Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Hvězdný cyklista Sagan o své opilecké jízdě: Pos*al jsem to!

Autor: pl

Kolem Petera Sagana (33) je v posledních dnech rušno. Nejen proto, že má slavný slovenský cyklista před sebou poslední účast na prestižní Tour de France ve své kariéře, ale také kvůli jeho opilecké eskapádě, kdy řídil skútr s vysokou hladinou alkoholu v krvi. Od soudu vyfasoval tříměsíční podmínku. Co elitní závodník na celou situaci říká?

Sagana minulý měsíc odstavila policie v luxusní monacké čtvrti Fontvielle, kdy jel na skútru. Po dechové zkoušce se nestačili divit. Nejslavnější slovenský cyklista měl totiž nadýchat téměř tři promile! Soud mu včera udělil podmínku na tři měsíce, která zahrnuje i zákaz řízení. Nyní se Sagan k nepříjemné situaci vyjádřil.

„Ahoj, chci vám říct, že jsem to pos*al,“ začal Sagan zpytovat svědomí ve videu, které zveřejnil na instagramu. „Měl jsem slabší chvilku. Chtěl bych se omluvit mé rodině, fanouškům a sponzorům. Jsem odhodlaný se z této situace poučit a stát se lepším člověkem,“ dodal trojnásobný světový šampion.

Jak k této kauze vlastně došlo? Podle vlastních slov si užíval bujarou noc v klubu, přičemž hned ráno se měl sejít se svým kamarádem. Zastání našel u svého obhájce Thomase Giaccardiho, který řekl, že za politováníhodnou situací stojí návrat ze Spojených států. „Vzhledem k tomu, že došlo k posunu v důsledku nedostatku spánku a také posunu času, si neuvědomil, že může mít stále vysoký zbytkový alkohol,“ uvedl pro deník Monaco Matin. Jak to ale vypadá, tak se Sagan ze své chyby poučil.

Slavný slovenský cyklista Peter Sagan se omluvil za svou opileckou eskapádu
Slavný slovenský cyklista Peter Sagan se omluvil za svou opileckou eskapádu