Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Dramatický incident Kuchty a fanoušků Slavie: Detaily srážky s kotelníky!

Autor: Petr Němec

Náhoda je blbec. To si takhle kráčíte ze zápasu, když náhle potkáte přesilu, která by vám nejraději rozbila ústa, brýle i hodinky. Přihodilo se to po derby (3:3) útočníkovi Sparty Janu Kuchtovi (26).

Incident se stal poblíž východu z letenského stadionu, kde rudí plejeři obvykle čekají na odvoz. V ten okamžik tudy v doprovodu policie putovali kotelníci Slavie a náležitě si »shledání« s Kuchtou vychutnali. Nenávidí ho od loňského června, kdy se z Ruska nevrátil do Edenu a šel hostovat k rivalovi.

A začala bouře…

„Vyšli jsme ven a najednou odchází ze stadionu Jan Kuchta a s ním dalších pár hráčů. Okamžitě tam začala bouře,“ zahlásil na Twitteru jeden z účastníků z tábora sešívaných fans. „Děkuji Spartě, že nám zařídili setkání s panem Kuchtou. Myslím, že jsme si to docela vyříkali. Jeho výraz byl k nezaplacení,“ připojil druhý. „Nejhorší bylo, že tam stála i maminka s dítětem. Ano, sice nadávala na Slavii, takže provokovala, ale jedinec ze Slavie tu maminku s dítětem polil vodou z kelímku. Dítě muselo nechápat,“ popsal odpudivou scénu svědek dramatu a další napsal: „Když se slávisti za Kuchtou rozeběhli a nadávali mu, tak ho policie ochránila.“ 

Zatýkání raubířů

Strážci pořádku za řevu raubířů: „Kuchta je ču*ák. Jenom jeden trest za zradu,“ zasáhli. „K tomu, co se dělo po zápase, vám mohu říct, že při odchodu slávistických fanoušků za doprovodu policie došlo celkem ke dvěma konfliktům. K jednomu došlo přímo před stadionem, kde byla zadržena jedna osoba, a ke druhému došlo o několik stovek metrů dál na metru Hradčanská, kde byly zajištěny další tři osoby pro jejich přestupkové jednání,“ řekl Blesku mluvčí Policie ČR Richard Hrdina.

Sparta: Je v pořádku

Letenský oddíl událost ani moc neřešil, protože naštěstí neskončila »Kuchtičovým« zraněním. „Víme, že Jan Kuchta a několik dalších hráčů Sparty odcházeli ze stadionu dílem náhody ve chvíli, kdy tudy policie vyprovázela fanoušky Slavie. Jan Kuchta je v pořádku. Tým měl v neděli dopoledne pozápasový trénink a odpoledne volno,“ sdělil šéf sparťanské komunikace Ondřej Kasík.

Před i po pražském derby došlo ke střetům fanoušků s policií
Před i po pražském derby došlo ke střetům fanoušků s policií