidé po tragédii ztratili kontakt. Zavalen měl být pod troskami spolu se sportovním manažerem klubu Tanerem Savutem (48), který v klubu, kde Atsu hraje, působí jako sportovní manažer.

Hráče, který v minulosti působil například v Chelsea nebo Newcastelu, se podařilo ze sutin dostat živého, a do nemocnice byl transportován se zraněním nohy a potížemi s dýcháním. Pátrání po činovníkovi tureckého klubu naopak stále pokračuje. S každou další hodinou se ale bohužel pravděpodobnost, že jej záchranáři dokáží najít živého, snižuje...