Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Limberský si musí na verdikt počkat: Stal se obětí podvodu?!

Autor: zb

Bývalý reprezentant David Limberský si na rozhodnutí klatovského soudu, jestli se stal obětí podvodníka, bude muset počkat do 4. dubna. Soudce chtěl případ rozlousknout v úterý, ale kvůli výslechu jednoho svědka rozsudek posunul.

Oč v případu jde? Limberský důvěřoval srbskému „kamarádovi“ Xhelalu M. (40). Ten mu rozstřelil jeho luxusní Bentley Continental GT V8S a pak měl vůz jako havarovaný vrak prodat v bazaru za 990 tisíc korun. „Přitom vůz byl leasingové společnosti a měl ho jen půjčený od Limberského, který platil splátky,“ řekl státní zástupce Jan Hrubý.

Ještě jeden svědek

Soudce plánoval vynesení rozsudku po výslechu Limberského advokáta. Jenže se tak nestalo. Chce ještě vyslechnout muže, který při výslechu na policii uvedl, že Xhelal M. mu ukázal papír, že s vozem Bentley může nakládat. „Z výslechu dnešního svědka vyplynulo, že takový dokument obžalovaný mít nemohl,“ řekl soudce Jan Kasal.

Limberský je kamarád

Xhelal M. odmítl u soudu vypovídat. „S panem Limberským jsme kamarádi. Nikdy jsem ho nepodvedl. Můj právník řekl, že můžu auto prodat. Nechápu, proč jsem souzen. Já jsem si nikdy jeho peníze nevzal,“ prohlásil Xhelal M. Tomu za zpronevěru hrozí až pět let vězení.

Nevěděl o prodeji

Limberský před soudní stolicí kvůli zfixované bouračce svého auta za 2,5 miliónu korun a následnému podvodnému prodeji vypovídal v lednu. „Bentleye jsem mu půjčil a on ho naboural. Přes mého právníka jsem ho zplnomocnil k tomu, aby vyřešil pojistnou událost. Xhelal M. mi také podepsal uznání dluhu 2,5 miliónu Kč. Šlo o částku, za kterou jsem chtěl bentley po doplacení leasingu prodat, O víc jsem se nestaral. Netušil jsem, že auto prodal,“ řekl Limberský.

Nestandardní převod

Úředník Městského úřadu v Klatovech provedl nestandardní převod. „Bylo to z iniciativy Xhelala M. Úředník udělal změnu v registru bez plné moci od leasingové společnosti a Limberského. Novému vlastníkovi vystavil duplikát velkého technického průkazu,“ řekl státní zástupce Jan Hrubý. Úředníka už soud potrestal.

David Limberský musel ke klatovskému soudu, kde se objevil v roli svědka v případě podvodného prodeje jeho Bentley
David Limberský musel ke klatovskému soudu, kde se objevil v roli svědka v případě podvodného prodeje jeho Bentley