Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť 12°C

Kostomarovo utrpení nekončí: Odbornice se rozhovořila o důvodech komplikací!

Autor: ptr

Od poloviny ledna bojuje ruský krasobruslař Roman Kostomarov (46) o život. Problémy způsobené zápalem plic a následnou infekcí už ho připravily o jednu nohu, část druhé a údajně i o některé prsty na rukou. Aktuálně prý navíc zápolí i s fibrózou plíce, která mu způsobuje značné potíže při dychání.

O příčinách velkých zdravotních komplikací se rozhovořila Elena Malinniková, hlavní specialistka na infekční choroby Ministerstva zdravotnictví Ruské federace. „Každý člověk má své vlastní individuální charakteristiky snášenlivosti infekce. Možná je to z přepětí, podchlazení a tělo se s tím nedokázalo vyrovnat. A i s původně malou infekcí se rozvinuly takové komplikace, ale to nemá nic společného s žádným konkrétním virem,“ uvedla pro RIA Novosti.

„K aktuálnímu vážnému stavu sportovce vedla souhra okolností a jeho specifika,“ zdůraznila lékařka, že jde o unikátní případ. Specialistka také řekla, že nemůže vyhodnotit postupy v Kostomarově léčbě, protože ho osobně neviděla. Je však přesvědčena, že lékaři dělají vše správně.

Krasobruslař byl hospitalizován v noci na 10. ledna, když mu lékaři diagnostikovali zápal plic. Později vyšlo najevo, že bruslař byl také připojen k přístroji extrakorporální membránová oxygenace (ECMO). Na konci ledna byl od tohoto přístroje odpojen a byl ponechán pouze na ventilátoru. Údajně měl přetrvávající problémy s krevním oběhem. 7. února unikla informace, že Kostomarovi byla amputována jedna noha a část druhé. 10. února se potom v médiích objevila informace, že bruslař souhlasil i s amputací prstů. 14. února bylo údajně amputováno několik prstů na rukou.

Kostomarov předváděl v minulosti na ledě taneční čísla s manželkou mluvčího Kremlu
Kostomarov předváděl v minulosti na ledě taneční čísla s manželkou mluvčího Kremlu