Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Záhadná smrt olympijské šampionky Bowieové (†32): Tělo v domě leželo několik dní?!

Autor: ptr, red

Atletická obec truchlí. Vynikající atletka Tori Bowieová (†32) opustila příliš záhy tento svět. Zprávu o úmrtí, která zarmoutila všechny fanoušky, zveřejnil twitterový účet agentury, která atletku zastupovala. Mistryně světa a olympijská šampionka byla nalezena bez známek života ve svém domě.

Vzhledem k tomu, že Tori již několik dní s nikým nekomunikovala a ani nijak nereagovala na jakékoliv pokusy o spojení, tak se její blízcí rozhodli obrátit na policii. Strážníci ji následně vyrazili zkontrolovat do místa bydliště. Když vstoupili do jejího domu, tak už úspěšnou atletku našli bohužel mrtvou.

Předběžné vyšetřování ukázalo, že se s největší pravděpodobností nejedná o cizí zavinění, sdělil úřad šerifa Orange County na Floridě pro TMZ Sports. Přesná příčina ani způsob smrti zatím nejsou známy. Soudní lékař ale potvrdil, že je případ stále vyšetřován.

Bowieová získala titul mistryně světa v Londýně v roce 2017, kde brala také zlato se štafetou na 4x100 metrů. Bronzovou medaili pak vybojovala na stovce na mistrovství světa v roce 2015. V roce 2016 posbírala na olympijských hrách v Riu de Janeiro kompletní sadu medailí. Štafetě na 4x100 metrů pomohla ke zlatu, na stovce si doběhla pro stříbro a na dvoustovce pro bronz.

Tori před lety přiznala, že ji sport v životě velmi pomohl
Tori před lety přiznala, že ji sport v životě velmi pomohl